Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Metody przeciwdziałania suchemu zębodołowi

Brak komentarzy | Publikacja:
Metody przeciwdziałania suchemu zębodołowi

Metody przeciwdziałania suchemu zębodołowi

Pianka stomatologiczna z serii Alfa to nowoczesny produkt z dodatkiem ksylitolu i siemienia lnianego. Przeznaczony jest głównie dla osób po ekstrakcjach zębów oraz zabiegach chirurgicznych. Preparat niweluje możliwość wypłukania skrzepu i powstania suchego zębodołu.

W skład pianki stomatologicznej Alfa wchodzi szereg składników – szałwia (o właściwościach antyseptycznych i bakteriobójczych), siemię lniane (o działaniu łagodzącym), alantoina (ułatwia gojenie ran, działa przeciwzapalnie, pobudza odbudowę naskórka), ksylitol (o działaniu przeciwpróchniczym, redukuje rozwój bakterii, wzmacnia system immunologiczny), D-Panthenol (o właściwościach przeciwzapalnych i tonizujących), rumianek (łagodzący stany zapalne zębów i dziąseł), kora dębu (łagodzi stany zapalne skóry i błon śluzowych), a także rozmaryn, arnika, dwuglukonian chlorhexydyny oraz gliceryna.

Dzięki specjalnej konsystencji, pianka Alfa jest bezpieczną alternatywą dla wszelkiego rodzaju płukanek stosowanych zaraz po zabiegach. Pianka niweluje możliwość wypłukania skrzepu i powstania suchego zębodołu. Jej stosowanie jest zalecane już od pierwszego dnia leczenia oraz przez cały okres gojenia. Zawarte w niej składniki w znacznym stopniu skracają czas gojenia i redukują ból. Przy codziennym stosowaniu, zmniejsza się liczba drobnoustrojów w jamie ustnej, dzięki czemu śluzówka szybciej się regeneruje, wszelkie infekcje leczą się sprawniej oraz zmniejsza się liczba stanów zapalnych dziąseł. – Pianka Alfa spełnia wszystkie kliniczne wymogi jako preparat wspomagający utrzymanie higieny jamy ustnej. Manifestuje się to skróconym okresem gojenia oraz łagodzeniem objawów stanów zapalnych w obrębie tkanej jamy ustnej różnego pochodzenia. Preparat jest godny polecenia zarówno w profilaktyce stomatologicznej, jak też jako jeden z elementów osłonowych w leczeniu stomatologicznym, w tym implantoprotetycznym – napisał prof. zw. dr hab. med. Stanisław Majewski, dyrektor Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W skład profesjonalnych preparatów stomatologicznych z serii Alfa wchodzą także specjalistyczne płyny do płukania ust o równie dobroczynnych właściwościach.

Fot. jarmoluk, pixabay.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

zab martwy
Ząb martwy – przyczyny, sposoby leczenia, metody wybielania Pacjent

Mianem zęba martwego potocznie określa się ząb, w którym doszło do obumarcia miazgi. Zazwyczaj jest ono skutkiem urazów mechanicznych albo bardzo zaawansowanej próchnicy. Ząb martwy trzeba koniecznie leczyć – w innym przypadku może powodować bolesne ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji