Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Bezterminowy certyfikat covidowy po trzech dawkach

Publikacja:
Bezterminowy certyfikat covidowy po trzech dawkach

Bezterminowy certyfikat covidowy po trzech dawkach

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce ważność certyfikatu covidowego osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepienia, będzie bezterminowa.

W Polsce Unijny Certyfikat Covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi jest już bezterminowy – napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

Jak przypomniał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, do tej pory ważność certyfikatu covidowego w tej sytuacji wynosiła 270 dni. – Ponieważ nie ma rekomendacji w sprawie czwartej dawki, poza osobami powyżej 80 lat oraz tych z obniżoną odpornością, zapadła decyzja o bezterminowej ważności certyfikatu w Polsce – powiedział. Decyzja obowiązuje od wtorku 26 kwietnia.

Przypomnijmy, że od 20 kwietnia osoby, które ukończyły 80 lat, mogą przyjmować drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. W szczepieniu przypominającym są stosowane szczepionki mRNA, czyli Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna) w połowie dawki.

Wirusolog dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski jest bardzo sceptyczny wobec pojawiających się opinii na temat ogłaszanego w różnych środowiskach końca pandemii COVID-19. – Niestety, nic na to nie wskazuje – mówi w rozmowie z Dentonetem.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

BDIA Dental Showcase - Dentonet.pl
BDIA Dental Showcase: wielki powrót po trzech latach? Lekarz

Pandemia COVID-19 w poważnym stopniu ograniczyła funkcjonowanie branży stomatologicznej, w tym dostępność leczenia dla pacjentów na całym świecie. Ze względu na konieczność utrzymywania dystansu społecznego odwołano także setki cyklicznych wydarzeń e...