Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Konferencja AsysDent 2017: wciąż trwają zapisy na warsztaty

1 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Konferencja AsysDent 2017: wciąż trwają zapisy na warsztaty

Konferencja AsysDent 2017: wciąż trwają zapisy na warsztaty

Jeszcze tylko nieco ponad dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia IV Ogólnopolskiej Konferencji Higienistek i Asystentek Stomatologicznych AsysDent 2017. Na stronie http://dentonet.pl/asysdent wciąż można zapisywać na warsztaty praktyczne, które odbędą się 9 kwietnia (niedziela).

O godz. 12:30 rozpoczną się warsztaty rozwoju osobistego Four Colours, prowadzone przez Marę Krukowską – psychologa, coacha i trenera. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się, jak lepiej zrozumieć potrzeby pacjentów i na nie odpowiadać, a także spojrzą na siebie pod kątem relacji z innymi osobami. Wiele osób po warsztatach Four Colours twierdzi, że były to najważniejsze warsztaty w ich życiu!

Od godz. 15:00 warsztaty „Fotografia i film w stomatologii” poprowadzi dr n. med. Tomasz Maria Kercz. Nauczy on uczestniczki, w jakim celu należy fotografować i filmować w gabinecie stomatologicznym, czym to robić i jak robić to prawidłowo oraz efektywnie.

Kolejna propozycja dla asystentek i higienistek to warsztaty pod nazwą „Przebieg idealnej wizyty higienizacyjnej”. Poprowadzą je lic. hig. stom. Karolina Kopciewicz-Kozicka oraz lic. hig. stom. Jolanta Bartoszuk. Uczestniczki warsztatów będą mogły poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przebiegu wizyt higienizacyjnych, a także wymienić się swoimi doświadczeniami.

Bardzo ciekawą propozycją są warsztaty „Pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym”. Asystentki i higienistki będą mogły poznać praktyczne aspekty współpracy na poziomie stomatolog-asysta podczas sytuacji związanych z nagłym zagrożeniem życia w gabinecie stomatologicznym. Warsztaty obejmują ćwiczenia praktyczne, podział obowiązków do realizacji, obsługę defibrylatorów, a także przygotowanie leków, aparatu do przetoczeń oraz podawanie leków drogą dożylną.

Katarzyna Kulikowska – ekspert kliniczny Instytutu Oral B Blend-a-med – przeprowadzi natomiast pokaz interaktywny „Instruuj, motywuj, wspieraj” z wykorzystaniem produktów do higieny jamy ustnej i narzędzi motywacyjnych.

Profesjonalna profilaktyka periodontologiczna, pierwsza pomoc w gabinecie, innowacyjny instruktaż higieny jamy ustnej, laser w rękach higienistki stomatologicznej, fotografia w stomatologii – to tematy warsztatów praktycznych, które odbyły się podczas konferencji AsysDent 2016. Brały w nich udział oczywiście asystentki i higienistki stomatologiczne.

AF

Fot. Dentonet


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Konferencja Asysdent 2019: warsztaty praktyczne [foto] Asysta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów praktycznych, które towarzyszyły VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent 2019.Uczestniczki konferencji mogły nie tylko wysłuchać wielu ciekawych wykładów, a...

Pierwsze warsztaty podczas konferencji Asysdent 2019 [FOTO] Asysta

W piątek w Vinci Clinic przy ul. Wigury 15a w Łodzi odbyły się pierwsze warsztaty VI Ogólnopolskiej Konferencji Asystentek i Higienistek Stomatologicznych Asysdent. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!Warsztaty praktyczne z pacje...

Ogólnopolska konferencja Asysdent: zapisz się na warsztaty! Asysta

"Social media dla higienistek i asystentek stomatologicznych", "Wybielanie zębów - najnowsze metody i przepisy w praktyce", "Jak postępować z pacjentem, który cierpi na nadwrażliwość zębiny" – to tylko kilka przykładów z bogatej oferty warsztatów pra...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Ruszył Asysdent 2018 – pierwsze warsztaty już za nami! Asysta

Choć oficjalna inauguracja V konferencji Asysdent nastąpi jutro o 9:00 w Auli Tysiąc Centrum Kliniczno-Dydaktycznego w Łodzi, to pierwsze warsztaty odbyły się już dziś. W klinikach Vinci Clinic i Stomatologia TMK przeprowadzono warsztaty "Mój pierwsz...

Dodaj komentarz (1 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

ZOBACZ KOMENTARZE
Oceń komentarz:     0: : 0 Odpowiedz
Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres