Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Wykaz procedur wzorcowych z zakresu radiologii

Publikacja:
Wykaz procedur wzorcowych z zakresu radiologii

Wykaz procedur wzorcowych z zakresu radiologii

Ministerstwo Zdrowia opublikowało szczegółowe procedury wzorcowe z zakresu radiologii. Są one podstawą diagnostyki obrazowej oraz radiologii zabiegowej.

Obwieszczenie opisujące poszczególne procedury zostało opublikowane 31 grudnia 2014 roku, a zasady postępowania obowiązują od 1 stycznia bieżącego roku. W obwieszczeniu zawarto wszystkie procedury mające zastosowanie w stomatologii (m.in. na temat radiografii zębowej, pantografu, zgryzowej) oraz w innych dziedzinach medycznych.

Każda z procedur jest podzielona na dwie części: ogólną i szczegółową. Część ogólna zawiera m.in. punkty takie jak: identyfikator procedury, bezwzględne i względne przeciwwskazania medyczne do zastosowania procedury, zalecane rodzaje urządzeń radiologicznych oraz ich podstawowe parametry techniczne istotne dla stosowanej procedury, opis przygotowania pacjenta do badania lub leczenia itp. Część szczegółowa składa się m.in. z: opisu czynności przygotowawczych przed badaniem, zalecanego sposobu przeprowadzenia badania czy kryteriów prawidłowej formy przedstawienia wyniku badania i jego opisu.

Pełna treść obwieszczenia w formacie PDF: LINK

Źródło: kcor.gov.pl

KeL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

quang tri nguyen jmGrEfias c unsplash
Szkocja: leczenie bez procedur, podczas których tworzy się aerozol Lekarz

BBC donosi, że do praktykujących na terenie Szkocji lekarzy stomatologów skierowano zalecenie, by w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia wirusem COVID-19 powstrzymali się od przeprowadzania rutynowych procedur, które wiążą się z powstaniem n...

Ewa Chomik
Cyfrowa stomatologia nieosiągalna bez procedur analogowych Lekarz

Cyfryzacja zmienia stomatologię, ale czy wciąż są obszary, w których lekarze stomatolodzy widząc jej ograniczenia – mimo opcjonalnej dostępności – stosują rozwiązania analogowe, tradycyjne? – Nie da się wejść w świat cyfrowy bez procedur analogowych ...