Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu

Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu

Nie był przełomowy, nie zapisał się w historii w sposób szczególny, ale na pewno warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych wydarzeń. Należą do nich z pewnością trzy duże imprezy targowe oraz największa nie tylko w Polsce, ale też tej części Europy, konferencja dla higienistek i asystentek stomatologicznych. 

W targach stomatologicznych Krakdent w Krakowie udział wzięło – jak podają organizatorzy – około 16 000 osób. Do tego imponująca liczba wystawców – 451 firm z całego świata, m.in. Austrii, Chin, Francji, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. W naszej relacji filmowej wydarzenie to podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Podczas targów Krakdent po raz pierwszy w historii polskich targów stomatologicznych odbyła się … gra terenowa. Po rejestracji każdy uczestnik otrzymał mapę z zaznaczonymi punktami – podczas zwiedzania targowych hal trzeba było pojawić się na stoiskach partnerów i wykonać przygotowane przez nich zadania. Jak Dentoexpress wyglądał w praktyce?

Grę Dentoexpress zorganizowaliśmy w tym roku dwukrotnie. W trakcie targów CEDE w naszej zabawie wzięły udział 1333 osoby.

Kolejnym dużym wydarzeniem w polskiej stomatologii, patrząc chronologicznie od początku roku, jest tradycyjnie Ogólnopolska Konferencja Higienistek i Asystentek Stomatologicznych Asysdent. Można przypomnieć statystyki, takie choćby jak imponująca liczba 1040 uczestników, ale tym, co chyba najbardziej zapadło w pamięć wszystkim – to wyjątkowa atmosfera. Tworzy ją połączenie w jednym miejscu edukacji, integracji i rozrywki. Staraliśmy się ją pokazać na naszym filmie.

– Kraków ma swoje targi stomatologiczne, Poznań ma targi. Warszawa i Mazowsze również na nie zasługują – mówiła prof. dr hab. n. med. Renata Górska, otwierając 2. Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej Warsaw Dental Medica Show. Prof. Górska jest przewodniczącą komitetu naukowego kongresu. Tym, co wyróżnia warszawskie targi, jest duży nacisk, zarówno w części wystawienniczej, jak i kongresowej, na medycynę estetyczną.

We wspomnianej już w tej relacji, tegorocznej wystawie CEDE uczestniczyły 193 firmy. Powierzchnia ich stoisk zajęła dokładnie 4 750 m. kw. Organizatorzy CEDE przeliczyli wejścia gości, którzy zarejestrowali i choć raz odbili na bramkach bezpłatną kartę wstępu. Według systemu, było ich w sumie 10 616 osób. Statystyka ta, jak podkreślają w komunikacie organizatorzy, nie uwzględnia wystawców.

Na koniec jeszcze o nowej, ale bardzo interesującej inicjatywie. Już jej pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Blisko 1800 zarejestrowanych osób, dwa etapy internetowe i wielki finał, który odbył się 8 grudnia w Łodzi – I edycja programu naukowego „Repetitio est…” za nami! Finał w postaci pełnego ciekawych, ale i wymagających zadań praktycznych toru przeszkód wyłonił zwycięzców trzech kategorii: lekarz stomatolog, asystentka/higienistka stomatologiczna oraz student stomatologii.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Krakdent - Dentonet.pl
Targi stomatologiczne KRAKDENT® nie odbędą się Lekarz

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce, apele sanepidu, obawy przed zamknięciem granic i kwarantanną oraz niepokój o właściwą frekwencję na kluczowym spotkaniu branży stomatologicznej w Polsce spowodowały, iż Zarząd Targów w Krakowie zdecydow...

Targi stomatologiczne KRAKDENT 2020 przełożone na wrzesień Lekarz

Wprowadzenie w Polsce stanu epidemii, zamknięcie granic państwa, lawinowo rosnąca liczba osób zarażonych koronawirusem, dramatyczne informacje płynące z USA, Włoch, Hiszpanii i Francji oraz ogłoszenie 24 marca przez polski rząd nowych, jeszcze bardzi...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Repetitio finał - Dentonet.pl
Znamy zwycięzców programu edukacyjnego "Repetitio est…" Lekarz

Blisko 1800 zarejestrowanych osób, dwa etapy internetowe i wielki finał, który odbył się w minioną niedzielę (8 grudnia) w Łodzi – I edycja programu naukowego "Repetitio est…" za nami! Niedzielny finał w postaci pełnego ciekawych, ale i wymagających ...

"Warszawa zasługuje na targi". Rusza Warsaw Dental Medica Show Lekarz

- Kraków ma swoje targi stomatologiczne, Poznań ma targi. Warszawa i Mazowsze również na nie zasługują - mówiła prof. dr hab. n. med. Renata Górska, otwierając 2. Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej Warsaw Dental Medica...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres