Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Tragiczna w skutkach wizyta u stomatologa

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Tragiczna w skutkach wizyta u stomatologa

Tragiczna w skutkach wizyta u stomatologa

Rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy zajął się z urzędu sprawą opłakanej w skutkach wizyty pani Anety u stomatologa.

Cała sprawa miała miejsce w Poznaniu, gdzie pani Aneta wybrała się do dentysty. Podaje Głos Wielkopolski. Ofertę gabinetu kobieta znalazła na jednym z portali internetowych z zakupami grupowymi. Praktyka stomatologiczna proponowała nowoczesne prostowanie zębów za pomocą nakładek clear aligner po bardzo przystępnej cenie.

Gdy pani Aneta wybrała się na wizytę okazało się, że dentystka ma inny plan leczenia względem pacjentki niż ten opisany w internetowej ofercie. Stomatolog zaproponowała założenie po lewej stronie czterech koronek na zęby od 1 do 4 u góry oraz czterech koronek na dole, a także wstawienie mostu w miejsce dwóch brakujących zębów. Koronki miały zapewnić pani Anecie równy i piękny uśmiech. Zaliczka za leczenie wynosiła 4 tysiące złotych.

Prawdziwy koszmar na fotelu dentystycznym zaczął się jednak podczas drugiej wizyty. Dentystka podała znieczulenia i rozwierciła 4 zęby, uznała że dwa musi leczyć kanałowo w jednym wymieni plombę oraz usunie ósemkę.

Stomatolog zaczęła od usuwania ósemki. Pani Aneta dostała w sumie 6 zastrzyków ze znieczuleniem  – „Ból był nie do zniesienia, więc dostałam kolejne znieczulenie, w sumie dała mi sześć zastrzyków, przez co miałam sparaliżowane pół twarzy i bezwładnie opadającą powiekę” – wspomina pacjentka.

Mijały kolejne godziny a dentystka nie radziła sobie z oporną ósemką, w końcu wsadziła obolałą pacjentkę do samochodu i jeździła z nią po mieście szukając pomocy innego stomatologa.

Niestety pomoc sprowadziła się tylko do podania środków przeciwbólowych i odesłania kobiety do domu z naderwaną ósemką i rozwierconymi zębami.

Pani Aneta chce zwrotu wpłaconej zaliczki za leczenie stomatologiczne. – „Przeżyłam horror – mówi pani Aneta. – Obecnie leczę zęby u innego lekarza. Okazało się, że moje dziąsła nie nadają się do zakładania koronek. Dowiedziałam się, że dentystka nie powinna wypuszczać mnie z gabinetu z otwartym kanałem i naderwanym zębem. Domagam się zwrotu 4 tysięcy zaliczki, którą wpłaciłam na usługę protetyczną, która nie została wykonana, kosztów obecnego leczenia, odszkodowania za utratę trzech zębów, zadośćuczynienia oraz kosztów prawnika, którego wynajęłam”.

Dentystka nie chce oddać pani Anecie pieniędzy za niedokończoną usługę.

Zobacz także: Dentysta wybrany z internetu implant kupiony w sieci

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

uszkodzony unit - Dentonet.pl
Uszkodzony unit – czy musisz płacić z własnej kieszeni? Asysta

Unit stomatologiczny to podstawowy element wyposażenia każdego gabinetu – pracuje przy nim nie tylko lekarz dentysta, ale również np. higienistka stomatologiczna wykonująca zabiegi higienizacji. Niestety, mimo uwagi i koncentracji zdarzyć się może zn...

operacja - Dentonet.pl
47-letnia Brytyjka ze szkliwiakiem przeszła rekonstrukcję twarzy Lekarz

Brytyjscy lekarze przeprowadzili u 47-letniej kobiety rekonstrukcję twarzy przy pomocy fragmentów kości strzałkowej. Wcześniej pacjentce usunięto ze szczęki szkliwiaka wielkości piłki golfowej. 47-letnia Gill Wood zgłosiła się do dentysty z powodu b...

Paulina Kosiniak-Kamysz - Dentonet.pl
Paulina Kosiniak-Kamysz - dentystka zostanie pierwszą damą? Lekarz

W Polsce trwa kampania wyborcza przed zaplanowanymi na maj wyborami prezydenckimi. Swój własny program, dotyczący m.in. leczenia stomatologicznego, zaprezentowała Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata PSL-u na urząd prezydenta Władysława Kosiniaka-...

ROZWIŃ WIĘCEJ
fałszywe dentystki - Dentonet.pl
Sochaczew: dwie fałszywe dentystki leczyły bez uprawnień Asysta

Dwie mieszkanki Sochaczewa – z zawodu higienistki stomatologiczne – są podejrzane o to, że udzielały świadczeń zdrowotnych, mimo że nie posiadały wymaganych uprawnień. Choć żadna z nich nie ukończyła studiów stomatologicznych, podejmowały się usuwani...

szkolne gabinety - Dentonet.pl
"Nie wysłałabym swojego dziecka do szkolnego dentysty" Lekarz

– Możemy leczyć zęby dzieci tylko tymi materiałami, które refunduje fundusz z podstawowego koszyka świadczeń. Są to niestety najgorsze materiały, wypełnienia robimy czarnymi plombami z amalgamatu – mówi portalowi edziecko.pl chcąca zachować anonimowo...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres