Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

26 nagród Platinum w rękach polskich dentystów i ośrodków stomatologicznych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
26 nagród Platinum w rękach polskich dentystów i ośrodków stomatologicznych

26 nagród Platinum w rękach polskich dentystów i ośrodków stomatologicznych

Z roku na rok rośnie liczba nagród przyznawanych przez Biomet 3i, które trafiają w ręce polskich implantologów. W tym roku przyznano aż 9 nagród Platinum Preferred Elite Member i 17 nagród Platinum Preferred Member.

Łącznie nagrody trafiły do ponad 700 stomatologów w 73 krajach od Arabii Saudyjskiej po Stany Zjednoczone.

Wśród wyróżnionych tytułem Elite znaleźli się m.in. dr n. med. Kornel Krasy, prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtowicz, dr n. med. Nicolaas Hahn wraz z zespołem Aster Med oraz Centrum Medyczne Enel-Med.

– Lista zwycięzców nie tylko wydłuża się, ale także w tym gronie jest coraz więcej placówek i stomatologów, do których nagrody Platinum trafiają kolejny rok z rzędu. Pokazuje to nie tylko, że implantologia rozwija się bardzo dynamicznie, ale także, że powstaje wiele wiodących ośrodków w Polsce – mówi Małgorzata Wasio-Malinka dyrektor marketingu z firmy Dental Depot Wasio, przedstawiciela Biomet 3i.

Polski rozwój implantologii

Szacuje się, że w Polsce już 75 proc. gabinetów stomatologicznych zapewnia leczenie implantologiczne. Liczbę specjalistów ocenia się na 1 tys. Wartość całego rynku stomatologicznego do 2013 roku firma PMR szacuje na 10 mld złotych, to aż o 3 miliardy więcej niż wyniosła jego wartość w 2010 roku. Duża w tym zasługa rozwoju usług implantologicznych.

– W Polsce powstaje coraz więcej prężnie działających ośrodków implantologicznych, wkręcających rocznie nawet 500-600 implantów. W skali kraju jest to dziś aż 70 tys. Takie ośrodki powstają w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu czy Gdańsku. Zadaniem nagrody Platinum jest wyróżnienie właśnie tych placówek i stomatologów, którzy przyczyniają się w sposób szczególny do rozwoju implantologii. Zarówno w zakresie badań naukowych, upowszechniania leczenia, edukacji jak również promocji samego leczenia – tłumaczy Wasio-Malinka.

Mocne ośrodki w całej Polsce

W tym roku wśród placówek wyróżnionych nagrodą Elite znalazło się Centrum Medyczne Enel-Med. Nagrody Platinum Preferred Member otrzymały: ELEKTORALNA Dental Clinic, Villa Nova Dental Clinic, Anident. Prym wiodą wciąż kliniki warszawskie. Warszawa pod tym względem stała się liczącym ośrodkiem implantologicznym, nie tylko dla Polaków, ale także dla denturystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Szwecji, którzy chętnie podejmują leczenie w polskich klinikach – mówi.

Oprócz ośrodków, Biomet 3i docenił w tym roku także lekarzy w gronie znaleźli się: prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtowicz, dr n. med. Kornel Krasny, dr n. med. Piotr Majewski, dr n. med. Adam Ziemlewski, dr Paweł Baranowicz, dr Paweł Cichosz i dr n. med. Tomasz Nowak, do których powędrowały nagrody Platinum Preferred Elite Member.

W gronie Platinum Preferred Member znaleźli się: prof. nadz. dr hab. Marzena Dominiak, dr n. med. Rafał Dobrakowski, dr n. med. Mariusz Duda, dr n. med. Krzysztof Gończowski, dr n. med. Ireneusz Machnikowski, Art Dent – dr Marek Cieślak i dr Piotr Klincewicz, dr Radosław Jadach, dr Tomasz Falkowski, dr Wojciech Fąferko, dr Bożena Kalmuk, dr Katarzyna Kargol – Kuszewska, dr Mariusz Kochanowski, dr Robert Kucharski, dr Adam Popławski.

Platinum Preferred Elite Member jest nagrodą przyznawaną za wybitny wkład w rozwój implantologii i propagowanie rozwiązań implantologicznych.

W tym roku amerykanie docenili najaktywniejsze ośrodki i osobistości kreujące na najwyższym poziomie edukację i prowadzące badania z zakresu implantologii stomatologicznej w Polsce. 

Druga nagroda, czyli Platinum Preferred Member jest przyznawana na podstawie kilkudziesięciu kryteriów, m.in.: osiągnięcia implantologiczne, dynamika rozwoju, lokalne kampanie promujące leczenie, zaangażowanie w upowszechnienie leczenia implantologicznego wśród pacjentów oraz nieustanne dążenie do rozwoju i dokształcanie się.

 

inf.wł.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

UK: zarządy organizacji stomatologicznych nie dla kobiet? Lekarz

Tylko w 9 z 23 brytyjskich organizacji zrzeszających osoby związane zawodowo ze stomatologią kobiety stanowią przynajmniej połowę kadry zarządzającej. Tak wynika z raportu Narodowej Służby Zdrowia (NHS) dotyczącego nierównowagi płci w brytyjskich jed...

leczenie stomatologiczne dzieci - Dentonet.pl
Aż 5,2% polskich 7-latków nigdy nie było u dentysty Lekarz

Ministerstwo zdrowia odpowiedziało na pytania posłanki Joanny Jaśkowiak w sprawie funkcjonowania opieki stomatologicznej nad dziećmi w naszym kraju. Z danych resortu za 2019 r. wynika, że aż 5,2% polskich 7-latków nigdy nie było u dentysty. Przypomn...

szkolne gabinety stomatologiczne - Dentonet.pl
MZ o pracy szkolnych gabinetów stomatologicznych Lekarz

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiedział na interpelację posłanki Urszuli Nowogórskiej w sprawie szkolnych gabinetów stomatologicznych. Poinformował, że wychodząc naprzeciw potrzebom świadczeniodawców, planowane jest elastyczne kształtowanie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
szczepionka na COVID-19 - Dentonet.pl
Pomysł polskich badaczy na szczepionkę przeciw COVID-19 Lekarz

Badacze z Gdańska i Krakowa łączą siły, aby wspólnie opracować skuteczną i bezpieczną szczepionkę przeciw COVID-19. Jej działanie ma polegać na pobudzeniu limfocytów T osoby zaszczepionej do niszczenia komórek zainfekowanych przez wirusa - tłumaczy w...

zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres