Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Blogujący dentysta

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Blogujący dentysta

Blogujący dentysta

Blog to świetny sposób na to, by pozyskać nowych pacjentów i utrzymać stałych, a także wypromować stronę internetową gabinetu.

W obecnych czasach Internetu, o sile blogów nie trzeba przekonywać już prawie nikogo. Tego rodzaju promocja własnej osoby dotyczy nie tylko coraz bardziej lekarzy, ale stała się także popularna wśród polityków, aktorów, dziennikarzy oraz firm usługowych.

Aby jednak Blog był skuteczny i pomocny w osiągnięciu wyznaczonego celu, trzeba umiejętnie go prowadzić.

Można by zapytać, do czego dentyście blog: Do edukowania pacjentów?, Do uzyskania jak najwięcej liczby czytających? Czy może do połączenia go z social mediami i pozyskania jak największej liczby „lajków”?

Twój Blog oczywiście może spełnić wszystkie te warunki, ale przede wszystkim potrzebny jest do promowania i uzyskania przez Twoją stronę internetową wysokich rankingów w wyszukiwarce Google.

By Google przyznawało Ci wysokie miejsce w rankingach wyszukiwania, potrzebujesz wartościowych, oryginalnych tekstów, Blog świetnie spełnia te kryteria.

Jak mówi ekspert Google, Matt Cutts „ W dzisiejszym świecie nie ma usprawiedliwienia dla stron internetowych nie posiadających Bloga.”

Jeśli blog ma „wywindować” do góry Twoją stronę internetową w rankingach Google, musi oczywiście zawierać treści o podobnej tematyce, co strona internetowa Twojego gabinetu.

Blog także może być alternatywą dla strony internetowej. Jednym z większych plusów, jakie mają blogi jest to, że są darmowe, a wyglądają lepiej niż darmowe strony internetowe.

Blog może posłużyć Ci wtedy do „zbliżenia się” do swoich pacjentów. Pokazania im, że ich dentysta „też jest człowiekiem”, który ma różne pasje i zainteresowania i nie jest to jedynie leczenie zębów. Bloga możesz też używać do konstruowania porad dla swoich pacjentów lub przekazywania im „ciekawostek dentystycznych”. Warto też zsynchronizować blog z youtube, wtedy oprócz słowa będziesz miał także obraz. Pamiętaj, że blogi ludzie czytają dla przyjemności, Twój blog musi być zatem łatwy i lekki w odbiorze.

Nie używaj więc na blogu zbyt trudnych terminów stomatologicznych, nie pisz długich wywodów dotyczących specjalistycznego leczenia stomatologicznego, nie publikuj też zbyt długich wpisów 800 znaków to górna granica długości wpisu, nie publikuj drastycznych zdjęć ani zdjęć związanych z zabiegami stomatologicznymi.

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dr_Grochowina.jpg
Mistrzowski rok „e-Dentico” Lekarz

Redakcja „e-Dentico” zamknęła właśnie „mistrzowski” rok 2015. „Mistrzowski” nie dlatego, że wydawca wyrobił sobie nazbyt pochlebne zdanie na temat własnego periodyk......

dawid_2.jpg
Zbyt długie zęby znanego prezentera Pacjent

Ten niestrudzony popularyzator wiedzy przyrodniczej rozpoczął karierę w BBC w 1952 roku. Początkowo pełnił funkcję asystenta kierownika produkcji i był odpowiedzialny za program „Zwierzę, warzyw......

ROZWIŃ WIĘCEJ
exam2.jpg
Krytyczna ocena lekarzy Lekarz

Tylko 33 procent lekarzy słucha pacjentów i pozwala zadawać pytania. Tak surowo oceniają lekarzy pacjenci. Nie wiadomo jednak jaki jest tu procent dentystów. Chociaż z racji wykonywanego......

mlotek_sedziowski.jpg
Strona internetowa gabinetu konsultowana z prawnikiem? Lekarz

Zakaz reklamowania usług medycznych obowiązuje nie tylko w krajach Unii Europejskiej, lecz również w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzone w 1977 zapisy prawne uniemożliwiają tworzenie treści, kt&......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres