Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

Aparat ortodontyczny na miarę

Publikacja:
Aparat  ortodontyczny na miarę

Aparat ortodontyczny na miarę

Osobom poddającym się korekcji uzębienia, a jednocześnie niezadowolonym ze swego wyglądu, wyszli naprzeciw konstruktorzy, tworząc aparaty umieszczane po wewnętrznej stronie zębów, tzw. lingwalne.
Firma 3M podjęła się stworzenia takiego aparatu o nazwie Incognito™. Produkt ten zapewnia wysoki użytkowania. Jest to możliwe dzięki precyzyjnemu dopasowaniu do jamy ustnej i uzębienia pacjenta oraz najniższemu na rynku profilowi zamków.
Aparat ortodontyczny Incognito™ oferuje innowacyjne na rynku rozwiązania w leczeniu wad zgryzu. Jego umiejscowienie po wewnętrznej stronie uzębienia pozwala pacjentowi na zachowanie dotychczasowej estetyki uśmiechu, niezakłóconego widocznymi elementami konstrukcyjnymi klasycznego aparatu. Stąd też wywodzi się nazwa urządzenia – Incognito™. Jest to jedyny na rynku aparat tak starannie i precyzyjnie dopasowany do indywidualnej budowy pacjenta.

Produkcja aparatu Incognito jest zindywidualizowana w niespotykanym dotychczas na rynku stopniu, każde urządzenie jest produkowane na miarę konkretnego pacjenta.
Precyzję dopasowania zapewnia wykorzystanie najnowocześniejszych technik komputerowych. Cały proces instalacji aparatu rozpoczyna się od wykonania przez ortodontę specjalnego odlewu szczęki pacjenta. Następnie jest on wysyłany do laboratorium w Niemczech i na jego podstawie, z użyciem zaawansowanych technik komputerowych, przygotowywany jest model uzębienia. W oparciu o niego tworzone są idealnie dopasowane do indywidualnych kształtów zębów zamki, przez które przeprowadzany jest tzw. łuk ortodontyczny. W ten sposób przygotowany aparat trafia z powrotem do Polski, gdzie jest montowany przez wyspecjalizowanego ortodontę.
Olbrzymią zaletą i jednocześnie cechą odróżniającą aparat Incognito™ od innych tego typu produktów jest najniższy dostępny na rynku profil zamków. W praktyce oznacza to, że elementy te są po prostu mniejsze i przez to ułatwiają adaptację aparatu. Bezpośrednią korzyścią dla pacjenta jest znacznie większy komfort użytkowania aparatu, przejawiający się w łatwiejszej adaptacji mowy i ogólnie szybszym przyzwyczajeniu się do urządzenia.
 

 

na podstawie: media.netpr.pl, 3M
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Glimbax
Ty i Twój aparat ortodontyczny w "związku idealnym" Pacjent

Pod koniec leczenia ortodontycznego będziesz mieć cudowny uśmiech, a co najważniejsze - poprawi się stan zdrowia Twojej jamy ustnej. Jednak, aby osiągnąć ten cel i zapewnić niesamowite rezultaty, trzeba przejść wielomiesięczną drogę z aparatem ortodo...

żuchwa 3D - Dentonet.pl
Dwieście implantów szczękowych na miarę z Bionanoparku Lekarz

W 2018 r. łódzki Bionanopark przygotował kilkanaście implantów dla Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala WAM. Jest to jeden z nielicznych ośrodków, które umożliwiają przeprowadzenie kompleksowych badań nanostrukturalnych materiałów. – Odpowi...

królowa Elżbieta - Dentonet.pl
Królowa Elżbieta nosiła w dzieciństwie aparat ortodontyczny Lekarz

Podczas wizyty w szpitalu stomatologicznym przy University of London, królowa Elżbieta II przyznała, że przed laty nosiła aparat ortodontyczny. – To była dobra decyzja – powiedziała. Rodzina królewska jest patronem wielu placówek ochrony zdrowia w W...