Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Święto Bożego Narodzenia

Brak komentarzy | Publikacja:
Święto Bożego Narodzenia

Święto Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to święto, które w religiach chrześcijańskich upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa – obiecanego przez Boga Mesjasza, który przyszedł po to na świat, aby zbawić ludzkość – uczynić ją wolną od zła, chorób, grzechu i niewoli. Stąd – dla chrześcijan święto Bożego Narodzenia to czas radości z powodu spełnionej obietnicy, czas zabawy, pojednania, bycia razem z bliskimi.

W Kościele katolickim to stała uroczystość liturgiczna, która przypada na 25 grudnia. Dzień ten poprzedza trzytygodniowy adwent (cztery niedziele). W Kościołach, które celebrują liturgię według kalendarza juliańskiego (tzw. Kościoły wschodnie, głównie Cerkiew Greckokatolicka i Kościół prawosławny), święto Bożego Narodzenia przypada na 25 grudnia kalendarza juliańskiego (7 stycznia kalendarza gregoriańskiego).

Boże Narodzenie to czas szczególny, nawet dla osób niewierzących lub niewyznających religii chrześcijańskiej, i okazja do składania życzeń.

A zatem – zespół redakcyjny DENTOnet.pl życzy wszystkim swoim Czytelnikom, Forumowiczom, Konsultantom oraz Współpracownikom wszystkiego dobrego! Bożego Narodzenia przez cały rok!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji