Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Aktywne miesiące PTS-u zwieńczone jubileuszem

Publikacja:
Aktywne miesiące PTS-u zwieńczone jubileuszem

Aktywne miesiące PTS-u zwieńczone jubileuszem

Planowane na 26-27 listopada br. obchody jubileuszu 70-lecia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego będą wyjątkowym zwieńczeniem ostatnich kilkunastu miesięcy pełnych działań skoncentrowanych m.in. na pandemii COVID-19 i jej wpływie na pracę lekarzy dentystów w Polsce.

Lata 2020-2021 upłynęły w Polskim Towarzystwie Stomatologicznym przede wszystkim pod hasłem działań związanych z pandemią koronawirusa, która w wyraźny sposób odcisnęła swoje piętno na codziennej pracy lekarzy dentystów w Polsce.

Bardzo szybko na stronie PTS-u pojawiła się baza wiedzy „Koronawirus a praca lekarza dentysty”, uruchomiono specjalną skrzynkę kontaktową dla stomatologów, przygotowano zalecenia z udziałem wirusologa, specjalisty chorób zakaźnych i stomatologów, a następnie przedstawiono je w formie video, przygotowano oraz udostępniono ogólnodostępną mapę „Gdzie z bólem zęba do dentysty w czasie COVID-19?”.

Eksperci PTS-u brali udział w pracach mających na celu umożliwienie zakupów środków ochrony indywidualnej w racjonalnych cenach, opracowali infografiki dla pacjentów i lekarzy w kontekście przypadków, jakie mogą być przyjmowane w gabinetach w trakcie pandemii COVID-19, a także przygotowali instrukcje dotyczące prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej podczas pandemii. Wszystko to miało pomóc zarówno stomatologom, jak i pacjentom w odnalezieniu się w trudnej rzeczywistości.

Oczywiście aktywności PTS-u z ostatnich miesięcy nie ograniczały się tylko do pandemii. Cały czas pracowano również nad działaniami edukacyjnymi oraz naukowymi Towarzystwa. Opracowany i wdrożony został program „Akademia PTS”, kontynuowano akcję „Polska mówi aaa”, organizowano webinary dotyczące m.in. aspektów biznesowych prowadzenia własnego gabinetu, przeprowadzono rekrutację na studia „Master” z implantoprotetyki prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, wdrożono system telekonferencji online dla oddziałów PTS-u.

Ważnym elementem działania PTS-u było również rozpoczęcie organizacji obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia Towarzystwa – jego głównym punktem będzie dwudniowa konferencja naukowa, która odbędzie się w dniach 26-27 listopada br. w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Pojawią się tam znani i cenieni wykładowcy, autorytety naukowe, klinicyści i lekarze praktycy, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wykłady wygłoszą m.in. prof. Svante Twetman, prof. dr hab. Małgorzata Dorota Pietruska, prof. dr hab. Jan Krzysztof Pietruski, dr n. med. Paweł Niewada, dr n. med. Daniel Ciapiński oraz lek. dent. Bartłomiej Karaś. Konferencji towarzyszyć będzie część wystawiennicza, o którą zadbają uznane w środowisku firmy, a także integracyjna – 26 listopada o godz. 20:00 odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego połączony z częścią charytatywną. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Dentonet.pl.

Rejestracja na wydarzenie jest wciąż otwarta na stronie https://jubileusz.pts.net.pl/. Zapraszamy!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

koronawirus - Dentonet.pl
"Przed nami 2-3 miesiące spokoju, ale wirus nie zniknął" Lekarz

Przed nami dwa-trzy miesiące względnego spokoju, ale wirus nie zniknął i żeby nie było na jesieni kolejnej fali zakażeń, musimy zintensyfikować tempo szczepień - uważa szef kliniki chorób zakaźnych szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie prof. Krzysztof...