Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Chcesz być konkurencyjny?

Brak komentarzy | Publikacja:
Chcesz być konkurencyjny?

Chcesz być konkurencyjny?

Okazuje się, że świetnym sposobem na pozyskiwanie i zadowolenie pacjentów może być… praca w niedziele. Dlaczego? Bo gabinetów, które byłyby czynne w ten dzień tygodnia, i w dodatku świadczyły pełen zakres usług medycznych, jest w Polsce bardzo mało. A w ciągu tygodnia wiele osób pracuje (czasem do późnych godzin) i zwyczajnie nie ma czasu na wizyty, które w danym momencie nie są konieczne. Co więcej – zwykle są to ci pacjenci, których stać jest na droższe zabiegi.

W Polsce zazwyczaj, gdy kogoś dopada nagły ból zęba – w dniu wolnym od pracy, w nocy lub w święta – osoba taka korzysta z pomocy pogotowia stomatologicznego, gdzie leczenie refundowane jest z puli NFZ. Jednakże – do takiej „wygody” mają dostęp jedynie mieszkańcy większych miast i wybranych miejscowości (i to tylko w trybie doraźnym). Natomiast brakuje gabinetów, które świadczyłyby usługi w szerszym zakresie i na odpowiednio wysokim poziomie.

Wypowiedź jednego z łódzkich stomatologów, który z powodzeniem przyjmuje pacjentów w niedziele, cytuje „Express Ilustrowany”: – U mnie leczą się ci, którzy od poniedziałku do piątku pracują po kilkanaście godzin w korporacji. W sobotę odsypiają, a w niedziele leczą się i robią zakupy.

Jeśli zdecydujemy się pójść w ślady łódzkiego stomatologa – najpewniej będziemy mieli więcej pacjentów, ale i dołączymy do grona tych, którzy nie będą mieli czasu, by zadbać o siebie – nawet w niedziele…

BZ

Źródło: Express Ilustrowany


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji