Dentonet
PACJENT
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Leczenie zachowawcze i endodoncja
Protetyka i implantologia
Stomatologia estetyczna
Ortodoncja
Periodontologia
Higiena i zdrowie jamy ustnej

50 mln e-skierowań

Publikacja:
50 mln e-skierowań

50 mln e-skierowań

Ministerstwo Zdrowia podsumowało pierwszy rok funkcjonowania skierowań w formie elektronicznej. Do końca 2021 roku wystawiono prawie 50 mln elektronicznych skierowań dla ponad 17 mln pacjentów (bez uwzględnienia e-skierowań wystawionych na szczepienie przeciw COVID-19). Od grudnia 2021 roku e-skierowania są również wystawiane na rehabilitację leczniczą. E-skierowania dostępne są m.in. w aplikacji mojeIKP, dzięki czemu ma się je zawsze pod ręką.

Zalety e-skierowania

E-skierowania nie można zgubić – jest dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta. Pacjent może w każdym momencie sprawdzić historię swoich e-skierowań, a rodzice i opiekunowie mogą śledzić historię leczenia swoich dzieci i podopiecznych. Znika problem nieczytelności ręcznie wypisanego dokumentu lub błędów – system e-zdrowie (P1) dokonuje weryfikacji poprawności e-skierowania. Nie trzeba przyjeżdżać do placówki w celu odbioru skierowania – można je też otrzymać po kontakcie telefonicznym z lekarzem. Pacjent nie może zarejestrować e-skierowania jednocześnie w kilku placówkach, co wpłynie na skrócenie kolejek do specjalistów oraz na zabiegi. Znika również obowiązek dostarczenia do placówki oryginału skierowania w terminie 14 dni.

Nadal pacjent nie potrzebuje skierowania w żadnej formie do psychiatry, ginekologa i położnika, onkologa, wenerologa i dentysty.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

e-skierowania - Dentonet.pl
2,5 mln e-skierowań w miesiąc, coraz więcej placówek w systemie Lekarz

Od nieco ponad miesiąca w Polsce obowiązkowe jest e-skierowanie. W tym czasie lekarze wystawili blisko 2,5 mln e-skierowań na konsultacje i badania. Wzrosła liczba podmiotów leczniczych, w których pacjenci mogą zrealizować e-skierowania – porównaniu ...