Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Praca dla asystentek i higienistek stomatologicznych – gdzie jej szukać?

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Praca dla asystentek i higienistek stomatologicznych – gdzie jej szukać?

Praca dla asystentek i higienistek stomatologicznych – gdzie jej szukać?

Szukasz pracy albo chcesz zmienić posadę na lepiej płatną? Rozsyłanie CV do klinik i gabinetów stomatologicznych nie wystarczy – warto znać najbardziej efektywne sposoby na poszukiwanie wymarzonej posady.

1. Urząd pracy

Owszem, w Internecie aż roi się od przykładów absurdalnych ogłoszeń o pracę publikowanych przez urzędy (np. sprzątaczka z 2-letnim doświadczeniem i znajomością języków obcych), ale tak naprawdę z roku na rok coraz większa ilość pracodawców decyduje się na poszukiwanie pracowników przez urzędy. Dlatego bezrobotne asystentki i higienistki powinny zarejestrować się w pośredniaku – to nie tylko szansa na zdobycie pracy, ale także ubezpieczenie zdrowotne, zasiłek dla bezrobotnych, darmowe kursy, szkolenia czy dotacje na uruchomienie własnego biznesu.

2. Gazety i Internet

To wciąż najpopularniejsze i często aktualizowane źródło ogłoszeń o pracę. Na specjalnych portalach codziennie pojawia się kilkaset ogłoszeń dotyczących różnych branż – wystarczy zapisać się do newsletterów, aby otrzymywać na swoją pocztę internetową te najnowsze i najbardziej dopasowane do konkretnych potrzeb. Jeśli chodzi o prasę, to nie wolno zapominać o tej branżowej, przeznaczonej dla pracowników ochrony zdrowia.

3. Agencje pośrednictwa pracy

W ostatnich latach ilość firm zajmujących się pośrednictwem pracy bardzo wzrosła. Wbrew stereotypom, nie zajmują się one jedynie poszukiwaniem pracowników dla dużych koncernów czy wybranych branż. Dostarczenie do nich CV przez asystentkę czy higienistkę stomatologiczną z pewnością nie zaszkodzi – zwłaszcza, jeśli nie odrzucają one możliwości pracy poza granicami kraju. Takich ofert również jest sporo.

4. Branżowe targi

W Polsce co roku odbywa się kilkadziesiąt rozmaitych imprez targowych dla branży stomatologicznych. Organizatorzy większości z nich oferują uczestnikom możliwość rekrutowania pracowników lub poszukiwania pracy. Dla asystentek i higienistek stomatologicznych jest więc to szansa nie tylko na zapoznanie się z branżowymi nowinkami, ale także rozruszanie swojej kariery zawodowej.

5. Osobista wizyta w potencjalnym miejscu pracy

Osobiste roznoszenie swojego CV do klinik i gabinetów stomatologicznych w danym mieście ocenia się dwojako: z jednej strony pokazuje to zaangażowanie potencjalnego pracownika i chęć podjęcia przez niego pracy, z drugiej – bywa to odbierane jako nadgorliwość. Jeśli jednak poszukiwanie pracy przez asystentkę stomatologiczną trwa już bardzo długo i nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto wypróbować również ten sposób.

A co w przypadku, gdy poszukiwania pracy odniosły skutek i asystentka lub higienistka stomatologiczna została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną? Wówczas należy zadbać o to, aby zaprezentować się podczas niej w jak najlepszy sposób. Najważniejsze wskazówki znaleźć można w naszym poradniku.

Evidence-based dentistry, a więc stomatologia oparta na faktach naukowych to nie wszystko. Wykorzystujemy te fakty bowiem przy 20% procedur, które wykonujemy. Podstawą sukcesu jest praca zespołowa – mówi w wywiadzie dla Dentowizji dr Simone Grandini, endodonta, wykładowca Uniwersytetu Sieneńskiego we Włoszech.

AF


POWIĄZANE ARTYKUŁY

higienistka - Dentonet.pl
USA: jak COVID-19 zmieni pracę higienistek stomatologicznych? Asysta

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na funkcjonowanie praktyk dentystycznych oraz gabinetów higieny, m.in. w zakresie procedur związanych z kontrolą zakażeń, ale to zapewne nie wszystkie zmiany. W dłuższej perspektywie zmienić mogą się ...

higienistka - Dentonet.pl
UK: poważne przeszkody w pracy higienistek stomatologicznych Asysta

Higienistki stomatologiczne w Irlandii Północnej wyrażają obawy o swoją przyszłość. Reprezentujące je stowarzyszenie potwierdziło, że jego członkinie w wielu przypadkach mierzą się ze skróceniem czasu pracy, nie mogą wykonywać wszystkich zabiegów, ma...

zarobki asystentek i higienistek - Dentonet.pl
Zarobki asystentek i higienistek stomatologicznych w UE Asysta

Portal Europa.jobs wyliczył, na jakie zarobki mogą liczyć asystentki i higienistki stomatologiczne, które zdecydują się na pracę poza granicami Polski. Według portalu Europa.jobs asystentka stomatologiczna zatrudniona w gabinecie stomatologicznym w ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
listy czynnych gabinetów - Dentonet.pl
Gdzie do dentysty na NFZ? Znamy listy czynnych gabinetów Pacjent

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi i na bieżąco aktualizuje listy działających gabinetów stomatologicznych, w których można otrzymać pomoc w czasie pandemii koronawirusa. Na stronach internetowych wszystkich szesnastu oddziałów wojewódzkich Narodoweg...

lekarz dentysta - Dentonet.pl
Podlasie: gdzie do dentysty na NFZ? Lista czynnych gabinetów Pacjent

Jak wynika z listy opublikowanej na stronie Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ-u, w całym województwie pomocy stomatologicznej udzielają pacjentom 184 gabinety współpracujące z Funduszem. Pełna lista czynnych gabinetów stomatologicznych na Podla...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Oceń komentarz:     0: : 0 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres