Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Chirurgia
Choroby jamy ustnej
Estetyka
Pacjent w gabinecie
Poradnia
Profilaktyka

Banki płacą za leczenie stomatologiczne Polaków

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Banki płacą za leczenie stomatologiczne Polaków

Nie każdego Polaka stać na leczenie stomatologiczne w prywatnym gabinecie, dlatego też coraz popularniejsza staje się opcja leczenia na kredyt.


 

Dziś w Polsce do trzeci gabinet stomatologiczny oferuje swoim pacjentom niskooprocentowane kredyty na plomby, implanty czy aparaty ortodontyczne. Niektóre jednak posuwają się o krok dalej i dzięki współpracy z bankami oferują pacjentom kredyty 0%.


 

– Kredytowanie leczenia zostało wprowadzone, żeby zwiększyć dostępność pacjentów do wielu zabiegów z wyższej półki, które zwykle wymagają sporego budżetu – mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z katowickiego Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic, w którym do końca roku pacjenci mogą liczyć na kredyt 0% na wybrane usługi stomatologiczne.


 

Bank zapłaci za leczenie


 

Polacy wydają coraz więcej u dentysty. Na samo leczenie potrafimy niejednokrotnie w skali roku wydać nawet 50 tys. zł. Średnio jednak na wyleczenie dziur, próchnicy i odbudowę wydajemy ok. 5 tys. złotych.


 

– Dla wielu osób, wydatki związane z leczeniem, nawet rozłożone w czasie, na okres roku czy dłużej są sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Często bywa tak, że jeden zabieg wiąże się z wydatkiem nawet 3 tys. złotych. Dlatego też pacjenci, żeby sfinansować leczenie coraz chętniej sięgają po rozwiązania w gabinecie oferowane przez banki – mówi lek. stom. Wojciech Fąferko, właściciel Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic.


 

To rozwiązanie to niskooprocentowany kredyt. Procedura jego uzyskania jest identyczna jak przy zakupie telewizora czy mebli. Pacjent składa w rejestracji wniosek o kredytowanie, przedstawia zaświadczenie o zarobkach i dowód osobisty. Decyzja kredytowa następuje w 24 godziny, w skrajnych przypadkach 3 dni. Limit kredytu, nawet 55 tys. zł.


 

– Pacjent nie otrzymuje pieniędzy, to bank płaci za jego leczenie. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze dla pacjenta, niż kredyt gotówkowy lub płacenie kartą kredytową. Dla przykładu obecnie w Dentim clinic oferujemy wspólnie z AIG pacjentom kredyt 0%, bez prowizji, bez pierwszej raty i odsetek – mówi dr Fąferko.


 

70% i tak płaci z kredytu


 

Z gabinetami stomatologicznymi współpracują dziś największe w Polsce banki. Dlatego u dentystów znajdziemy dziś oferty AIG, ING i Lukas Banku. Pacjenci i dentyści chwalą to rozwiązanie.


 

– Wiele osób podejmujących leczenie traktuje je jako inwestycję. Są często wśród nich osoby młode, które marzą o równym uśmiechu, albo osoby starające się o lepszą pracę. Traktują oni leczenie na kredyt tak samo jak zakup nowego laptopa, czyniąc z uśmiechu ważny element na przykład w karierze – mówi dr Fąferko.


 

Takie rozwiązanie dostępne jest dziś w co trzecim prywatnym gabinecie stomatologicznym. Pacjenci mogą wybierać więc już nie tylko w jakości stomatologa, ale także w jego ofercie kredytowej.


 

– Kredyty oferowane dziś w gabinetach są mają oprocentowanie na poziomie 0,7% w skali miesiąca. Pacjent może sobie te oferty porównywać, wybierając najkorzystniejszą dla siebie – mówi dentysta.


 

Dziś kredytem udzielonym w gabinecie można zapłacić za każdy zabieg stomatologiczny, począwszy od usunięcia zęba, a skończywszy na leczeniu implantologicznym. Maksymalna wartość kredytu to 55 tys. zł. Oprocentowanie pożyczki 0,7% w skali miesiąca. W okresie promocji, nawet 0% Do wyboru pacjenci maja 12, 24 i 36 rat

 

inf.wł.


 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Mazowsze: NFZ wznawia konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor mazowieckiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował o wznowieniu konkursów dotyczących leczenia stomatologicznego zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. Konkursy dotyczą świadczeń ogólnostomatologicznych w g...

leczenie stomatologiczne - Dentonet.pl
Podlaski NFZ ogłasza konkursy na leczenie stomatologiczne Lekarz

Dyrektor podlaskiego oddziału wojewódzkiego NFZ-u 19 października ogłosił konkurs ofert na udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia na terenie powiatu białostockiego. Jak czytamy w komunikacie...

Czy witamina D3 wpływa na leczenie stomatologiczne? Lekarz

Czy witamina D3 wpływa na leczenie stomatologiczne? Jakie ma znaczenie? Jak ją stosować? Jak interpretować w korelacji do stanu ogólnego pacjenta? Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak omówi ten te...

ROZWIŃ WIĘCEJ
leczenie osób w kryzysie psychicznym - Dentonet.pl
Leczenie stomatologiczne a problemy psychiczne pacjenta Lekarz

Do Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęła informacja, że część pacjentów doświadczających kryzysu psychicznego jest odsyłana przez lekarzy dentystów do lekarza psychiatry po zaświadczenie o możliwości zastosowania w ich przypadku znieczulenia. Rzecznik Pra...

podatek od słodzonych napojów - Dentonet.pl
Czy podatek cukrowy przełoży się na poprawę zdrowia Polaków? Lekarz

– Planowany podatek cukrowy nie zadziała jeśli państwo wrzuci wpływy z niego do wspólnego budżetowego worka zamiast przeznaczyć na poprawę zdrowia Polaków. Ponadto uderzy on w najuboższych, którzy będą zmuszeni sięgnąć po tańsze i jeszcze bardziej sz...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres