Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Top Design: Do nagrody nominowany gabinet z Gdyni

Brak komentarzy | Publikacja:
Top Design: Do nagrody nominowany gabinet z Gdyni

Top Design: Do nagrody nominowany gabinet z Gdyni

Gdyński dentysta zabiera pacjentów w kosmos! A wszystko po to, żeby ci mniej stresowali się podczas wizyty. Okazuje się bowiem, że nietypowe podejście do wnętrza gabinetu stomatologicznego, może pozytywnie wpłynąć na obniżenie poziomu stresu i strachu przed wizytą na fotelu.

Stąd pomysł na gabinet inspirowany kolorami kosmosu. Takie kolory, stosowane m.in. w chromo terapii, czyli terapii kolorem potrafią wyciszyć pacjenta – mówi dr n. med. Jacek Wyszkowski, właściciel kosmicznego gabinetu z Gdyni.

Gdynia daje przykład…

Dr Jacek Wyszkowski stworzył wnętrze, które z założenia ma odciągać uwagę pacjenta od zabiegu. Gabinet XXI wieku nie może być zimny i przesadnie medyczny, bo pacjenci się boją takich wnętrz. Kojarzą je z bólem, operacjami, traumą stomatologiczną ze szkolnego gabinetu. Zmiękcza się więc wizerunek klinik. Coraz częściej gabinety bardziej przypominają ośrodki SPA, redakcje modowych magazynów, modowe showroomy – mówi dr Jacek Wyszkowski.

 – Do pomocy zatrudnia się architektów, psychologów, a nawet florystów. Sięga się po rozwiązania stosowane w miejscach, do których ludzie lubią zaglądać. Stąd znany ze sklepów aromamarketing, który likwiduje charakterystyczny zapach gabinetu dentystycznego, czy kolorystyka do tej pory obecna w ośrodkach wellness – dodaje doktor Wyszkowski.

Efektem takich działań jest m.in. gdyński gabinet. W nim zimną biel ścian przełamano abstrakcyjnymi zestawieniami kolorów, które pacjentowi maja kojarzyć się bardziej z wizytą w planetarium niż u dentysty. Kolory tak dobrano, żeby nie drażniły, a jednocześnie powiększały przestrzeń gabinetu, tak aby pacjent nie czuł się przytłoczony.

– To wszystko to są kolory kosmosu. Wystarczy otworzyć sobie atlas nieba, a zobaczymy w nim te same kolory w mgławicach, układach planet, galaktykach. Ta sama kolorystyka pojawia się także po włączeniu aparatury medycznej np. tomografu.

Prestiżowa nagroda trafi do Gdyni?

Nietypowy pomysł dr Wyszkowskiego docenili już architekci. Gabinet został właśnie nominowany w plebiscycie TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. Nagrodę dla najlepiej zaprojektowanego, a przy tym niestresującego pacjenta gabinetu, co roku przyznają architekci, projektanci, lekarze i miesięcznik „Dobre Wnętrze”.  Gabinet z Gdyni ma szansę na nagrodę aż w 3 kategoriach – nagrody jury, nagrody czytelników miesięcznika „Dobre Wnętrze” i nagrodę INSPIRATION. W tym roku do nagrody nominowano tylko 11 spośród ponad 22 tys. gabinetów w Polsce. Gdyńska placówka będzie rywalizowała m.in. z gabinetami z Katowic, Rzeszowa, Warszawy i Olsztyna. Zwycięzców poznamy we wrześniu.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szkolne gabinety - Dentonet.pl
Szkolny gabinet stomatologiczny w Kalwarii Zebrzydowskiej Lekarz

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej do użytku oddano szkolny gabinet stomatologiczny. Będzie on miał charakter międzyszkolny. W kolejnych latach gmina ma w planach uruchomienie następnych dwóch gabinetów w szkołach. Jak czytamy w komunika...

opłata epidemiologiczna - Dentonet.pl
Gabinet współpracujący z NFZ-em bez "opłaty epidemiologicznej" Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że gabinety stomatologiczne współpracujące z NFZ-em nie mogą domagać się od pacjentów tzw. opłaty epidemiologicznej za środki ochrony osobistej czy dezynfekcji. Rzecznik Praw Pacjenta w ostatnich tygodniach na sw...

PTS - Dentonet.pl
Gabinet stomatologiczny w czasie pandemii – PTS radzi Lekarz

Na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego pojawił się szereg opracowanych przez ekspertów wytycznych i podpowiedzi dotyczących funkcjonowania praktyk stomatologicznych w dobie pandemii COVID-19. Opisy, infografiki, formularze o...

ROZWIŃ WIĘCEJ
e-recepta - Dentonet.pl
Dentystka liderem e-zdrowia - wręczono nagrody dla najlepszych Lekarz

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019” w kategorii indywidualnej. Uroczysta gala konkursu „Lider e-zdrowia 2019”, podczas k...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji