Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Sesja otwarta New York University na CEDE w Poznaniu

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Sesja otwarta New York University na CEDE w Poznaniu

Sesja otwarta New York University na CEDE w Poznaniu

Polscy dentyści coraz częściej zdobywają doświadczenie i wiedzę New York University College of Dentistry.

We wrześniu 2011 roku specjalny program edukacyjny na NYU ukończyło 10 stomatologów, w tym roku kolejna trójka otrzyma dyplomy. Teraz jednak stomatolodzy będą mieli okazję, także w Polsce spotkać wykładowców z tej prestiżowej, amerykańskiej uczelni.

Podczas zbliżającej się Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2012 w Poznaniu odbędzie się sesja otwarta New York University College of Dentistry składająca się aż z 4 wykładów prowadzonych m.in. przez prof. Dr Cirila Eviana klinicystę z University of Pennsylvania.

 

Amerykańska praktyka czyni mistrza?

 

Amerykańskie uczelnie i specjaliści zza oceanu przyciągają polskich dentystów jak magnes. Już 12 polskich dentystów trafiło do grona ponad 3 tys. stomatologów z 26 krajów, którzy mogą poszczycić się certyfikatem College of Dentistry New York University. Ci jednak, którzy nie mieli jeszcze okazji przystąpić do programu edukacyjnego Inspiration będą mogli wziąć udział, podczas targów w CEDE, w specjalnej sesji z udziałem zarówno amerykańskich, jak i polskich wykładowców.

 

– Sesja na CEDE to swoista próbka tego, co może spotkać dentystów chcących wziąć udział w projekcie edukacyjnym INSPIRATION. Dzięki uczestnictwu w programie w USA, który kończy się certyfikatem Continuum Educations NYU&OSIS&CEIA stomatolodzy z Polski mają dostęp do wiedzy o najnowocześniejszych rozwiązaniach implantologicznych oraz sposobów leczenia i odbudowy uzębienia, uczą się również planować leczenie, biorą udział w praktycznych warsztatach tzw. „Hands-on Workshops”, podczas których wszczepiane są implanty. Ale przede wszystkim to okazja do zasięgnięcia wiedzy u najlepszych stomatologów – wylicza Beata Czekaj, education manager z firmy Dental Depot Wasio, która organizuje sesję.

 

Wybitny klinicysta w Polsce

 

Podczas sesji otwartej dentyści będą mogli wziąć udział m.in. w wykładzie prowadzonym przez prof. dr Cyrila Eviana klinicysty, na co dzień prowadzącego praktykę w Filadelfii specjalizującą się w leczeniu dysfunkcji stawu żuchwowego. Podczas wykładu prowadzonego przez prof. Eviana dentyści poznają techniki wydłużania koron klinicznych oraz zabiegi periodontologiczne mające na celu zachowanie twardych tkane zębów, które umożliwiają odbudowę protetyczną, a także poprawę estetyki prac protetycznych.  Lekarze poznają także zasady kwalifikacji do tego typu zabiegów i procedury chirurgiczne oraz techniki szycia. Prof. Evian poprowadzi także panel poświęcony okluzji w implantologii stomatologicznej.

 

W programie sesji znalazły się także wykłady polskich specjalistów m.in. dr n. med. Piotra Majewskiego i prof. dr hab. n. med. Andrzeja Wojtowicza. Podczas sesji prof. Wojtowicz dokona oceny zastosowań krótkich implantów z powierzchnią NanoTite i łączeniem zewnętrznym, z kolei dr Majewski omówi podstawowe zasady w postępowaniu zachowania wyrostka zębodołowego po ekstrakcjach i zabiegach rekonstrukcji wyrostka kostnego.

 

Organizacja sesji otwartej New York University College of Dentistry możliwa jest dzięki nawiązanej w 2009 roku współpracy pomiędzy polskimi i amerykańskimi ośrodkami implantologicznymi. Od 2009 roku dentyści z Polski mogą uczestniczyć w zajęciach w Centrum Podyplomowych Szkoleń im. Linhart’a. Do tej pory wstęp na uczelnie mieli tylko dentyści z Niemiec, Francji czy Kanady. W sierpniu 2011 pierwsza grupa polskich lekarzy podczas Międzynarodowego Tygodnia Implantologicznego NY CD, jako pierwsza z kraju obroniła swoje prace.

 

Sesja otwarta New York University College of Dentistry odbędzie się 20 września 2012, podczas targów CEDE w Poznaniu. Więcej informacji: nyu-poland.com.

 

opr. wł.

 

Zobacz w portalu Dentowizja.pl: "Spotkajmy się na CEDE".


POWIĄZANE ARTYKUŁY

CEDE 2018-1 - Dentonet.pl
Wystawa stomatologiczna CEDE 2020 oficjalnie odwołana Lekarz

Organizatorzy poinformowali, że zaplanowana na 3-5 grudnia wystawa stomatologiczna CEDE została odwołana ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W 2020 r. wystawa stomatologiczna CEDE miała wrócić do Łodzi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną...

egzaminy PES - Dentonet.pl
Minister zdrowia: jesienna sesja PES wydłużona do końca roku Lekarz

Minister zdrowia wydłużył czas trwania sesji jesiennej PES w 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Zgodnie rozporządzeniem ministra zdrowia z 31 sierpnia 2020 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów, w przypadkach uzasadnionych nadzwyczajnymi...

lekarze dentyści - Dentonet.pl
New York Times: Dentyści najbardziej zagrożoną grupą zawodową Lekarz

Jeden z najbardziej opiniotwórczych dzienników w Stanach Zjednoczonych – New York Times – opublikował zestawienie profesji, których przedstawiciele są najbardziej narażeni na zakażenie wirusem COVID-19. Długą listę zawodów otwierają lekarze stomatolo...

ROZWIŃ WIĘCEJ
próchnica - Dentonet.pl
Oregon Health & Science University: rozwój próchnicy zależny od płci? Lekarz

Istnieją badania naukowe, według których próchnica jest chorobą dotykającą częściej kobiet niż mężczyzn. Niedawno potwierdził to zespół badaczy z Oregon Health & Science University, który przebadał próbki śliny dzieci.Wyniki badania zostały zapre...

Top warsztaty podczas wystawy CEDE 2019 Lekarz

Jak diagnozować pacjenta z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi zgodnie z najnowszymi kryteriami? Jak postępować w przypadku stanu nagłego i oczekiwania na karetkę? Skąd wynikają błędy w adhezji? Jak usunąć złamane narzędzie? Co jest kluczowe w profilak...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres