Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Proste sposoby na poprawienie nastroju

Publikacja:
Proste sposoby na poprawienie nastroju

Proste sposoby na poprawienie nastroju

Każdemu z nas zdarzają się trudne dni, gdy najchętniej kupilibyśmy sobie bilet na bezludną wyspę. Czasem wynika to z realnych problemów, które na nas spadają i wydają się być nie do pokonania, czasem jest to po prostu złe samopoczucie, które sprawia, że nie jesteśmy w stanie dostrzec pozytywów w naszym życiu, nawet gdyby były wszechobecne. Co zrobić, by sobie z tym poradzić? Prezentujemy kilka sposobów, by w szybki i mało skomplikowany sposób poprawić jakość życia.

1. Skutecznym sposobem na stres jest prysznic. Najlepiej poświęcić na tę czynność nieco więcej czasu i stosować raz zimny, raz ciepły strumień wody. To poprawia krążenie, a przez to samopoczucie.

2. Świeży sok owocowy to pigułka składników odżywczych. Orzeźwia i przywraca trzeźwość umysłu. Przy okazji świetnie wpływa na wygląd skóry i wzmacnia odporność. Sokowirówkę można zainstalować nawet na zapleczu swojego gabinetu.

3. Z pewnością świetnie podziała porcja ruchu. Może to być intensywny spacer lub jazda na rowerze. Dobrze pomyśleć, czy np. nie zrezygnować z jazdy samochodem do pracy na rzecz roweru. Dla ambitnych polecamy fitness.

4. Jednym z bardziej przyjemnych sposobów na regenerację sił witalnych jest czekolada. Tutaj jednak trzeba uważać, by jej nie przedawkować i nie nabawić się nadwagi. Najlepiej korzystać z gorzkiej czekolady z niską zawartością cukru – podwyższa poziom endorfin i zawiera magnez, przez co korzystnie wpływa na sprawność komórek nerwowych.

5. Dla niektórych miłą odskocznią od szarej codzienności są zakupy. Dobrze zachować umiar, podobnie jak w przypadku czekolady. Debet na koncie potrafi równie skutecznie popsuć samopoczucie, jak i rezygnacja z kolejnej pary butów.

6. Jak mówiły nasze babcie: „na zmartwienie nic lepszego jak jedzenie”. To prawda, że dobre jedzenie świetnie poprawia samopoczucie i dodaje energii. W sytuacjach kryzysowych dobrze pozwolić sobie na to, co bardzo lubimy: lody, pizzę itp. Jednak na co dzień warto zadbać o zbilansowaną dietę, by nie zabrakło nam „paliwa”.

7. W dobry nastrój może nas też wprowadzić słuchanie muzyki. Czasem kilka minut wystarczy, by wypędzić z głowy przygnębiające myśli.

8. W wirze codziennych obowiązków warto wygospodarować czas na spotkania towarzyskie. Jeśli nie masz ochoty na większą imprezę, rozmowa w „cztery oczy” z kimś zaufanym na pewno sprawi, że poczujesz się lepiej.

9. Na złe samopoczucie może wpływać także brak światła i słońca. Dlatego dobrze jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, gdy pogoda dopisuje.

10. Zastanów się, czy przypadkiem nie "zakopałeś" swoich życiowych pasji i zainteresowań? Może warto do nich wrócić? Wygospodarować np. kilka godzin w czasie weekendu, by zająć się tym, co cię naprawdę uskrzydla? Albo przynajmniej poczytać coś ciekawego, pójść do kina albo obejrzeć film na DVD. Taka „inwestycja” zwróci ci się wielokrotnie.  

B.Z.

sposobynastres

Polecamy także:

"Jak poprawić pracę mózgu?"

"Ruchu nie zastąpi żaden lek"

"6 sekund treningu"


 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

nic dentystyczna
4 skuteczne sposoby na zapobieganie próchnicy Pacjent

Ubytki w zębach to coś, czego za wszelką cenę chcemy uniknąć. Nie są one w stanie naturalnie się zregenerować, a duża dziura może być bardzo bolesna. Jej konsekwencja to zazwyczaj drogie wypełnienie lub usunięcie całego zęba. A za to wszystko odpowi...

Listerine webinar
Profilaktyka dziecięca. Czy to dziecinnie proste? [webinar] Asysta

30 czerwca o godz. 20:00 odbędzie się organizowany przez markę LISTERINE® webinar „Profilaktyka dziecięca. Czy to dziecinnie proste?”. Poprowadzi go Dominika Jordan - higienistka i asystentka stomatologiczna, trener higieny stomatologicznej. Udział w...

ROZWIŃ WIĘCEJ
katar - Dentonet.pl
Uporczywy katar – domowe sposoby na poradzenie sobie z nim Pacjent

Katar to nie tylko kwestia początków przeziębienia, chociaż większość z nas doświadcza go właśnie w ten sposób. Często jednak nie chcemy chodzić do apteki i brać leki, a szukamy raczej naturalnych i domowych sposobów na poradzenie sobie z tym stanem....