Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Trafny wybór

Publikacja:
Trafny wybór

Trafny wybór

Jak wybrać szkolenie, które nie będzie stratą czasu i pieniędzy?
W dobie coraz wyższych wymagań pacjentów wobec lekarzy – stałe doskonalenie umiejętności zawodowych zdaje się nie być wyborem, ale koniecznością pozwalającą na zapewnienie sobie miejsca na rynku. Wielu lekarzy to rozumie i chętnie zapisuje się na szkolenia – problem jednak pojawia się przy wyborze odpowiedniej oferty edukacyjnej. Na co zwracać uwagę, by mieć pewność, że nauka nie pójdzie w las?

Ćwiczenia praktyczne. Wdrażanie nowych technik stomatologicznych wymaga ćwiczeń – tylko one pozwalają właściwie zapoznać się z procedurami medycznymi i opanować je w takim stopniu, aby swobodnie się nimi posługiwać we własnej praktyce. Dlatego warto wybierać szkolenia wzbogacone o część warsztatową, gdzie ćwiczenia odbywają się na modelach fantomowych, zwierzęcych lub na kadawerach. – Wieloletnie badania nad właściwym stosunkiem teorii do praktyki w kontekście szkoleń stomatologicznych wykazują, że najbardziej efektywne jest ustalenie czasu przeznaczanego na ćwiczenia na poziomie 70 proc. trwania całego szkolenia – mówi Jacek Nitecki, CEO w Akademii Garmedu, która od 2007 roku organizuje i prowadzi programy rozwojowe dla lekarzy stomatologów na terenie całej Polski oraz poza jej granicami.

Ściśle powiązanym warunkiem z możliwością praktycznego przećwiczenia zdobytej wiedzy jest uczestnictwo w małych grupach szkoleniowych. Taki model pozwala na bieżący kontakt z wykładowcą, który dzięki kameralnemu gronu osób szkolonych może poświęcić czas każdej z nich, wskazać obszary wymagające dodatkowych ćwiczeń i pomóc w rozwiązywaniu ewentualnych wątpliwości.

Wykwalifikowani eksperci w roli wykładowców to kolejny z czynników, na który warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o udziale w szkoleniu. Przede wszystkim ważne jest, jakie kompetencje ma trener w danym obszarze stomatologii i czy w tej dziedzinie jest doświadczonym praktykiem. Co ważne – dla osób szkolonych liczą się także umiejętności poza obszarem zawodowym. Istotne jest jakimi metodami dydaktycznymi posługuje się ekspert, aby przekazać wiedzę. Tu przede wszystkim ceni się kreatywność i poczucie humoru. – Nie zapominajmy, że szkolenia często trwają wiele godzin. Bardzo ważne, aby metodycznie podejść do przekazywanych wartości edukacyjnych i urozmaicać zajęcia, czynić je ciekawymi i pełnymi pasji – mówi dr n. med. Maciej Jagielak, jeden z wykładowców w DSI – Dental Skills Institute.

Wsparcie po zakończeniu szkolenia to dla wielu lekarzy bardzo istotna wartość, która stanowi o wyborze oferty konkretnej firmy. – Przy takiej dużej dawce informacji jakie występują podczas szkoleń zdarza się, że niektórzy uczestnicy skupiając się na jednych rzeczach, nieco pomijają inne aspekty poruszane podczas zajęć. Trudno się dziwić, system poznawczy może bowiem przetwarzać jedynie część tego, co jest w danej chwili dla niego dostępne. Oznacza to, że jest zmuszony selekcjonować odbiór oraz kontrolować przetwarzanie informacji, aby uniknąć przeładowania, czyli nadmiaru bodźców. Dlatego tym bardziej cenne dla osób szkolonych jest wsparcie udzielane po zakończeniu zajęć, dzięki któremu mogą jeszcze raz w domowym zaciszu spokojnie przeanalizować wszystkie procedury medyczne ćwiczone na szkoleniu i w razie wątpliwości skonsultować się z wykładowcą – mówi Ewa Tylicka, Specjalista ds. Szkoleń w DSI – Dental Skills Institute.
Dobrą rekomendacją przy wyborze konkretnego szkolenia mogą być także opinie osób, które już w nim uczestniczyły. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o udziale w szkoleniu, na które chcemy poświęcić nie tylko środki finansowe, ale także nasz cenny czas.

 

***
Akademia Garmedu od 2007 r. organizuje szkolenia dla lekarzy stomatologów, implantologów, chirurgów twarzowo-szczękowych, periodontologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych. Szkolenia prowadzone są na różnorodnych poziomach zaawansowania i poruszają szereg tematów związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik w stomatologii. Obiektywizm, formuła i profesjonalizm naszych szkoleń oraz wybitni wykładowcy owocują wysoką renomą tych wydarzeń w środowisku lekarskim. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu programów szkoleniowych i gruntowna znajomość branży są gwarancją najwyższego poziomu merytorycznego szkoleń organizowanych przez Akademię Garmedu.

Celem działania Akademii Garmedu jest uzupełnianie wiedzy i umiejętności zawodowych stomatologów oraz organizowanie i przeprowadzanie pokazów, szkoleń, warsztatów i konferencji.

Od czerwca 2014 roku szkolenia organizowane w formie warsztatowej odbywają się pod nazwą DSI – Dental Skills Institute.

www.dsi-edu.com

B.Z.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

DrSkrzypek00m
Polski unit stomatologiczny? Najlepszy wybór na trudne czasy! Lekarz

Na łódzkim Widzewie, w niczym nie wyróżniającym się bloku, mieści się od niedawna trójstanowiskowy gabinet stomatologiczny zespołu dr. Piotra Skrzypka – jednego z najlepszych łódzkich implantologów. Nowe miejsce to oczywista decyzja o nowoczesnych un...

dr Bogurski - Dentonet.pl
"Wybór odpowiedniego sposobu leczenia spoczywa na lekarzu" Lekarz

Z dr. Marcinem Bogurskim – wykładowcą I Konferencji Dentonet Online – rozmawia Tomasz Hankiewicz. Implantologia należy do najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Czy można przewidzieć, w jakim kierunku będzie ewoluowała w najbliższy...