Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Andy Warhol w EXPO w Krakowie

Brak komentarzy | Publikacja:
Andy Warhol w EXPO w Krakowie

Andy Warhol w EXPO w Krakowie

Mało kto wie, że Andy Warhol ma polskie korzenie: jego babka była Polką. Sam Warhol pochodzi ze Słowacji – jego przodkowie mieszkali w Mikowej Wsi – i zanim osiągnął sukces nazywał się Andrzej Varchola. Co ciekawe, gdy przebywał w Stanach, jego rodzina myślała, że został malarzem… pokojowym. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie świata sztuki bez twórcy pop-artu. Wartość jego dzieł wzrasta szybciej niż obrazów Pabla Picassa.

Od 19 do 21 marca w EXPO Kraków podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® będzie można obejrzeć jego „Św. Apolonię” – patronkę stomatologów.

Dzieło niezwykłe
Nazywają ją świętą od bólu zębów. Cieszyła się wielkim kultem w wierzeniach ludowych. Dziś jest nie tylko patronką stomatologów na całym świecie, ale także wydziałów dentystycznych uniwersytetów medycznych, szkół, czasopism czy stowarzyszeń. Święta Apolonia żyła w III wieku naszej ery w Aleksandrii. Za swą wiarę poddana była brutalnym torturom, podczas których usunięto jej wszystkie zęby. Jej postać była inspiracją dla literatów, rzeźbiarzy i malarzy. Na płótnie ukazywali ją m.in. Piera della Francesca, Bernardino Luini, Guido Reni, Francisco de Zurbarán oraz Andy Warhol.

I to właśnie certyfkowany print o rozmiarze 85 x 67 cm obrazu twórcy pop-artu będzie można oglądać w trakcie 23. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® – najważniejszego tegorocznego wydarzenia branży dentystycznej w Polsce. Św. Apolonia występuje na różnych tłach. Do Krakowa przyjadą dzieła, na których wizerunek świętej występuje na żółtym i czerwonym podlewie. Podczas międzynarodowych aukcji wartość dzieła osiągała nawet 80 tys. euro.

Wyjątkowa edycja KRAKDENTU®
Rekordowa liczba 335 wystawców z całego świata. Setki premier produktów i usług. Najnowsze trendy w każdej dziedzinie stomatologii. Rekordowa liczba konferencji, sympozjów, szkoleń i warsztatów w sekcji Krakdent Edu. Spotkania z polskimi i światowymi ekspertami. Prestiżowa konferencja Dental Spaghetti. Przed nami wyjątkowa edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® (19-21 marca), które są nie tylko wiodącą imprezą w kraju, ale także jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi po raz pierwszy odbędą się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

 

Kontakt:
Paweł Cyz – r
zecznik prasowy Targów w Krakowie – kom. 660 430 577

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Wiewiórka Julia - Dentonet.pl
Wiewiórka Julia wciąż edukuje - wizyty w Krakowie i Sochaczewie Asysta

Fundacja Wiewiórki Julii nie przestaje edukować najmłodszych w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. W ostatnich dniach w prelekcjach mogły wziąć udział przedszkolaki z Krakowa, Konstancina-Jeziorna oraz Sochaczewa.12 czerwca wolontariusze filii ...

dollar gill Kyoshy7BJIQ unsplash
Perspektywy 2019. Najlepsze studia stomatologiczne? W Krakowie! Lekarz

Z najnowszego rankingu kierunku studiów Perspektywy 2019 wynika, że najlepsze studia stomatologiczne prowadzi Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na drugim miejscu znajduje się Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a na trzecim – Uniwersytet Medyczny im. Ka...

UKS budynek
UJ w Krakowie: letnie praktyki studentów i zagraniczni goście Lekarz

W drugiej połowie lipca Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie przyjęła grupę studentów zagranicznych w ramach działalności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii i International Association of Dental Students. Z kolei pod koniec roku...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji