Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

The FDI Data Hub

Brak komentarzy | Publikacja:
The FDI Data Hub

The FDI Data Hub

The FDI Data Hub to łatwo dostępna baza danych (on-line), działająca w myśl zasady „one-stop-shop” – załatw wszystko w jednym miejscu, oszczędź czas i pieniądze. Zawiera informacje i wskaźniki dostępne dla członków FDI, ale i wszystkich zainteresowanych danymi z zakresu stomatologii, szczególnie użyteczna dla osób, które mają wpływ na politykę i posiadają narzędzia do obrony i promowania stomatologii. Choroby jamy ustnej są uznawane za duży problem zdrowotny w wielu państwach.

The FDI Data Hub stanowi zbiór danych zgromadzonych z międzynarodowych źródeł, m.in. udostępnionych przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), WHO Collaborative Centers in Niigata, Malmö University, World Bank i Globocan. Dotyczą one szczegółowych informacji na temat zdrowia jamy ustnej (np. dane o stanie uzębienia członków poszczególnych państw, o poziomie zaawansowania próchnicy, brakach w uzębieniu, liczbie stomatologów i personelu pomocniczego, itp.)

Zadaniem bazy jest, by z zawartych w niej informacji mogli korzystać wszyscy zainteresowani: stomatolodzy, lekarze, studenci, dziennikarze itd. Dane przedstawiane są na mapach lub za pomocą tabel. Podzielone są według czasu, który obejmują i według regionu, którego dotyczą.
The FDI Data Hub ma dwa cele: prezentować wszystkie dostępne dane dotyczące zdrowia jamy ustnej oraz jasno wskazywać, jakich danych i z jakiego regionu brakuje.

Z największą stomatologiczną bazą danych mogli się zapoznać tegoroczni uczestnicy Światowego Kongresu FDI w Indiach, gdzie została ona zaprezentowana. Prof. Li-Jian Jin (szef zespołu FDI, który zajmuje się zbieraniem i opracowywaniem danych stomatologicznych) zauważył również, że tak obszerny zbiór danych stomatologicznych może być pomocny w planowaniu strategii promujących potrzebę dbałości o zdrowie jamy ustnej.

B.Z.


fdiworldental.org


Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji