Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Asystentka stomatologiczna nie boi się ocen pracy

Brak komentarzy | Publikacja:
Asystentka stomatologiczna nie boi się ocen pracy

Asystentka stomatologiczna nie boi się ocen pracy

Każdy, kto jest pracownikiem spotyka się z oceną swojej pracy. Niezależnie od formy umowy, która nas wiąże z pracodawcą, wykonywanie obowiązków jest weryfikowane. Także asystentki stomatologiczne stykają się z taką sytuacją.

Najgorszy wariant to ten, kiedy pracodawca ocenia tylko pod kątem zmniejszenia wynagrodzenia. Wtedy wiadomo, że ocena pracy asystentki stomatologicznej zawsze będzie krytyczna.

Czy są perfekcyjni pracownicy? To utopia. Takich osób nie ma. Błędy zdarzają się każdemu. A tymczasem asystentka stomatologiczna wykonuje tak wiele obowiązków i to z bardzo szerokiego zakresu.

Od porannego przygotowania gabinetu do całodziennej pracy poprzez nieustanny kontakt z pacjentami i współpracę z lekarzami i higienistkami stomatologicznymi, jest cały czas w ruchu. Do tego skompletowanie zamówień na sprzęt i produkty stomatologiczne i posprzątanie miejsca pracy.

To bardzo szerokie pole działania. I bardzo wiele punktów do oceny. Dopiero one złożą się na całość. Czy wszystko jest idealnie zrobione?

Gdyby to zależało tylko od asystentki, sprawa byłaby prosta.  A jednak zależy to także od innych uwarunkowań. Również od postawy reszty członków zespołu stomatologicznego. Tylko wtedy, gdy współpraca pomiędzy nimi w gabinecie stomatologicznym będzie przebiegała właściwie, to można oceniać czyjąś pracę.

Jeśli zatem ocena pracy asystentki stomatologicznej ma być właściwa, to należy rozważyć  także udzielenie jej premii za dobrze wykonywane obowiązki. Bo przy całym zaangażowaniu w pracę może się zdarzyć, że pracodawca oceni swoją asystentkę stomatologiczną, kiedy ona będzie już w innym miejscu – z o wiele większą pensją.

Zatem to, że ktoś ocenia jak wykonujemy swoje obowiązki nie powinno zmniejszać naszej samooceny. Asystentka stomatologiczna musi mieć także poczucie własnej wartości jako pracownika.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Najczęstsze błędy w pracy na cztery ręce Asysta

O współpracy asystentki z lekarzem dentystą podczas zabiegów endodontycznych, ale też o najczęstszych błędach pojawiających się przy fotelu, niezależnie od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, opowiada w rozmowie z Dentonetem dypl. hig. stom. Martyna Za...

ocena dentysty w sieci - Dentonet.pl
NIL o ocenianiu pracy lekarzy dentystów w Internecie Lekarz

Naczelna Izba Lekarska opublikowała stanowisko dotyczące funkcjonowania w sieci portali publikujących dane lekarzy i lekarzy dentystów, a także umożliwiających pacjentom ich ocenę. Według NIL, w przestrzeni publicznej może mieć miejsce tylko rzetelne...

zagrożenia w pracy higienistki - Dentonet.pl
Zagrożenia w pracy higienistki – jak się zabezpieczyć? Asysta

Asystentki i higienistki stomatologiczne są narażone w miejscu pracy nie tylko na kontakt ze szkodliwymi drobnoustrojami, ale także na nieszczęśliwe wypadki, które mogą skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. We wszystkich tych sytuacjach pomocne może oka...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
MZ o pracy szkolnych gabinetów stomatologicznych Lekarz

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiedział na interpelację posłanki Urszuli Nowogórskiej w sprawie szkolnych gabinetów stomatologicznych. Poinformował, że wychodząc naprzeciw potrzebom świadczeniodawców, planowane jest elastyczne kształtowanie...

maseczki ochronne - Dentonet.pl
45 minut w maseczce i konieczna przerwa w pracy Asysta

Hiszpańscy pulmonolodzy zalecają, by po 45 minutach noszenia maseczki ochronnej zrobić sobie 5 minut przerwy, tak aby układ oddechowy mógł popracować swobodnie. Zbyt długie noszenie maseczek może powodować choroby układu oddechowego lub zmiany dermat...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji