Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD]

Solidna wiedza daje poczucie bezpieczeństwa [WYWIAD]

– Przede wszystkim jest to solidna wiedza, dobrze ugruntowana, dająca lekarzom poczucie bezpieczeństwa tego, co robią – mówi w rozmowie z Dentonetem lek. stom. Dorota Stankowska, członek prestiżowej The Dawson Alumni Association w USA i współorganizatorka The Dawson Academy Polska.

Akademia Dawsona w Polsce działa od kilku lat. Jaki cel postawili Państwo sobie sprowadzając nad Wisłę edukację w tej formule? Jak oferta została odebrana przez polską stomatologię?

Celem jest edukacja okluzji z taką samą jakością, jak jest to robione w USA. Nasza oferta odebrana została bardzo dobrze. Dzięki temu, że powstała Akademia, wielu lekarzy zaczęło leczyć pacjentów kompleksowo, pacjenci są bardziej świadomi tego, że mogą zachować swoje zęby na całe życie, dentyści edukują i rozmawiają ze swoimi pacjentami. Pobudziliśmy rynek do rozwoju.

Wielu lekarzy, absolwentów Akademii Dawsona w Polsce, podkreśla, że wraz z wiedzą czysto medyczną udział w kursach przynosi też często zmianę mentalną, większą pewność siebie, ale nawet zmienia podejście do pracy. Z czego to wynika?

Przede wszystkim jest to solidna wiedza, dobrze ugruntowana, dająca lekarzom poczucie bezpieczeństwa tego, co robią. Lekarze uczestniczący w naszych szkoleniach mają wsparcie z naszej strony w każdym momencie, nawet jak już skończy się szkolenie, dajemy dużo możliwości, aby tę wiedzę poszerzać, również w postaci webinarow, konsultacji, obserwacji w gabinecie, staży, artykułów, filmów z edukacją.

W momencie, w którym lekarze zrozumieją ideę AD, jaką jest zachowanie przez pacjenta swoich zębów przez cale życie, a także posiadanie zbalansowanego życia przez dentystę, który dzięki dobrze wykonywanej pracy nie ma stresów, ponieważ jest ona przewidywalna, odzyskują radość z wykonywanego zawodu.

Ukończyła Pani Curriculum The Dawson Academy w USA. Co zmieniło to w Pani pracy zawodowej?

Wszystko! Zrozumiałam, że celem lekarza jest wyedukowanie pacjenta tak, aby rozumiał problemy, i to dlaczego ważne jest dla niego podjęcie leczenia. Pokazanie pacjentowi oznak choroby okluzyjnej i zaproponowanie mu leczenia, dzięki któremu będzie mógł mieć swoje zęby przez całe życie, a co najważniejsze, nauczyłam się etycznie przeprowadzać badanie pacjenta, dzięki poznanym kompetencjom: badanie narządu żucia – zębów mięśni i stawu skroniowo-żuchwowego oraz nauczyłam się rozpoznawać, kiedy należy pacjenta leczyć w centralnej relacji, a kiedy w zwarciu nawykowym.

Ilu lekarzy dotychczas skorzystało z Państwa usług?

Ponad 2000 lekarzy.

Jakie tematy kursów i szkoleń cieszą się największa popularnością? Z czego to wynika?

Funkcjonalna okluzja to nasz hit. To szkolenie w prosty i logiczny sposób przedstawia niesamowicie dużą ilość informacji do wykorzystania od zaraz. Jest to kurs, który powinien zrobić każdy dentysta, ponieważ wyjaśnia wiele wątpliwości związanych z okluzją.

Akademia Dawsona jest jednym z partnerów naszego wakacyjnego konkursu fotograficznego „Stomatologiczne wakacje” (więcej o konkursie www.konkurs-foto.pl). Skąd pomysł na udział w takiej akcji? Moim zdaniem, doskonale podkreśla to format szkoleń Akademii Dawsona, a więc połączenie pracy zawodowej z innymi aspektami życia codziennego, ale też pasji.

Jak wspomniałam, Akademia Dawsona poza szkoleniami medycznymi, prowadzi również kampanię, która ma na celu poprawienie jakości samopoczucia w zawodzie lekarza dentysty. My dentyści wiemy, że nasza praca jest pracą ciężką, odpowiedzialną, niejednokrotnie pracujemy ponad normę, to znaczy przeznaczamy mniej czasu na wypoczynek i prywatne przyjemności, kosztem pracy w gabinecie. O ile praca kompletnego lekarza dentysty również powinna być jego pasją, o tyle każdy z nas zasługuje na wypoczynek, oddanie się swojemu hobby, czy w końcu na wyjazd na wakacje, może nawet częściej niż raz w roku.

W konkursie „Stomatologiczne wakacje” nagrodami w konkursie są wejściówki na szkolenia „Funkcjonalna okluzja – Od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu” oraz „Droga dentysty do sukcesu”. Dlaczego właśnie tymi szkoleniami chcą Państwo nagradzać laureatów konkursu?

Są to szkolenia które są w stanie najwięcej zmienić w życiu dentysty. Funkcjonalna Okluzja – nauczy kompleksowo leczyć pacjenta. Droga Dentysty do Sukcesu – zmieni wewnętrzne przekonania, tak aby każdy mógł uwierzyć w to, że możliwe jest leczenie pacjenta z wysoką jakością, prowadzenie praktyki przynoszącej zyski z jednoczesnym posiadaniem czasu dla rodziny.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Piotr Łukaszewicz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

dr Kercz
"Korzyści płynące z dobrego planowania leczenia są ogromne" Lekarz

O I Konferencji Mistrzów Stomatologii, która odbędzie się w Łodzi w dniach 12-14 października 2018 r. rozmawiamy z jej głównym pomysłodawcą – dr. n. med. Tomaszem Marią Kerczem. Skąd pomysł prezentacji dorobku Mistrzów Stomatologii w "e-Dentico" i w ...

Kamil Kuczewski
"Nie ma rozwoju gabinetu bez dobrej atmosfery" - wywiad Lekarz

O tym, jak ważna jest dobra atmosfera w zespole stomatologicznym, jak przekłada się ona na personel i pacjenta rozmawiamy z Kamilem Kuczewskim – wykładowcą, szkoleniowcem, doradcą i trenerem rozwoju praktyk stomatologicznych.Jakie typy relacji można ...

oczekiwania wobec gabinetów - Dentonet.pl
Rosną oczekiwania pacjentów wobec gabinetów stomatologicznych Lekarz

Pacjenci – wybierając prywatną placówkę medyczną – poza profesjonalizmem i jakością usługi coraz częściej oczekują czegoś więcej. Liczy się zaufanie do lekarza, komfort gabinetu, poczucie bezpieczeństwa oraz siła marki. Dlatego w świecie medycyny bud...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Akademia Dawsona - Dentonet.pl
Bez stresu w pracy dentysty? To możliwe dzięki Akademii Dawsona! Lekarz

- Po ukończeniu szkoleń Akademii Dawsona w Stanach Zjednoczonych 10 lat temu zaczęłam pracować dużo spokojniej. Przyjmuję mniej pacjentów, ale bardziej efektywnie finansowo - mówi Dorota Stankowska, współzałożycielka Akademii Dawsona w Polsce.Jakie i...

Akademia Dawsona
Mniej pacjentów, więcej pieniędzy? Radzi Dorota Stankowska Lekarz

Co zmienia się w życiu lekarzy dentystów po kursach Akademii Dawsona? - Wszystko. Będziesz kochał swoją pracę. Pacjenci będą Cię uwielbiali. To wszystko przełoży się też na życie prywatne. Ja teraz przyjmuję mniej pacjentów, ale bardziej korzystnie f...

studszkol61.jpg
Czym kierować się przy wyborze szkolenia? Radzi Dorota Stankowska Lekarz

Oferta szkoleń jest w polskiej stomatologii niezwykle szeroka. Wiele firm organizuje mniejsze i większe kursy, warsztaty, konferencje. Wszystkie wydarzenia targowe wzbogacone są o część naukową. Jak w tak szerokiej ofercie wybrać szkolenie warte obec...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres