Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Implanty od chirurga czy protetyka?

Brak komentarzy | Publikacja:
Implanty od chirurga czy protetyka?

Implanty od chirurga czy protetyka?

Leczenie implantologiczne w Polsce rozwija się najbardziej dynamicznie ze wszystkich dziedzin stomatologii. Niektórzy pacjenci już pokochali implanty i mają wielkie oczekiwania wobec specjalistów tej dziedziny.

Temat, kto powinien zakładać pacjentom implanty, co jakiś czas podgrzewa atmosferę w środowisku stomatologów. W wywiadzie udzielonym portalowi Dentowizja.pl, mówił o tym dr Tomasz Śmigiel z Implant Masters Poland. Jego zdaniem nadal trwają dyskusje nad wypracowaniem wytycznych i ostateczną wykładnią czy implantolog powinien mieć specjalizację z protetyki czy chirurgii stomatologicznej.

Implantologia oznacza stałe doskonalenie zawodowe

Wydziały stomatologiczne uczelni nie kształcą lekarzy na wydzielonej specjalizacji implantologicznej, ale wstawianiem implantów zajmują się lekarze stomatolodzy wyposażeni w bogatą wiedzę i doświadczenie w chirurgii, protetyce i periodontologii. A dodatkowo implantologia wymaga ciągłego specjalistycznego doszkalania.

Postęp w rozwoju nowoczesnych technologii i systemów implantologicznych jest imponujący, ale oznacza także konieczność szkoleń i kursów. Implantolog musi posiadać certyfikat danego systemu implantologicznego. Trzeba zaznaczyć, że chodzi zarówno o certyfikaty krajowe jak i międzynarodowe.

Kursy i szkolenia implantologiczne

Oferta kursów jest bardzo bogata i różnorodna. Producenci prześcigają się w propozycjach. Stomatolodzy korzystają z tych ofert ponosząc koszty i to nie małe. Nie ma co ukrywać, że te szkolenia są drogie. Podnoszenie kwalifikacji to także sympozja, seminaria, kongresy naukowe i literatura fachowa.

Leczenie implantologiczne nie jest jeszcze rozwiązaniem standardowym, ale powoli staje się bardziej dostępne zarówno dla pacjentów, jak i dla stomatologów i szybko się rozwija. Więcej na temat rozwoju i edukacji implantologicznej można zobaczyć w materiale zamieszczonym w portalu Dentowizja.pl tutaj.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Zrzut ekranu 2020 06 13 o 09.14.11
Implanty są drogie? "To nie tak, że tańsze jest tańsze" Lekarz

Implanty - z jednej strony trwałe rozwiązanie problemu braków zębowych, zapewniające estetykę i funkcję. Współczesna stomatologia daje fantastyczne możliwości. Z drugiej strony - zdaniem wielu pacjentów - koszt tych rozwiązanych jest zbyt wysoki. Jak...

nagrody - Dentonet.pl
Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne znów z nagrodami Lekarz

Światłoutwardzalne implanty stomatologiczne opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymały kolejne nagrody – tym razem na targach INTARG w Katowicach oraz Invent Arena w czeskim Trincu.Światłoutwardzalne implant...

ROZWIŃ WIĘCEJ
ekstrakcja ósemki - Dentonet.pl
Zakład karny w Czarnem zatrudni chirurga szczękowego Lekarz

Dyrektor Zakładu Karnego w Czarnem ogłosił konkurs ofert na udzielanie osobom osadzonym w placówce świadczeń z zakresu chirurgii szczękowej.   – Dyrektor Zakładu Karnego w Czarnem zaprasza do składania ofert  w trybie zapytania o cenę na udzielanie ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji