Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Jakie oferty pracy dla asystentki stomatologicznej

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Jakie oferty pracy dla asystentki stomatologicznej

Jakie oferty pracy dla asystentki stomatologicznej

Nie jest łatwo znaleźć pracę asystentkom i higienistkom stomatologicznym. Miejsc pracy mało, a już pobieżna analiza ofert  wskazuje, że wymagania czasem są wręcz niebotyczne, a pensje za wykonywanie obowiązków raczej malutkie.

Ogłoszenia można podzielić na dwa typy. Są ogłoszenia lakoniczne czyli w jednym zdaniu np.: "Zatrudnię asystentkę stomatologiczną w prywatnym gabinecie stomatologicznym w miescie X". Reszta do uzgodnienia po  kontakcie telefonicznym. Ale są i takie bardzo rozbudowane, gdzie obowiązki zajmują kilkanaście linijek i są bardzo sprecyzowane. Wśród nich są miedzy innymi  profesjonalna, kompleksowa obsługa pacjentów w zakresie profilaktyki, prowadzenie i organizacja gabinetu higieny.

Czyli tu raczej potrzebna jest bardziej higienistka niż asystentka. Zresztą świadczy o tym dalsza część ogłoszenia. Pracodawca ma bowiem ambitne plany i zatrudniona osoba ma ponadto prowadzić edukację dzieci poprzez aktywne uczestniczenie w organizowanych przez klinikę warsztatach profilaktycznych dla najmłodszych pacjentów.

 

 

Co do wykształcenia najczęściej jednak potrzebne jest kierunkowe czyli medyczne – ukończona szkoła higienistek stomatologicznych, chociaż czasem nie ma o tym ani słowa w ofercie. Podobnie jest z doświadczeniem. Pracodawcy piszą, że niekonieczne, ale mile widziane. Czyli asystentka może być świetnie przeszkolona, ale to byłaby jej pierwsza praca i jak jej nie dostanie – to właściwie gdzie ma zdobyć  to doświadczenie?

Kolejny aspekt to dyspozycyjność. Kuriozum to dyspozycyjność 7 dni w tygodniu, rzadko bo rzadko, ale takie oferty też się zdarzają. Cóż to właściwie znaczy? Czy asystentka ma być na każde zawołanie i jak szef zaplanuje zabieg znajomemu na sobotę wieczór, to też może ją wezwać?

Do tego asystentka musi być jeszcze pogodna, zawsze miła i ciepła w kontakcie z pacjentem, łatwo nawiązywać ten kontakt z pacjentem, świetnie zgrać się z zespołem i radzić sobie w sytuacjach stresowych.

 

 

Ramy zadaniowe dla asystentek stomatologicznych są jednak bardzo szerokie. Muszą znać jeszcze programy komputerowe do obsługi gabinetów oraz zająć się sprzątaniem i nie chodzi tylko o sam gabinet, ale całą klinikę.

A ile może zarobić asystentka stomatologiczna? No, niestety nie są to górne rejestry płac w Polsce. Oczywiście jest to kwestia negocjacji, ale raczej rzadko może liczyć na przekroczenie 2000 złotych brutto.

ab


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dentysta na NFZ - Dentonet.pl
Gmina Inowłódz bez pomocy stomatologicznej na NFZ Lekarz

Inowłódz w województwie łódzkim to jedyna gmina w powiecie tomaszowskim pozbawiona bezpłatnego dostępu do leczenia stomatologicznego – nie ma tam ani jednego gabinetu stomatologicznego współpracującego z NFZ-em. Posłanka Anita Sowińska zwróciła się w...

Natalia Lewkowicz - Dentonet.pl
Etapy współpracy periodontologa i asystentki Asysta

W pierwszy weekend października w Łodzi odbędzie się siódma edycja Asysdentu, ogólnopolskiej konferencji asystentek i higienistek stomatologicznych. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, po raz pierwszy w historii Asysdent odbędzie się również wirtualn...

asystentka - Dentonet.pl
Ryzyka w pracy higienistki i asystentki a ochrona ubezpieczeniowa Asysta

Pracując bezpośrednio z pacjentem i wykonując czynności medyczne, higienistki i asystentki stomatologiczne są narażone na wiele zagrożeń – ryzyko błędu popełnionego podczas zabiegu i związane z nim roszczenia finansowe ze strony pacjenta, zniszczenie...

ROZWIŃ WIĘCEJ
wynagrodzenia lekarzy - Dentonet.pl
Jakie wynagrodzenie dla dentystów na stażu podyplomowym? Lekarz

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia, od 1 lipca 2020 r. lekarz i lekarz dentysta na stażu podyplomowym będzie otrzymywał wynagrodzenie w kwocie 2900 zł brutto. NIL domaga się podwyższenia tej kwoty. Zgodnie z projektem rozporządzenia...

planowe leczenie - Dentonet.pl
Powrót planowego leczenia – jakie zalecenia ministerstwa? Lekarz

Naczelna Rada Lekarska zwróciła się do ministra zdrowia o wydanie zaleceń niezbędnych dla przywrócenia przyjmowania pacjentów w ramach planowej opieki medycznej i badań profilaktycznych. Kilka dni temu minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował, b...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres