Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Asystentka stomatologiczna sama znajdzie pracę

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Asystentka stomatologiczna sama znajdzie pracę

Asystentka stomatologiczna sama znajdzie pracę

Teoretycznie jest sporo ogłoszeń o poszukiwaniu asystentki stomatologicznej do gabinetu. Ale tylko teoretycznie. W większości dotyczą one większych miejscowości. Asystentki stomatologiczne z mniejszych miast mogą mówić o pechu. Bo czyż nie jest to pech, że nikt nie szuka asystentki do pracy?

I czy to oznacza, że rzeczywiście nigdzie nie jest potrzebna nowa asystentka stomatologiczna w naszej okolicy? Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że to nie musi być prawda.

Ale problem leży gdzie indziej. Dotyczy bowiem organizacji i systemu pracy stomatologów. Wielu z nich zaczynało swoją praktykę samotnie, szczególnie starsze pokolenie dentystów przyzwyczaiło się do tego, żeby liczyć tylko na siebie.

Po jakimś czasie oczywiście, nie obeszło się bez zatrudnienia asystentki. Potem gabinet się powiększył, ale nadal pracuje w nim jedna asystentka stomatologiczna. A tymczasem pacjentów przybywa. I właściwie po prostu, nikt nie pomyślał, że może warto kogoś dodatkowego zatrudnić.

I to jest właśnie taka okazja dla poszukującej pracy asystentki stomatologicznej. Trzeba wziąć pod lupę okoliczne gabinety i zapytać. Być może nie szukają, a powinni zatrudnić asystentkę.

Praca w pobliżu miejsca zamieszkania ma wiele zalet. Nie traci się czasu na dojazdy i nie trzeba się przeprowadzać. Tak więc zanim asystentka stomatologiczna pomyśli, że jest bez szans, może warto zapytać?

Niejedna kariera w biznesie zaczęła się od właściwego pytania. A ponieważ jako dobrze przygotowana i profesjonalna asystentka stomatologiczna mamy wiele do zaoferowania pracodawcy, to cóż mamy do stracenia.

Ale warto pamiętać, że telefon w tej sytuacji jest niekoniecznie dobrym narzędziem. Lepiej odwiedzić gabinet, który nas interesuje i rozmawiać z szefem. A zaczynać rozmowę nie od pytania – czy państwo potrzebują asystentki stomatologicznej, ale raczej od swoich dobrych kwalifikacji.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

pasta - Dentonet.pl
Pasta do zębów… z bakteriami? Trwają prace naukowców Asysta

Jak poinformował serwis BBC News/Health, naukowcy z Newcastle University pracują nad środkami do higieny jamy ustnej z dodatkiem enzymów wytwarzanych przez bakterie Bacillus licheniformis. Bakteria Bacillus licheniformis znalazła się po lupą brytyjs...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
Szkolne gabinety stomatologiczne mogą wznowić pracę Lekarz

30 maja 2020 r. weszło w życie rozporządzenie rady ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nie ma w nim już mowy o obowiązku zaprzestania sprawowania opieki stomatologicznej ...

testy zapachowe - Dentonet.pl
Austria: trwają prace nad testem zapachowym na SARS-CoV-2 Lekarz

W ponad 100 ośrodkach naukowych na całym świecie, także w Polsce, prowadzone są badania nad SARS CoV-2 i wywołaną przez tego wirusa chorobą COVID-19. Do walki z nowym ogólnoświatowym zagrożeniem włączyli się także badacze z Austrii. Naukowcy i lekar...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres