Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Polscy stomatolodzy są …”banalni”?

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

Polscy stomatolodzy są …”banalni”?

Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, Sejm znowelizował ustawę o zawodzie lekarza, zgodnie z wymogami UE. Jak napisała również Rzeczpospolita w żółtym dodatku prawnym z 17 marca, z dniem naszej akcesji do UE lekarze dbający o uzębienie Polaków zmienią pieczątki, tabliczki i wizytówki. Zamiast „lekarz stomatolog” figurować będzie na nich „lekarz dentysta”.

O tym było już wiadomo wcześniej, jednak w cytowanym artykule w Rzeczpospolitej dziennikarz podpisujący się Ż.S. napisał:

„Stomatologia w niektórych państwach członkowskich jest specjalizacją uzyskiwaną przez lekarzy medycyny, którzy koncentrują się na poważniejszych chorobach jamy ustnej. Pomoc w przypadkach banalnych (podkreślenie red.) świadczą dentyści, odpowiedno do tego kształceni.

Tytuł „lekarz dentysta” – jak uzgodniono w trakcie negocjacji akcesyjnych – będą uzyskiwać absolwenci wydziałów stomatologii naszych uczelni medycznych.

Powyższe zbulwersowało naszych kolegów m.in. członków listy dyskusyjnej stomatolog.com.pl, którzy uważają, że nie dość, że zdegradowano ich ze stomatologów do roli „lekarzy dentystów” i do tego zajmujących się jedynie banalnymi przypadkami.

Ustawa idzie teraz do Senatu a my postaramy się zasięgnąć opinii w tej sprawie m.in. w Stowarzyszeniu Polskich Lekarzy Stomatologów (SPLS) i w Komisji Stomatologicznej Naczelnej Izby Lekarskiej. Z pierwszych reakcji, które mamy wynika, że mamy po prostu do czynienia z nierzetelnością i niechlujstwem dziennikarskim.


POWIĄZANE ARTYKUŁY

pensje stażystów - Dentonet.pl
Wydłużony staż podyplomowy lekarzy i lekarzy dentystów Lekarz

Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem ministra zdrowia, staż podyplomowy dla lekarzy i lekarzy dentystów będzie wydłużony. Stażyści będą mogli otrzymać wynagrodzenie za gotowość do pracy. Z powodu obowiązującego stanu epidemii istnieje duże ryzyko...

stomatologia - Dentonet.pl
Stomatologia potrzebuje dialogu - pismo do parlamentarzystów Lekarz

Przewodniczący komisji stomatologicznej NRL Andrzej Cisło skierował do posłów- członków sejmowej komisji zdrowia, posłów, którzy w bieżącej kadencji składali interpelacje poświęcone sytuacji w stomatologii oraz senatorów-członków senackiej komisji zd...

KS NIL o zaleceniach ministerstwa zdrowia dla stomatologów Lekarz

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej ukazał się komunikat z pierwszym komentarzem dotyczącym wydanych wczoraj przez ministerstwo zdrowia oficjalnych wytycznych w sprawie pracy lekarzy stomatologów w czasie epidemii koronawirusa. Przypom...

ROZWIŃ WIĘCEJ
publiczna stomatologia - Dentonet.pl
NRL: informujmy pacjentów o stanie publicznej stomatologii Lekarz

Na stronie internetowej komisji stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej ukazały się materiały, które lekarze dentyści mogą powiesić w poczekalniach swoich gabinetów. Mają one informować pacjentów o fatalnym stanie stomatologii publicznej. Przypom...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres