Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

CHEMASEAL: wypełnia i uszczelnia

Publikacja:
CHEMASEAL: wypełnia i uszczelnia

CHEMASEAL: wypełnia i uszczelnia

CHEMASEAL to nowy wyrób medyczny w ofercie rzeszowskiej firmy CHEMA–Elektromet – firmy, która od sześćdziesięciu lat specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości farmaceutyków, zaspokajających terapeutyczne wymagania, potrzeby i oczekiwania zarówno pacjentów, jak i środowiska medycznego.

Przy opracowaniu technologii oraz wdrażaniu nowych produktów CHEMA–Elektromet współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce, m.in. z Pomorską Akademią Medyczną w Szczecinie, Akademią Medyczną w Poznaniu, Śląską Akademią Medyczną w Zabrzu, Akademią Medyczną we Wrocławiu, Colegium Medicum UJ w Krakowie, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Rzeszowską oraz Instytutem Szkła i Ceramiki w Warszawie. W ośrodkach tych nowe preparaty są testowane i badane pod względem fizycznym, chemicznym i medycznym, dzięki czemu charakteryzują się świetnymi parametrami i gwarantują najwyższą jakość.

 

CHEMASEAL – preparat dla wymagajacych endodontów

CHEMASEAL stosuje się do ostatecznego wypełniania kanału korzeniowego, a także do uszczelniania kanałów z wykorzystaniem ćwieków.

– Nie ulega resorpcji

– Szczelnie wypełnia kanał

– Widoczny na zdjęciu RTG

– Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne

 

CHEMASEAL produkowany jest w formie proszku, który przed użyciem należy zarobić Eugenolem przeznaczonym do zarabiania past ZnOE w celu uzyskania łatwej do aplikacji pasty. Po umieszczeniu pasty w kanale korzeniowym, w ciągu kilku do max. 72 godzin materiał twardnieje tworząc jednorodną stałą masę. Materiał nie resorbuje się i szczelnie wypełnia kanał. Wyrób, dzięki zawartości octanu hydrokortyzonu wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, a dzięki zawartości dijodotymolu – antyseptyczne, które trwają do momentu stwardnienia materiału.

 

Sposób postępowania z wyrobem

Przed założeniem materiału należy odpowiednio przygotować kanał, zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas leczenia endodontycznego (pole zabiegu zabezpieczone koferdamem, kanał opracowany mechanicznie, dokładnie wypłukany, zdezynfekowany i wysuszony).

Pastę sporządzić bezpośrednio przed aplikacją, na płytce szklanej, wprowadzając małymi porcjami proszek do eugenolu starannie mieszając i rozcierając do konsystencji pasty.

W trakcie zarabiania można wyczuć nieznaczną ziarnistość, jest ona spowodowana aglomeracją dijodotymolu i nie wpływa niekorzystnie na jakość materiału.

Kanał należy wypełnić do otworu fizjologicznego, który należy uprzednio zlokalizować. Podczas pracy z wyrobem stosować standardowe instrumenty stomatologiczne.

– Proporcja mieszania 0,50 g proszku/0,10 g eugenolu, w praktyce odpowiada to: 3 płaskie łyżeczki proszku na 2 krople eugenolu lub wielokrotność tej porcji.

– Bezpośrednio po pobraniu porcji proszku należy dokładnie zamknąć pojemnik.

Po przygotowaniu pasty postępować zgodnie z przyjętą techniką, tzn.: wypełniania kanału samym materiałem lub uszczelniania z użyciem ćwieków. Należy wykonać zdjęcie rtg leczonego zęba w celu kontroli wypełnienia (najlepiej przed, w trakcie i po leczeniu).

 

 

Dostępne opakowanie: 14 g

 

Producent:

CHEMA – ELEKTROMET

Spółdzielnia Pracy

ul. Przemysłowa 9

35-105 Rzeszów

www.chema.rzeszow.pl

 

Dział Sprzedaży:

tel./fax: (017) 862 13 30

tel. kom. 608 380 616

e-mail: zbyt@chema.rzeszow.pl