Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Absolwentka CM UJ w finale Jules Allemand Trophy

Publikacja:
Absolwentka CM UJ w finale Jules Allemand Trophy

Absolwentka CM UJ w finale Jules Allemand Trophy

Agnieszka Słania – absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Wydziale Lekarskim UJ CM – wygrała ogólnopolski etap konkursu Jules Allemand Trophy (JAT) i we wrześniu będzie reprezentować Polskę w finale międzynarodowym w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech.

Jules Allemand Trophy to organizowany od 2004 r. konkurs stomatologii estetycznej, będący efektem współpracy europejskich uniwersytetów medycznych oraz firm z branży stomatologicznej. Co roku bierze w nim udział około 3,5 tys. studentów ze 100 uczelni z 25 krajów Europy. Składa się z trzech etapów: wewnątrzuczelnianego, ogólnopolskiego i międzynarodowego, a zadaniem uczestników jest wykonanie rekonstrukcji materiałem złożonym w zębach przednich i bocznych anatomiczną techniką warstwową według zasad doktora Lorenzo Vaniniego.

W tym roku polski finał konkursu Jules Allemand Trophy odbył się w Instytucie Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zwyciężczynią została Agnieszka Słania – absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego na Wydziale Lekarskim UJ CM. Do finału przygotowywała ją dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej UJ CM oraz lek. dent. Małgorzata Zając – ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu. We wrześniu Agnieszka Słania będzie reprezentować Polskę w finale międzynarodowym w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech.

Nagrodą główną w konkursie jest dwumiesięczny staż w Katedrze Oral Science, Restorative Dentistry Section na Uniwersytecie w Chieti.

Źródło: https://www.cm-uj.krakow.pl/


POWIĄZANE ARTYKUŁY

narzedzia
Studentka stomatologii UJ w finale międzynarodowego konkursu Lekarz

Małgorzata Zając – studentka V roku kierunku lekarsko-dentystycznego na Wydziale Lekarskim UJ CM – wygrała ogólnopolski etap konkursu Julles Allemand Trophy (JAT) i we wrześniu będzie reprezentować Polskę w finale międzynarodowym w D'Annunzio Univers...

Gabriela Chojnowska
Studentka stomatologii z Nowego Sącza w finale Miss Polski 2022 Lekarz

Gabriela Chojnowska – 21-letnia studentka  stomatologii z Nowego Sącza – wystąpi w finale konkursu Miss Polski 2022. – Jestem ambitną, czułą oraz wrażliwą osobą, a w życiu kieruję się tym, co podpowiada serce - nigdy nie być obojętnym na ludzką krzyw...