Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Bez limitu i z lepszą plombą

Publikacja:

Bez limitu i z lepszą plombą

Wprowadzone zmiany oznaczają dla pacjentów dostęp do lepszych materiałów stosowanych do wypełnień, pełne leczenie endodontyczne i protetyczne.

Jedną z istotniejszych zmian z punktu widzenia pacjenta jest zniesienie dopłaty do wypełnienia światłoutwardzalnego. Do tej pory równie często stosowano wypełnienia chemoutwardzalne. Wypełnienia będą refundowane w całości.

Oprócz lepszej dostępności do świadczeń stomatologicznych, pacjenci muszą liczyć się jednak z dłuższym czasem oczekiwania na wizytę i większymi kolejkami u specjalistów. Narodowy Fundusz Zdrowia nie przeznaczył na leczenie większej ilości pieniędzy.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, pacjenci na wymianę protezy nie będą musieli tak jak do tej pory oczekiwać kilku lat. Będą mogli starać się o refundowane uzupełnienia protetyczne, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Zniesiono także limity na ilość zdjęć radiologicznych. Do tej pory każdemu pacjentowi przysługiwały rocznie 2-3 zdjęcia rtg.

Z korzystnymi dla pacjentów zmianami nie poszły zwiększone nakłady finansowe a to oznacza… dłuższe kolejki u dentysty.

Lekarze mając mniej pieniędzy do dyspozycji będą zmuszeni ograniczać przyjęcia pacjentów na refundowane świadczenia. Te zmiany automatycznie wydłużą kolejki.

na podstawie: nowiny24.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szczoteczki
Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej? Pacjent

Wydawałoby się, że szczoteczka manualna jest w myciu zębów niezastąpiona. A jednak. XX wiek, a zwłaszcza jego końcowa faza, to rozkwit nowoczesnych technologii, które dostarczyły rewolucyjnych rozwiązań także w zakresie higieny jamy ustnej. Pod konie...

otylosc u dzieci
Metoda oceny otyłości u dzieci lepsza niż wskaźnik BMI Lekarz

Wskaźnik masy ciała (BMI) nie jest optymalną metodą pomiaru otyłości u pacjentów małoletnich – sugeruje badanie, którego wyniki opublikowano na łamach czasopisma „Pediatric Research”. Zdaniem autora badania, w tym celu należy raczej stosować inną met...