Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Polska Kolonia, czyli targi stomatologiczne IDS 2019 (cz. I)

Brak komentarzy | Publikacja:
Polska Kolonia, czyli targi stomatologiczne IDS 2019 (cz. I)

Polska Kolonia, czyli targi stomatologiczne IDS 2019 (cz. I)

W dniach 12-16 marca br. w Kolonii odbędzie się kolejna już edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych IDS. Wśród rekordowej liczby wystawców (około 2500 firm) nie zabraknie również wiodących polskich przedsiębiorstw z branży stomatologicznej. Czym będą chwalić się w Kolonii?

Targi IDS w Kolonii odbywają się co dwa lata. Poprzednia edycja – z 2017 r. – była rekordowa pod każdym względem. Wzięło w niej udział ponad 2300 wystawców z 59 krajów oraz 155 tys. odwiedzających ze 157 państw. Powiększenie powierzchni wystawienniczej ze 163 tys. do 170 metrów kwadratowych pozwala przypuszczać, że w tym roku liczby te będą jeszcze bardziej imponujące. Organizatorzy już w połowie 2018 r. informowali, że zgłosiło się do nich więcej chętnych wystawców niż podczas poprzedniej edycji targów.

IDS2W Kolonii nie zabraknie oczywiście wiodących polskich firm z branży stomatologicznej. Na targach IDS pojawi się m.in. przedsiębiorstwo AnGer G&A, które jako pierwsza polska firma zdecydowała się na udział w imprezie w Kolonii w 1999 r. –  Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Na rynku pojawiliśmy się w 1991 r. i przez kilka lat pracowaliśmy nad asortymentem oraz zbieraliśmy doświadczenia w wymianie handlowej. Od kilkunastu lat IDS to stała pozycja w naszym kalendarzu targowym, jeździmy też na podobne imprezy do USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Argentyny, do Czech i na Słowację – mówi Gerard Wójcicki, właściciel AnGer G&A.

Po raz kolejny w Kolonii pojawi się rzeszowska firma CHEMA-Elektromet, zajmująca się produkcją oraz sprzedażą produktów leczniczych i wyrobów medycznych, przede wszystkim dla branży stomatologicznej. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, udział w targach IDS jest odpowiedzią na zwiększone zainteresowanie wyrobami stomatologicznymi produkowanymi przez firmę i stanowi realizację planu ekspansji na rynki zagraniczne. – Na targach zaprezentujemy produkowane w naszych zakładach w Rzeszowie stomatologiczne wyroby medyczne niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Będą to głównie produkty stosowane w endodoncji, stomatologii zachowawczej, chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyce stomatologicznej, ale także preparaty stosowane w profilaktyce próchnicy i chorób przyzębia – informuje Rafał Nowak z firmy CHEMA-Elektromet.

IDS325-lecie działalności na Międzynarodowych Targach Stomatologicznych w Kolonii świętować będzie firma Roko, która na IDS pojedzie już po raz piąty. – W Kolonii przedstawimy aż pięć absolutnych premier. Będzie to automatyczny piec do synteryzacji tlenku cyrkonu Helios ZR, mieszadło próżniowe Twist PRO, formierz próżniowy Formax, frezarka do gipsu Grimax oraz pneumatyczna prasa do pressceramiki D-Press – mówi Arkadiusz Rokosa, dyrektor handlowy w Roko. Ponieważ dużą część sprzedaży firmy stanowi eksport (Roko dostarcza swoje produkty na 25 rynków na całym świecie), w Kolonii nie zabraknie jej eksportowych hitów: materiału na płyty protez Acronit oraz pieca do porcelany dentystycznej Helios.

Oczywiście do Kolonii wybiera się również redakcja Dentonetu i Dentowizji, która chce w szczególny sposób wspomóc polskie firmy w promowaniu ich produktów i usług. Szczegóły znaleźć można na stronie -> http://dlafirm.dentowizja.pl/.

AF

Fot. IDS press office


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Krakdent - Dentonet.pl
Targi stomatologiczne KRAKDENT® nie odbędą się Lekarz

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce, apele sanepidu, obawy przed zamknięciem granic i kwarantanną oraz niepokój o właściwą frekwencję na kluczowym spotkaniu branży stomatologicznej w Polsce spowodowały, iż Zarząd Targów w Krakowie zdecydow...

Targi stomatologiczne KRAKDENT® już we wrześniu Lekarz

Targi KRAKDENT® budzą wiele emocji. Nic dziwnego. To największe targi stomatologiczne w Polsce, które jako pierwsze spośród imprez tego typu zostały przełożone przez pandemię i które jako pierwsze odbędą się po „odmrożeniu” branży. Stomatolodzy mówią...

ceny usług medycznych - Dentonet.pl
Usługi stomatologiczne w grudniu 2019 r. droższe o 4,5% Lekarz

Według GUS-u, inflacja w grudniu 2019 r. wyniosła aż 3,4% - to najwyższy poziom od 2012 r. Drożeje zarówno żywność, jak i usługi – świadczenia stomatologiczne były w grudniu 2019 r. 4,5% droższe rok do roku.W grudniu 2019 r. konsumenci odczuli przede...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Targi stomatologiczne KRAKDENT® 2019 - siła spotkań Lekarz

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie KRAKDENT® udowodniły, że słusznie nazywane są najważniejszym spotkaniem lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Ś...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji