Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca
Materiały i technologie
Lifestyle
Aktualności
Finanse i podatki
Edukacja

Konferencja ASYSDENT z rozmachem wkroczyła w drugą dekadę

Publikacja:
Konferencja ASYSDENT z rozmachem wkroczyła w drugą dekadę

Konferencja ASYSDENT z rozmachem wkroczyła w drugą dekadę

1280 uczestniczek ze wszystkich 16 województw, 17 wykładów i 47 warsztatów praktycznych, 42 wystawców oraz… mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy! Tak wyglądają najważniejsze liczby 11. Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2024, która 11 maja 2024 r. odbyła się w Łodzi.

Konferencja ASYSDENT w ciągu ostatniej dekady stała się największym i najważniejszym wydarzeniem edukacyjnym dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Nie inaczej było w 2024 r. – 11 maja w gościnnych progach Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej pojawiło się 1280 asystentek i higienistek ze wszystkich 16 województw. Pokazuje to, jak ogromną rozpoznawalność i renomę wypracował sobie ASYSDENT, a także jak duża jest świadomość przedstawicielek tych zawodów dotycząca kształcenia, podnoszenia wiedzy i umiejętności.

Jeszcze niedawno osoby asystujące lekarzowi dentyście w codziennej pracy nazywano „pomocą dentystyczną”, a zawody asystentki i higienistki dopiero się kształtowały. Obecnie nie ma już wątpliwości, że żaden nowoczesny gabinet stomatologiczny, chcący oferować pacjentom kompleksową opiekę, nie może obyć się bez wykwalifikowanej, profesjonalnej asysty. Z perspektywy jedenastu już edycji ASYSDENTU mogę z całą pewnością stwierdzić, że nasza konferencja w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozwoju zawodów asystentki i higienistki, a także zmiany świadomości dotyczącej ich roli we współczesnej stomatologii – mówi dr n. med. Tomasz Maria Kercz, pomysłodawca i kierownik naukowy konferencji.

Specjalistyczna wiedza w przystępnej formie

Jak co roku, uczestniczki ASYSDENTU mogły wziąć udział w wykładach przygotowanych przez znanych i cenionych w branży ekspertów. Byli wśród nich lekarze dentyści – praktycy, wykładowcy akademiccy i członkowie towarzystw naukowych, doświadczone asystentki i higienistki stomatologiczne zaangażowane na co dzień w działania na rzecz rozwoju tych zawodów, duet fizjoterapeutów oraz radca prawny.

Tematyka 17 tegorocznych wykładów była bardzo szeroka – począwszy od zagadnień związanych z codzienną pracą asystentek i higienistek, przez związki stomatologii z mikrobiomem jelitowym, innowacyjne technologie, organizację pracy aż po nowe regulacje prawne w zawodach asystentek i higienistek wprowadzone na mocy ustawy o niektórych zawodach medycznych.

Jednym z największych atutów ASYSDENTU jest jego różnorodność. Podczas wykładów poruszane są bardzo różne tematy, z rozmaitych dziedzin, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Podoba mi się również to, że zdecydowana większość wykładowców rezygnuje z formalnego, czasami sztywnego tonu swoich prezentacji, mówi do nas zrozumiale, luźno i z humorem. To na pewno wyróżnia ASYSDENT spośród innych tego typu wydarzeń naukowych – powiedziała Monika Stefańska, higienistka stomatologiczna z Mazowsza.

Asysdent 2024 2

Praktyka czyni mistrza!

ASYSDENT 2024 to nie tylko wykłady – uczestniczkom zaproponowano bowiem udział w rekordowej liczbie 47 warsztatów praktycznych, które odbywały się w mniejszych, przystosowanych do tego salach zlokalizowanych na terenie CKD. Warsztaty organizowały znane w branży firmy, a wśród prowadzących były asystentki i higienistki stomatologiczne, lekarze dentyści, eksperci kliniczni oraz przedstawiciele firm.

Również w przypadku warsztatów zadbano o różnorodność tematyczną. Zalecenia dotyczące dezynfekcji, antyseptyki oraz reprocesowania narzędzi, komunikacja z pacjentem stomatologicznym, mechaniczna i chemiczna kontrola biofilmu, skaling ultradźwiękowy i manualny, pierwsza pomoc u pacjentów ze zmianami śluzówkowo-dziąsłowymi – to tylko kilka przykładów warsztatów, które przygotowano dla uczestniczek ASYSDENTU 2024.

Produktowe nowości na wyciągnięcie ręki

Konferencja ASYSDENT to jednak dużo więcej niż tylko możliwość zdobywania teoretycznej i praktycznej wiedzy – to także z każdym rokiem coraz bardziej rozbudowana część wystawiennicza, gdzie swoją produktową ofertę prezentują doskonale znane w branży firmy. W tym roku w Łodzi pojawiło się 42 wystawców, a na ich stoiskach można było oglądać, testować i kupować m.in. pasty i szczoteczki do zębów, akcesoria do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, płyny do płukania jamy ustnej, narzędzia stomatologiczne, zestawy do piaskowania, skalery, środki do dezynfekcji i wiele innych.

Asysdent 2024 3

Nie można zapominać, że to właśnie dzięki partnerom i sponsorom ASYSDENTU uczestniczki odbierały przy rejestracji torby po brzegi wypełnione atrakcyjnymi podarunkami. I, jak same mówiły, torby z roku na rok ważą coraz więcej!

Nie samą nauką człowiek żyje!

Zdaniem uczestniczek, wykładowców, wystawców i sponsorów, jedną z najważniejszych cech wyróżniających ASYSDENT – w rozbudowanej przecież branży konferencji i szkoleń stomatologicznych – jest bardzo przyjemna i radosna atmosfera. W każdym zakątku łódzkiego CKD można było spotkać uśmiechnięte asystentki i higienistki, które rozmawiały ze sobą, nawiązywały kontakty i wymieniały się doświadczeniami. Jak co roku panie tłumnie fotografowały się na tle specjalnych asysdentowych ścianek, mogły także zrobić sobie zdjęcia w fotobudce 360°.

Asysdent 2024 4

Po ubiegłorocznej premierze również podczas ASYSDENTU 2024 nie mogło zabraknąć dobrej muzyki i wspólnego śpiewu. Muzyczną gwiazdą konferencji był łódzki zespół The Stylacja wykonujący muzykę ska, który wziął udział w telewizyjnym show „Must be the music”. Kapela – na czele z Kubą „Brodą” Michalskim, który od kilku lat współprowadzi wydarzenie razem z dr. Tomaszem Marią Kerczem – kilkukrotnie wykonała hymn ASYSDENTU skomponowany przy okazji jego 10-lecia, a z wokalistą chóralnie śpiewały także uczestniczki (nie zabrakło nawet energicznych tańców pod sceną).

A jeśli dla kogoś bogata torba konferencyjna była niewystarczająca, to mógł wziąć udział w konkursach organizowanych przez partnerów ASYSDENTU i zgarnąć kolejne atrakcyjne nagrody. Ich zwyciężczynie jechały do domu obładowane (dosłownie) wielkimi pudłami, a o zawartości niech świadczy fakt, że co niektórym paniom nagrody… trudno było unieść!

11. Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2024 przeszła do historii, a my już zaczynamy pracę nad jej kolejną edycją. Doskonałe oceny uczestniczek – a cała konferencja została oceniona na 8,7 pkt. w 10-stopniowej skali – są dla nas najlepszą motywacją, by ciągle rozwijać ASYSDENT. Do zobaczenia w maju 2025 r. – podsumowuje dr n. med. Tomasz Maria Kercz.

Jeśli chcesz wziąć udział w konferencji ASYSDENT 2025, już teraz zapisz się na preorder – wejdź na stronę https://asysdent.pl/preorder/, wypełnij formularz kontaktowy i czekaj na kolejne informacje. Dzięki temu jako pierwsza otrzymasz możliwość zakupu biletu w specjalnej, najniższej cenie. Zapraszamy!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Asysdent 2023
Tak wyglądała konferencja Asysdent 2023! [VIDEO] Asysta

Ponad 1200 uczestniczek, 15 wykładów, 45 warsztatów, 32 stoiska sponsorów i partnerów – 10. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2023, która odbyła się 13 maja w Łodzi, była rekordowa pod każdym względ...

Asys2023 9n
Konferencja Asysdent 2023 w ocenie uczestniczek Asysta

Za nami największe w roku wydarzenie organizowane przez Grupę Dentonet – konferencja Asysdent 2023, która w ostatnią sobotę odbyła się w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Czas na podsumowanie, a żeby było ono wiarygodne,...

Asysdent2022 tekst
IX Ogólnopolska Konferencja ASYSDENT 2022 za nami! Asysta

IX Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2022 przeszła do historii! Łódź po raz kolejny stała się stolicą asystentek i higienistek, które mogły poszerzyć swoją wiedzę podczas licznych wykładów i warsztatów, wzią...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Wirtualny Asysdent - Dentonet.pl
Ogólnopolska konferencja ASYSDENT 2021... z kanapy? Asysta

W ostatnich miesiącach wydarzenia edukacyjne organizowane w formie on-line są już normą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które wolą zdobywać wiedzę zdalnie, po raz drugi w historii organizowany jest WIRTUALNY ASYSDENT, w którym można wziąć udz...

Asysdent 2020 2
Ogólnopolska konferencja ASYSDENT 2021 - to już jutro! Asysta

Już jutro, w sobotę 4 września, do Łodzi przyjadą asystentki i higienistki stomatologiczne z całej Polski. Cel? VIII Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2021! Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Konferencji Asys...

1l
Tak przebiegała 11. Ogólnopolska Konferencja ASYSDENT Asysta

11 maja o godz. 9:00 w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej rozpoczęła się 11. Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2024. Przez cały dzień szeroko relacjonowaliśmy ...

Asysdent preorder
Ogólnopolska konferencja ASYSDENT 2021 - powspominajmy! Asysta

4 września 2021 r. w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT - jedno z największych wydarzeń dla branży stomatologiczne...

Asysdent2022 2
Ogólnopolska Konferencja ASYSDENT 2022 na zdjęciach Asysta

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć z IX Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2022, która w sobotę 23 kwietnia odbyła się w Łodzi. Godz. 10:52 [gallery columns="8" ids="110422,110423,110421,110420,110419,1...

Asysdent 2020 2
Tak przebiegała konferencja ASYSDENT 2022 [relacja] Asysta

W sobotę 23 kwietnia w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2022. Przez cały dzień w portalu Dentonet.pl relacjonowaliśmy dla Was to ...

Asysdent kwiecien
Ogólnopolska konferencja ASYSDENT 2022 już za tydzień! Asysta

Już tylko tydzień dzieli nas od największego w naszym kraju wydarzenia edukacyjnego dla asystentek i higienistek stomatologicznych! IX Ogólnopolska Konferencja ASYSDENT 2022 odbędzie się 23 kwietnia w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medyc...

1i
Konferencja ASYSDENT 2024 na zdjęciach [galeria] Asysta

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć z 11. Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych ASYSDENT 2024, która 11 maja odbywa się w Łodzi. Godz. 09:55 [gallery order="DESC" ids="143138,143137,143135,143136,143134,143133,14313...