Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

TOP DESIGN – Gabinet z Olsztyna w czołówce

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
TOP DESIGN – Gabinet z Olsztyna w czołówce

TOP DESIGN – Gabinet z Olsztyna w czołówce

Dzięki tzw. kreacji wnętrza światłem, olsztyński gabinet znalazł się w gronie najlepiej zaprojektowanych w Polsce. O miano najlepszego rywalizuje z klinikami m.in. z Katowic, Rzeszowa, Warszawy i Gdańska.

Gabinet trafił do grona 11 najlepiej zaprojektowanych placówek stomatologicznych w Polsce. Co roku spośród setek klinik z całego kraju organizator plebiscytu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne nominuje garstkę, która podejmuje działania na rzecz walki z dentofobią wśród Polaków. Na nagrodę mają szansę te ośrodki stomatologiczne, które dzięki nowoczesnej architekturze i wzornictwu zerwały ze stereotypowym i odstraszającym obrazem wnętrza gabinetu dentystycznego.

Sokołowscy stworzyli w Olsztynie gabinet, który jest zaprzeczeniem tradycyjnego, klinicznego wnętrza. W jego wnętrzu dominują uspokajające barwy, zamiast zimnej, szpitalnej bieli. Jest także akcent regionalny, na ścianach gabinetów i poczekalni znajdujemy fotogramy przyrody Warmii i Mazur. Zdjęcia łąki pełnej maków, lasu i zachodu słońca mają odciągać uwagę pacjenta od zabiegu. Wszystko w gabinecie zostało tak dobrane, aby budzić pozytywne, mało stomatologiczne skojarzenia.

Na ścianach nie ma szablonów zęba i reklam past do zębów, są za to przyciągające uwagę relaksujące grafiki, widoki Warmii i Mazur. W gabinecie cały czas gra muzyka, która dodatkowo rozprasza uwagę. Muzyki można posłuchać także podczas zabiegu. Zawsze to lepsza alternatywa dla dźwięku borującego wiertła – śmieje się lek. stom. Izabela Rybak-Sokołowska, współwłaścicielka gabinetu.

To co wyróżnia klinikę na tle pozostałych, nominowanych w tym roku do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne to przestrzeń jaką architekci zbudowali kreacją światła. W gabinecie użyto kilkanaście różnych form oświetleniowych. Zastosowanie kierunkowych źródeł światła dało możliwość bardzo selektywnego wyłaniania elementów niczym w profesjonalnej galerii. Dzięki czemu zaciemniono w gabinecie elementy budzące niepokój pacjenta. Cała uwaga skupia się natomiast na kwiatach i detalach. Powód? Dobre oświetlenie działa relaksująco nawet na 10 proc. pacjentów – wynika z badań Dentysta.eu. Bardziej kojąco działa na nas tylko dobra muzyka (38 proc.) i wygodne fotele (30 proc.).

Organizatorem konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne jest magazyn „Dobre Wnętrze”, Dental Depot Wasio i Biomet 3i. O wyborze najlepszego gabinetu decyduje jury składające się z dziennikarzy, projektantów, architektów i lekarzy, a także czytelnicy „Dobrych Wnętrz”, którzy na wybrane gabinety mogą głosować przez cały rok na stronie  www.urzadzamy.pl/topdesign.

 

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Szkolne gabinety - Dentonet.pl
Szkolny gabinet w Kalwarii Lekarz

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej do użytku oddano szkolny gabinet stomatologiczny. Będzie on miał charakter międzyszkolny. W kolejnych latach gmina ma w planach uruchomienie następnych dwóch gabinetów w szkołach. Jak czytamy w komunika...

e-recepta - Dentonet.pl
Ministerstwo Zdrowia: Polska w czołówce Europy w rankingu e-recept Lekarz

Ministerstwo Zdrowia podsumowało pierwsze pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. W maju wystawiano w ten sposób 95% recept (w lutym było to 88%) Od początku tego roku w Polsce wystawiono ponad 207 ml...

stomatologia - Dentonet.pl
UK: tylko co trzeci gabinet stomatologiczny otwarty od 8 czerwca Lekarz

Po dość niespodziewanej decyzji premiera Borisa Johnsona, praktyki dentystyczne w Wielkiej Brytanii, zamknięte w drugiej połowie marca, mogą od 8 czerwca ponownie prowadzić działalność. Choć stomatolodzy z Wysp bez wątpienia chcą wrócić do pracy, zal...

ROZWIŃ WIĘCEJ
opłata epidemiologiczna - Dentonet.pl
Gabinet współpracujący z NFZ-em bez "opłaty epidemiologicznej" Lekarz

Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że gabinety stomatologiczne współpracujące z NFZ-em nie mogą domagać się od pacjentów tzw. opłaty epidemiologicznej za środki ochrony osobistej czy dezynfekcji. Rzecznik Praw Pacjenta w ostatnich tygodniach na sw...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres