Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Denturyzm bije rekordy popularności

Brak komentarzy | Publikacja:
Denturyzm bije rekordy popularności

Denturyzm bije rekordy popularności

Badania statystyczne wykazały, że pacjenci podróżują do innych krajów głównie w celach leczenia stomatologicznego (30 procent) lub zabiegów chirurgii plastycznej (34 procent). Z denturyzmu korzysta także więcej kobiet niż mężczyzn. 63 procent pacjentów stomatologicznych przybywających na leczenie z zagranicy to kobiety, a tylko 37 procent to mężczyźni. Ponownie z usług stomatologicznych „na wyjeździe” skorzystałoby aż 65 procent badanych.

Większość pacjentów, która zdecydowała się na odbycie leczenia za granicą to osoby w wieku 40–49 lat, druga co do wielkości grupa wiekowa to osoby w wieku 50–59 lat. Badanie wykazało, że 65 procent pacjentów stomatologicznych było w wieku powyżej 50 lat.

Najbardziej popularnymi krajami jeśli chodzi o denturyzm są Węgry, Polska  i Turcja. Najczęściej pacjenci poddają się zabiegowi wstawienia implantów, następnie koron i mostów stomatologicznych oraz leczeniu kanałowemu. Jednymi z najlepszych klientów w całej Europie są Anglicy. A to dlatego, że ceny usług stomatologicznych w Anglii nie spadły nawet w dobie kryzysu gospodarczego. W UK najdroższe i nierefundowane przez tamtejszy NHS (odpowiednik naszego NFZ) jest leczenie implantologiczne.

By doprowadzić leczenie do końca, pacjenci stomatologiczni najczęściej wyjeżdżali kilka razy. Ze wszystkich respondentów 32 procent pacjentów wykonało jeden wyjazd w celu odbycia leczenia stomatologicznego, 32 procent pacjentów wyjechało dwa razy, 19 procent – trzy, i 17 – cztery bądź więcej wyjazdów. Średnio pacjenci na wyjeździe przebywali 15 dni.

Dla większości respondentów koszt był decydującym czynnikiem z powodu, którego zdecydowali się na leczenie stomatologiczne za granicą. 88 procent badanych oceniło wysoko zrealizowane usługi stomatologiczne za granicą, a 65 procent bez wahania powtórzyłoby podróż. Pacjenci jako powody do satysfakcji wskazywali: niską cenę, wysoką efektywność leczenia, profesjonalna obsługę, dobrą opiekę medyczną. Naukowcy byli zaskoczeni, że aż 51 procent respondentów pojechało na leczenie do kraju, w którym nigdy przedtem nie byli.

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

zeby pod lupa 1
Stomatologiczne rekordy Guinnessa i inne ciekawe osiągnięcia Asysta

Jak już informowaliśmy, podczas konferencji Asysdent 2019 podejmiemy próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w największej lekcji stomatologii na świecie. Okazuje się jednak, że stomatologia jest dziedziną, w której ustanowiono już kilka ciekawych i ory...

warsztaty praktyczne Asysdent
Rekordy V Ogólnopolskiej Konferencji Asysdent [VIDEO] Asysta

To była piąta edycja największego i najważniejszego wydarzenia w polskiej stomatologii dedykowanego do higienistek i asystentek stomatologicznych. Jubileuszowa edycja Asysdentu spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem - w kwietniowej konferencji w Ł...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji