Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Relacja na żywo z targów stomatologicznych – Dentamed

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Relacja na żywo z targów stomatologicznych – Dentamed

Relacja na żywo z targów stomatologicznych – Dentamed

Na 11 wrocławskie stomatologiczne targi Dentamed przyjechało 127 wystawców, targi zgromadziły około 2 tysięcy odwiedzających.

Dla lekarzy stomatologów oraz personelu gabinetów dentystycznych wizyta w stolicy województwa dolnośląskiego to nie tylko szansa na udane zakupy i poznanie branżowych nowości, ale także na podniesienie kwalifikacji i zdobycie punktów edukacyjnych.

Targi Dentamed są trzecią pod względem wielkości imprezą stomatologiczną w Polsce.

 

9.11.2012

godz. 10.00 – rozpoczęły się 11 dolnośląskie targi stomatologiczne. „Wszyscy znajdą tu coś dla siebie od nowości sprzętowych po wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Znajdą tu Państwo wszystko od A-Z. Na targach można także zaprenumerować wszystkie czasopisma, które liczą się w branży. Zapraszamy na szkolenia oraz do oglądania stoisk” – zachęca Beata Simon komisarz targów Dentamed.

Właśnie rozpoczyna się kurs medyczny doskonalący Endo/Reendo. Wykłada dr n. med. Wojciech Wilkoński. Program pierwszej części spotkania:

Endo  10.00 – 12.00

Jak najlepiej opracować kanał korzeniowy?

Jak poradzić sobie z trudną anatomią?

Jak udrożnić zobliterowane kanały?

Rozpoczyna się także sesja Car – Line.

10.00 – 10.50 Okluzja – metody i procedury badania pacjenta pod kątem kwalifikacji do leczenia protetycznego. Relacja żuchwy do szczęki w okluzji – istotny element sukcesu klinicznego. Przypadki kliniczne – część pierwsza. Wykłada dr n. med. Jacek Ciesielski, lek. stom. Krzysztof Adamowicz.

godz 11.00

Zaczyna się XI Miedzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Co nowego w stomatologii”. Konferencja potrwa do godziny 19.00. Patronat honorowy nad konferencją sprawuje prof. dr hab. Marek Ziętek. Za udział w konferencji przewidzianych jest 7 punktów edukacyjnych.

Obecny wykład:

 

11.00-12.00

Wykład Inauguracyjny: Otyłość – problem XXI wieku, a zaburzenia seksualne

prof. dr hab. Zygmunt Zdrojewicz.

 

Trwa także dalszy ciąg szkoleń Car – Line w tej godzinie "Poprawne wykonywanie zdjęć wewnątrzustnych i pantomograficznych"

 

godz 12.00

„Witam serdecznie na targach Dentamed. W Krakowie na wiosnę organizujemy jedną z największych imprez stomatologicznych Krakdent, jednak okazało się że takiej imprezy brakuje na Dolnym Śląsku, stąd pomysł zorganizowania targów Dentamed we Wrocławiu. Dziś targi Denatmed otworzyliśmy po raz 11 więc pomysł działa. Na targi zjechało ponad 120 wystawców, oprócz wystawców z Polski mamy firmy ze Słowenii, Włoch, Danii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Korei. Oprócz targów tradycyjnych odbywa się wiele sesji szkoleniowych za, które można zdobyć punkty edukacyjne. Technika i nauka idą tak szybko do przodu że każdy wykonujący zawód stomatologa musi być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Na targach również nie brakuje nowoczesnego sprzętu” – zachęca Grażyna Grabowska organizator targów Dentamed, prezes firmy Targi w Krakowie.

O godzinie 12.30 rozpoczyna się również druga części kursu medycznego Endo/Reendo.

W programie:

Jak skutecznie usunąć materiał wypełniający kanał korzeniowy?

Jak poradzić sobie ze stopniami?

Jak zaopatrzyć perforacje?

godz. 14.00

 

 

 

 

 

godz.15.00

Opinie dentystów o targach Dentamed

  „Bardzo nam się podoba, tylko trochę jest tu za gorąco:). Wytworzyła się bardzo gorąca atmosfera. Wszyscy udzielają konkretnych           rzetelnych informacji, dostajemy różne próbki. Można zamówić prenumeraty wielu branżowych czasopism”.

  "Targi pomagają nam w zorientowaniu się, jakie są obecne nowoczesne trendy, produkty, materiały. Jest więcej czasu na konkretne rozmowy o produktach”.          

„Nie są tak duże jak np. Krakdent, ale można dowiedzieć się tutaj wiele o nowoczesnych technikach, obejrzeć produkty, porozmawiać z dostawcami”.

„Zastanawiam się nad udoskonaleniem gabinetu, targi pomogły znaleźć mi potrzebne rzeczy zarówno, jeśli chodzi o nowy design jak i wyposażenia gabinetu”.

godz. 17.00

Zakończenie pierwszego dnia targów Dentamed we Wrocławiu (9.11.2012)

Targi potrwają do 10.11.2012

Zobacz co działo się na targach pierwszego dnia

red KL

realizacja R.Kruczek


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Gra terenowa Dentoexpress znów podczas targów Krakdent! Lekarz

Pamiętacie Smoka Wawelskiego, który narozrabiał w gabinecie stomatologicznym Doktora Dratewki? Niestety, mimo udzielonej rok temu pomocy, Smok nie pamiętał o higienie swoich zębów, przez co ból powrócił. Ponownie trzeba więc pomóc Doktorowi zebrać za...

Odkryj nowości na targach stomatologicznych Dentamed® Lekarz

Już 15 i 16 listopada we Wrocławiu odbędą się trzecie co do wielkości targi stomatologiczne w Polsce. To doskonała okazja do spotkań z blisko 2300 potencjalnymi klientami oraz zaprezentowania wprowadzanych na rynek nowości. A nowości będzie mnóstwo! ...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Szósta ogólnopolska konferencja Asysdent 2019 na żywo! Asysta

W sobotę (27 kwietnia) w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia. 9:15VI Ogólnop...

Medale Najwyższej Jakości targów Krakdent 2019 przyznane Lekarz

Tradycją pierwszego dnia targów Krakdent jest uroczysta gala, podczas której przyznawane są Medale Najwyższej Jakości. W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba uczestników. ​Przewodniczącym tegorocznej komisji konkursowej był prof...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres