Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

I Konferencja Mistrzów Stomatologii – to już dziś! [relacja]

Publikacja:
I Konferencja Mistrzów Stomatologii – to już dziś! [relacja]

I Konferencja Mistrzów Stomatologii – to już dziś! [relacja]

Kilka minut po godzinie 9:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi rozpoczęła się I Konferencja Mistrzów Stomatologii. Przez cały dzień będziemy na bieżąco relacjonować to wyjątkowe wydarzenie.

Tematyka I Konferencji Mistrzów Stomatologii jest skoncentrowana wokół szeroko rozumianego planowania leczenia stomatologicznego (ze szczególnym uwzględnieniem metod state-of-the-art oraz możliwości zabiegowych u danego pacjenta), a także korzyści, jakie niesie ono zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Wśród wykładowców tegorocznej Konferencji znaleźli się dr n. med. Grzegorz Wasiluk, lek. dent. Magdalena Żywicka, dr. n. med. Bartosz Cerkaski, dr n. med. Ewa Chomik, dr n. med. Paweł Niewada, lek. dent. Damian Nasulicz, dr n. med. Krzysztof Gończowski oraz dr n. med. Konrad Walerzak. Uczestnicy będą mogli wysłuchać 45-minutowych wykładów, podczas których ci wybitni lekarze-praktycy podzielą się swoją wiedzą, pasją, sukcesami i porażkami, a także doświadczeniami klinicznymi opartymi na ich autorskich case-studies. Wykład wprowadzający wygłosi dr hab. n. med. Jan Pietruski.

Konferencja

9:10

I Konferencję Mistrzów Stomatologii oficjalnie otworzył dr n. med. Tomasz Maria Kercz, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia. – Nasi mistrzowie to nie tylko specjaliści od pracy klinicznej, ale również bardzo dobrze piszą oraz robią świetne zdjęcia, co za chwilę będziecie mogli Państwo sami zobaczyć podczas ich prezentacji – powiedział. – Mistrzowie także świetnie mówią, z zaangażowaniem dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Wszystkich ich znam od wielu lat, od nich się uczyłem, z nimi spotykałem się na kursach i szkoleniach. Dla nich stomatologia to więcej niż zawód – to życiowa pasja, co za chwilę udowodnią – dodał.

Kercz

9:25

Wykład wprowadzający wygłosił dr n. med. Jan Pietruski. – Często spotykane podczas wielu konferencji czy szkoleń hasła to „stomatologia cyfrowa” czy „leczenie wielospecjalistyczne”. Prawda jest jednak taka, że współczesna stomatologia nie istnieje ani bez rozwiązań cyfrowych ani wielospecjalistycznych. Osobiście od dziesięciu lat pracuję z tym samym składem lekarzy dentystów, wśród których są przedstawiciele właściwie wszystkich specjalności stomatologicznych. I pomimo faktu, że od dziesięciu lat pracujemy razem, to co tydzień spędzamy w zespole kilka godzin na planowaniu leczenia – powiedział.

Pietruski

10:30

Swój wykład o planowaniu leczenia w erze cyfrowej stomatologii zakończył już dr n. med. Bartosz Cerkaski. Na scenie pojawiła się najmłodsza mistrzyni w historii czasopisma „e-Dentico” – dr n. med. Ewa Chomik. – Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że jesteśmy lekarzami, którzy pomagają pacjentom. Za każdym oprogramowaniem i za każdą maszyną stoi ludzka ręka i ludzki umysł. To my kontrolujemy wszystko, co dzieje się z naszymi pacjentami, to my układamy plan leczenia i realizujemy go krok po kroku. Pacjenci zgłaszają się do nas z różnymi przypadłościami. W większości jest to poprawa efektu estetycznego, część pacjentów oczekuje poprawy wydajności żucia, inni oczekują uzupełnienia braków zębowych. Bez względu na to, czy pracujemy na zębach własnych pacjenta czy na implantach stomatologicznych, pierwsze, co robimy, to układanie planu leczenia – powiedziała na wstępie swojego wykładu.

Cerkaski

12:15

Zakończył się już wykład dr n. med. Pawła Niewady, który opowiadał o diagnostyce okluzyjnej w praktyce stomatologicznej. Na scenie pojawił się już kolejny wykładowca – lek. dent. Damian Nasulicz.  – Opowiem o nieco innych rzeczach niż moi przedmówcy. Pokażę nieco powikłań z mojej praktyki, bo jeśli chodzi o porażki w leczeniu stomatologicznym, to nie należy sobie stawiać pytania czy się one pojawią, ale kiedy się pojawią i jak sobie z nimi radzić – powiedział na wstępie.

Niewada

15:25

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji.

1 / 7
konferencja1
konferencja1
konferencja1
konferencja2
konferencja3
konferencja4
konferencja5
konferencja6
konferencja7