Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Lasery, profilaktyka i praca w zespole

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Lasery, profilaktyka i praca w zespole

Lasery, profilaktyka i praca w zespole

Niezależnie od nauki w szkole czy też na studiach asystentki i higienistki stomatologiczne najwięcej wiedzy zdobywają podczas praktyki w gabinecie. Oczywiście bez dobrej i solidnej teorii trudno byłoby ruszyć do przodu.

Obecnie praca gabinetu stomatologicznego w znakomitej większości daleko wykracza poza jedynie leczenie zębów. To już jest leczenie całej jamy ustnej oraz szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna.

Ma to swoje konsekwencje w postaci zdobywającej coraz większe pole nowoczesnej technologii i to w odniesieniu, nie tylko do posługujących się nią lekarzy stomatologów, ale rónież asystentek i higienistek stomatologicznych.

Aby sprostać wymaganiom i nie pozostawać w tyle, należy starannie wybrać kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Wśród propozycji ewentualnych kursów i szkoleń trzeba dokonać rozważnego wyboru.

Po okresie urlopowym wrzesień zapowiada się intensywna jesień, jeżeli chodzi o szkolenia. Jak co roku podczas największej 25 Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2015 w Poznaniu będzie można skorzystać z tych najlepszych. Na szczególną uwagę zasługują trzy z nich.

O funkcjonowaniu i współpracy w zespole stomatologicznym ze wskazaniem cech osobowych mogących decydować o przydatności do wykonywania zawodu, w wykładzie „Kompendium wiedzy praktycznej z zakresu współpracy zespołu stomatologicznego” będzie mówił dr n. med. Tomasz Dzieniakowski.

"Podstawy etiopatogenezy chorób przyzębia" to temat szkolenia dr n.med. Natalii Lewkowicz. Będzie to okazja do poszerzenia wiedzy między innymi o podstawowych zabiegach profesjonalnej profilaktyki periodontologicznej i instrumentarium periodontologicznym.

Szczególnie interesujące z punktu widzenia nowoczesnych technologii będzie szkolenie na temat „Biostymulacji i fotoaktywnej dezynfekcji”. Dr n. med Kinga Grzech-Leśniak przybliży uczestnikom techniki pracy laserem diodowym oraz zaprezentuje między innymi procedury oraz zasady ustalania dawek.

Co roku organizatorzy szkoleń czyli Studius.pl przy wyborze podejmowanych zagadnień korzystają ze wskazówek asystentek i higienistek stomatologicznych Także tegoroczne propozycje wychodzą naprzeciwko oczekiwań środowiska zawodowego profesjonalnej asysty stomatologicznej.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dr Bartłomiej Górski - Dentonet.pl
Recesje dziąsłowe z perspektywy higienistki stomatologicznej Asysta

– Świadomość i wiedza higienistek w zakresie recesji dziąsłowych pozwalają im na samodzielne kontrolowanie stanu takiego pacjenta, utrzymywanie kontroli płytki nazębnej, a w przypadku potrzebnej konsultacji lekarza stomatologa lub periodontologa – na...

Gerhard Seeberger - Dentonet.pl
Dr Gerhard Seeberger - prezydent FDI - gościem CEDE 2019 Lekarz

Od 5 września prezydentem Światowej Federacji Dentystycznej FDI jest dr Gerhard Seeberger. W piątek pojawił się w Poznaniu na 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, odbywającym się w ramach wystawy CEDE 2019.Dr Gerhard Seeberger oficjalnie objął st...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dentoexpress2 - Dentonet.pl
Jedyny na rynku diklofenak. Poznasz go bliżej podczas Dentoeexpressu Lekarz

Przed nami druga edycja gry terenowej Dentoeexpress. Tym razem spotykamy się na tagach CEDE w Poznaniu. Zasady organizowanej przez portal Dentonet.pl gry są bardzo proste – w trakcie zwiedzania hal Międzynarodowych Targów Poznańskich trzeba będzie po...

Kinga Grzech-Leśniak - Dentonet.pl
Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak w Dental Practice Committe FDI Lekarz

Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, została wybrana do prestiżowego Dental Practice Committe Światowej Federacji Dentystycznej FDI. Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak została wybrana do  Dental Practi...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres