Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Baza zinterpretowanych zdjęć RTG w aplikacji mobilnej

Publikacja:
Baza zinterpretowanych zdjęć RTG w aplikacji mobilnej

Baza zinterpretowanych zdjęć RTG w aplikacji mobilnej

Studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym przy Zakładzie Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie opracowali aplikację mobilną DentX, która ma być bazą prawidłowo zinterpretowanych zdjęć radiologicznych obszaru głowy i szyi. Projekt został dofinansowany przez ministerstwo nauki.

Projekt przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej dotyczy stworzenia bazy prawidłowo zinterpretowanych zdjęć radiologicznych obszaru głowy i szyi w formie specjalistycznej aplikacji mobilnej. Rozwiązanie będzie przeznaczone dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, stomatologów oraz lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne z radiologii i diagnostyki obrazowej.

Projekt otrzymał 70 tys. dofinansowania w ramach programu „Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje” ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Celem programu jest pomoc kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów, podniesieniu jakości działalności tych kół oraz usprawnieniu mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

– Tomografia stożkowa CBCT staje się w polskiej stomatologii narzędziem dnia codziennego – mówi w rozmowie z Dentonetem prof. dr. hab. n. med. Bartłomiej W. Loster, kierownik Katedry Ortodoncji na Uniwersytecie Jagiellońskim. – Musimy jednak zachować czujność – dodaje w wywiadzie, który zarejestrowaliśmy podczas Warszawskiego Kongresu Ortodontycznego.

Źródło: http://umlub.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

ePWZ
Elektroniczne PWZ w aplikacji mObywatel w I kwartale 2024 r. Lekarz

Ministerstwo cyfryzacji planuje w I kwartale 2024 r. prace nad realizacją elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych. Dokument ma być dostępny w aplikacji mObywatel – poinformował wiceminister cyfryz...

zdjecia wewnatrzustne
Oko owada i innowacyjny aparat do zdjęć wewnątrzustnych Lekarz

Opublikowane badanie wykazało korzyści płynące z używania inspirowanych biologicznie aparatów do wysokiej jakości obrazowania wewnątrzustnego. Tworząc nowe urządzenie do zastosowania w stomatologii, badacze z Korei Południowej podpatrywali narząd wzr...