Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Kawa czy herbata?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Kawa czy herbata?

Kawa czy herbata?

Kawa lub herbata to dla wielu z nas pierwszy napój w ciągu dnia. Zdarza się, że ta decyzja może mieć wpływ na to, jak będzie on wyglądał (jakie będzie nasze samopoczucie). Mimo że przez wiele lat przekonywano nas o szkodliwości kawy – najnowsze badania obalają te twierdzenia (Pijesz dużo kawy?). Jednakże pijąc ten napój powinniśmy uważać, by nie przekroczyć dziennej maksymalnej dawki, a zatem – 4 porcji. Mimo że dzienna dawka jest uzależniona od cech fizycznych danej osoby, to w/w dawki należy przestrzegać.

Warto podkreślić, że kawa zawiera kofeinę, a ta (jak wiadomo) podnosi ciśnienie tętnicze krwi. A zatem kawy powinny unikać osoby z zaburzeniami ciśnienia.
Jednakże kofeina ma także korzystny wpływ na nasz organizm: poprawia koncentrację i wydajność fizyczną.

Zielona i czarna herbata zawierają z kolei przeciwutleniacze, które również mają wiele pozytywnych właściwości:
– pomagają zapobiegać zapaleniu naczyń krwionośnych
– redukują rozwój raka

To ważne, by zwrócić uwagę, czy kupowana przez nas herbata jest naturalna – bez cukru, sztucznych barwników i konserwantów, gdyż taki napój zamiast korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, spożyty w nadmiarze może nam zaszkodzić.

W świetle przeprowadzanych badań – to herbata ma więcej korzystnych właściwości, ale kawą także nie musimy gardzić (zwłaszcza zieloną).

Zachęcamy również do przeczytania:
Kariera zielonej kawy

BZ

Źródło: W trosce o Twój uśmiech & zdrowie
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

miswak - Dentonet.pl
Miswak i zielona herbata - kolejny sposób na płytkę nazębną Asysta

Połączone ekstrakty z zielonej herbaty oraz gałązek drzewa arakowego, zwanych miswak, hamują rozwój płytki nazębnej – poinformowali naukowcy z University of Malaya. O ich odkryciu pisze portal Dental Tribune. Miswaki to gałązki pochodzące z drzewa ar...

Marku Dental na targach Krakdent 2018: praca i ... kawa Lekarz

Dla firmy Marku Dental targi Krakdent to nie tylko czas na przedstawienie oferty. To również okazja na spotkania z klientami przy kawie i szampanie.Zapraszamy do odwiedzin stoiska Marku Dental podczas tegorocznego Krakdentu na naszym filmie. Pysznej ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres