Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Ciekawostki o implantach

Publikacja:

Ciekawostki o implantach

Ciekawostki

  1. 1.Wg badań statystycznych w Europie około 45 % ludzi po 65 roku życia oraz 5 % w przedziale 35 – 64 lata cierpi na bezzębie. Osobom po 65 roku życia z zachowanym częściowo uzębieniem średnio brakuje aż 10 zębów na 28.
  2. Korona protetyczna jest protezą odtwarzającą pod względem czynności i wyglądu pojedynczą koronę naturalnego zęba. Osadzana jest na stałe za pomocą cementu na odpowiednio oszlifowanym zębie własnym, metalowym wkładzie koronowo-korzeniowym lub główce implantu. Najbardziej kosmetyczne korony wykonywane są z ceramiki (tzw. porcelany)
  3. Most to proteza odtwarzająca brak zębowy osadzona na stałe na sąsiadującej z luką oszlifowanych zębach własnych lub główkach implantów tzw. filarach.
  4. Implant wewnątrzkostny pełni rolę korzenia zęba, zwykle posiada kształt śruby, wykonany jest z tytanu, który jest metalem obojętnie traktowanym przez organizm człowieka. W tkance kostnej ulega ścisłemu połączeniu z nią stanowiąc „fundament” dla zamocowania korony lub mostu protetycznego.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Implanty 2
Materiały inteligentne w implantach stomatologicznych? Lekarz

Naukowcy z Wydziału Mechanicznego (WM) Politechniki Koszalińskiej zajmą się badaniami nad udoskonaleniem jakości materiałów, które są wykorzystywane w instrumentarium stomatologicznym oraz implantologii. Badania będą zogniskowane na materiałach intel...