Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Podsumowanie Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent

Brak komentarzy | Publikacja:
Podsumowanie Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent

Podsumowanie Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent

Miniona edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent była absolutnie wyjątkowa – pod każdym względem! Swoją ofertę zaprezentowało 406 firm – jeszcze więcej firm niż w roku ubiegłym. Przez trzy dni EXPO Kraków skupiło uwagę kilkunastu tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej. Wiele wskazuje na to, że pobito ubiegłoroczny rekord frekwencji – dokładne dane poznamy niebawem, wciąż trwa liczenie zrealizowanych zaproszeń i sprzedanych biletów. Prezentacja branżowych nowości, udział zagranicznych misji gospodarczych, prestiżowy Kongres Dental Spaghetti, wyjątkowa edycja Krakdent-edu oraz podniosła atmosfera jubileuszu pozwalają stwierdzić, że były to najlepsze z dotychczasowych Międzynarodowych Targów Stomatologicznych Krakdent.

Podczas jubileuszowej edycji targów swoją ofertę zaprezentowało 406 wystawców. Wśród nich znalazło się wiele firm z zagranicy, m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Irlandii, Japonii, Korei Płd., Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch oraz USA. – To nasz debiut na polskich targach. Obecność na Krakdencie jest dla nas świetnym doświadczeniem. Na polskim rynku jesteśmy obecni od pięciu lat, ale chcieliśmy jeszcze lepiej go poznać, dlatego zdecydowaliśmy się na własne stoisko podczas tej wystawy. Rozmawiamy tutaj z klientami, potencjalnymi dystrybutorami naszych produktów. Kontakty biznesowe są dla nas kluczowe i już teraz można stwierdzić, że zakończą się sukcesem. Bardzo pozytywnie zapatrywałem się na udział firmy Kerox Dental w targach, dochodziły do mnie informacje, że impreza z roku na rok się rozwija. To, co tutaj zastałem bardzo mnie zaskoczyło, nie spodziewałem się aż takiego rozmachu. Wydaje mi się, że targi Krakdent są jeszcze większą imprezą niż targi stomatologiczne Dental World, odbywające się w Budapeszcie. Zakładam, że w przyszłym roku ponownie pojawimy się na Krakdencie. Prywatnie nigdy wcześniej nie byłem w Polsce, Kraków zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Na pewno tutaj wrócę z rodziną – nie krył zadowolenia z udziału w imprezie Peter Fabian, reprezentujący węgierską firmę Kerox Dental.

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent cieszą się dużym uznaniem na arenie międzynarodowej. Wystawa od dawna już postrzegana jest jako jedno z najważniejszych spotkań branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Jubileuszową edycję odwiedziły zagraniczne misje gospodarcze, m.in. z Czech i Słowacji.  – Targi Krakdent były pierwszą wystawą, w której brałem udział w roli konsula po moim przyjeździe do Krakowa. Odbywały się wtedy w starym obiekcie, przy ul. Centralnej. Muszę powiedzieć, że od tego czasu wiele się zmieniło. Rokrocznie do Krakowa przyjeżdża około 700 słowackich stomatologów, co stanowi około 35% procent wszystkich dentystów w moim kraju. Dla nich to najważniejsze i największe targi. Myślę, że podczas trwania targów Krakdent pacjenci na Słowacji mogą mieć pewien problem, bo 1/3 specjalistów która mogłaby im udzielić pomocy, zamiast w gabinecie, jest właśnie w Expo Kraków. Ale Krakdent to dla naszych stomatologów nie tylko zakupy. To także okazja do konsultacji, zdobycia fachowej wiedzy i punktów edukacyjnych, niezwykle przydatnych podczas doskonalenia zawodowego – ocenił wystawę Ivan Škorupa, konsul generalny Republiki Słowackiej w Krakowie.

Innowacje w dobrej (o)cenie

Każdego roku o wyróżnienie w konkursie o Medal Najwyższej Jakości Krakdent walczy kilkanaście polskich i zagranicznych firm, które prezentują innowacyjne produkty z branży stomatologicznej. To prestiżowa rywalizacja, która na stałe wpisała się w tradycję organizacji wydarzenia. Medale jubileuszowej edycji zostały wręczone podczas uroczystej gali, odbywającej się pierwszego dnia targów. Komisja konkursowa oceniała produkty w 5 kategoriach: sprzęt, aparatura diagnostyczno-zabiegowa oraz instrumentarium stomatologiczne; sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej; materiały stomatologiczne i kliniczne; materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne; wydawnictwa, edukacja, oprogramowanie dla stomatologii.

– Bardzo interesujące jest to, że spośród pięciu nagrodzonych produktów w tym roku, trzy są produktami w 100% polskimi. To nie tylko dystrybutor czy jakaś część produktu polskiego, ale cały kompleksowy produkt łącznie z produkcją, dystrybucją i ewentualnym eksportem za granicę. Bardzo mnie to cieszy, bo dzięki temu stajemy się konkurencją na rynku międzynarodowym. Pokazujemy w ten sposób, że Polskę stać na dobry przemysł stomatologiczny i nie mamy się czego wstydzić. Jeżeli tylko będzie się rozwijał we właściwym kierunku to być może moi następcy za kilka lat powiedzą, że polskie produkty zdecydowanie biją na głowę zachodnie. Polak potrafi – podsumowuje przewodniczący komisji konkursowej prof. dr hab. Marek Ziętek.

Komisja Konkursowa przyznała również nagrodę specjalną za całokształt edukacyjny firmie Targi w Krakowie sp. z o.o. za targi Krakdent. Doceniono też firmy, które nieprzerwanie od 25. lat prezentują swoją ofertę na targach. Podziękowania i statuetkę Smoka Wawelskiego otrzymały Biodent Jankowiak Spółka Jawna, Hol-Dental Depot Urszula Chudziak, Megadenta, Poldent sp. z o.o., Stern Weber Polska Krzysztof Błażejczyk, Stomed M. Kobierska, W. Kobierski sp. j. i UNEX Marta Kaczor. Podziękowania za wieloletnią i owocną współpracę przy promocji Międzynarodowych Targów Stomatologicznymi Krakdent otrzymały również: Wydawnictwo Czelej sp. z o.o., ELAMED sp. z o.o. sp.k., Med Tour Press International sp. z o.o. oraz Wydawnictwo Kwintesencja sp. z o.o.

Dobra oferta – udane zakupy

Według przeprowadzonych przez organizatora badań, 60% lekarzy przyjeżdża na Krakdent głównie po to, aby dokonać zakupów. Nie są to puste statystyki – świadczą o tym m.in. widok dobrze zaopatrzonych zwiedzających, opuszczających Expo Kraków oraz opinie zadowolonych z obrotu na targach wystawców.

– Do tej pory chyba tylko raz opuściliśmy targi Krakdent, bodaj pierwszą edycję. Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa. Jest mnóstwo zwiedzających, szczególnie drugi dzień był pod tym względem rewelacyjny. Mam wrażenie, że z roku na rok ilość osób przyjeżdżających na targi rośnie. Przekłada się to oczywiście na nasze obroty. Krakdent rozwija się w bardzo szybkim tempie, widać dynamikę zmian. Już dziś mogę potwierdzić, że za rok znów spotkamy się w Expo Kraków – mówi Gerard Wójcicki z firmy AnGer G&A.

Efekt synergii

Targi Krakdent to nie tylko prezentacja branżowych nowości. Olbrzymim atutem wydarzenia jest także rozbudowana część edukacyjna. Dla wielu zwiedzających to właśnie szkolenia, prezentacje i wykłady w ramach Krakdent-edu oraz Kongresu Dental Spaghetti stanowią największą atrakcję targów. Część wystawiennicza i szkoleniowa idealnie się uzupełniają: pozwalają zapoznać się z innowacjami technologicznymi oraz dają możliwość zdobycia nowej wiedzy i podniesienia kwalifikacji. O dużej popularności warstwy merytorycznej wystawy świadczy fakt, że już na tydzień przed inauguracją jubileuszowej edycji niemal wszystkie miejsca na kursy szkoleniowe były zajęte!

Akcja-reakcja

Już po raz 7. w trakcie targów została przeprowadzona akcja charytatywna Dentopomocy. 20 wystawców przekazało produkty stomatologiczne m.in. pasty do zębów, szczoteczki o bajkowych kształtach, płyny do płukania ust, nici dentystyczne, pudełeczka na mleczaki, książeczki dla „Dzielnych Pacjentów”, zegary piaskowe, odmierzające czas mycia zębów, gry edukacyjne, zegarki oraz breloki. Trafią one do podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych z Małopolski. W tym roku wielkie serce okazały Apoldent Agnieszka Polanowska, Colgate-Palmolive (poland) Sp. z o.o., Coltene / Whaledent Vertriebsservice und Marketing GmbH, Wydawnictwo Czelej Sp.z o.o., Bestom  Dentonet.pl  Sp. z o.o., Ecolab Sp.z o.o., Pierre Fabre Medicament Polska Sp.z o.o., GC Europe N.V., Happydental Sp. z o.o., Orkla Care S.A., Lemix-Kursy Radosław Lewiński, Makromed Sp. J. Roman Żyliński, Krzysztof  Zieliński, MediaFlor Agnieszka Florczak-Skwierczyńska, Nevadent Sp. z o.o., Towarzystwo Przemysłowo-Handlowe Pol-Intech Sp.z o.o., Prestige-Dent Piotr Jaćkowski, Prodenmed Joanna Bohdanowicz, Quadrostom, Oxnet Sp. z o.o. i Reha Fund Sp.z o.o.

– Akcji Dentopomocy przyświeca bardzo szczytny cel. Każdy chce pomagać dzieciom, jeżeli mamy czym się podzielić, to dlaczego tego nie zrobić? Generalnie Colgate od 25 lat wspiera ogólnoświatową akcję Bright Smiles – Bright Futures, której celem również jest edukacja i profilaktyka wśród dzieci. Włączając się w akcję Dentopomocy chcemy przysłużyć się do uśmiechu dzieci i ich zdrowia – mówi Magdalena Rozkrut, reprezentująca firmę Colgate-Palmolive.

Jakość budowana przez lata

– W 1993 r. kiedy startowały pierwsze targi stomatologiczne organizowane w Krakowie, nikt nie przypuszczał, że rokrocznie będzie to spotkanie tak wyjątkowe. Zaprezentowało się wówczas 39 wystawców, którzy, podobnie jak organizatorzy, nie do końca wiedzieli, jak rozwinie się ta obiecująca, choć wciąż niewielka inicjatywa. Przełomowy był 1997 r., kiedy imprezę – już pod nazwą Krakdent – po raz pierwszy organizowała firma Targi w Krakowie. Z roku na rok liczba wystawców i zwiedzających stale wzrastała. Duże znaczenie dla rozwoju wystawy miało otwarcie nowoczesnych i kompleksowo wyposażonych hal Międzynarodowego Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Kraków. Obecnie dla wielu wystawców i zwiedzających targi Krkadent są najważniejszym wydarzeniem w roku. Bardzo nas to cieszy, ale i dodatkowo motywuje do działania. Nie ma mowy o odcinaniu kuponów, przed nami jeszcze sporo do zrobienia i ulepszenia. Kto stoi w miejscu, cofa się – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie.

W 2016 r. podczas Krakdentu Hale Expo w Krakowie odwiedziło 15 tys. gości. Co ich sprowadziło do Krakowa? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Oprac. AF

Fot. Materiały prasowe


POWIĄZANE ARTYKUŁY

Krakdent
Odliczamy dni do rozpoczęcia targów KRAKDENT® 2019 Lekarz

Już tylko niecały miesiąc dzieli nas od Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®, które w dniach 11-13.04.2019 r. odbędą się w EXPO Kraków. Każdego roku wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i uznawane jest przez wielu przeds...

Krakdent 1 850x638 1
Spacer po ... targach stomatologicznych Krakdent 2018 [video] Lekarz

Raz jeszcze zaglądamy, razem z Dentowizją, na rekordowe w tym roku targi Krakdent. Trzy tygodnie temu hale EXPO Kraków odwiedziło 15 tysięcy osób. Zapraszamy na krótki spacer wśród gości. Tak zapamiętały targi nasze kamery.Zdjęcia i montaż: Jakub Sad...

IV Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi - Dentonet.pl
Jestem czujny onkologicznie - akcja społeczna podczas targów Krakdent Lekarz

Rak jamy ustnej to choroba groźna i podstępna, która w każdym budzi niepokój. Tymczasem z powodu braku należytej czujności choroba wykrywana jest najczęściej w III i IV stopniu zaawansowania. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, który obchodziliśmy 20...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dziękujemy Polskam mówi aaa 1320x880
Krakdent 2019: podsumowanie kampanii "Polska mówi aaa" Lekarz

Podczas targów stomatologicznych Krakdent 2019 odbyła się debata podsumowująca tegoroczną kampanię "Polska mówi aaa". Wzięli w niej udział m.in. prezydent honorowy PTS-u prof. Marek Ziętek oraz obecna prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego...

Krakdent
Odliczamy dni do targów stomatologicznych KRAKDENT® 2019 Lekarz

Już tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® - przez wielu uważanych za najważniejsze spotkanie branży dentystycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi odbędą się w dniach 11-13 kwietnia w EXPO Kr...

IDS - Dentonet.pl
Nowy termin Międzynarodowych Targów Stomatologicznych IDS 2021 Lekarz

Pandemia COVID-19 w ogromnym stopniu wpłynęła na kalendarz imprez branży stomatologicznej na całym świecie, nie wyłączając Polski. Jak się okazuje, mimo szczepień na SARS-CoV-2, które już rozpoczęły się w niektórych państwach, w planowanym terminie –...

2019
Jaki to był rok w stomatologii? Filmowe podsumowanie Dentonetu Lekarz

Nie był przełomowy, nie zapisał się w historii w sposób szczególny, ale na pewno warto przypomnieć sobie kilka najważniejszych wydarzeń. Należą do nich z pewnością trzy duże imprezy targowe oraz największa nie tylko w Polsce, ale też tej części Europ...

2
Pierwszy dzień targów Krakdent [foto] Lekarz

W Krakowie rozpoczęły się dziś 26. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent. W halach Expo Kraków swoje produkty prezentuje ponad 440 wystawców z Polski, Europy i świata. Równolegle odbywają się kursy i szkolenia w ramach programu Krakdent-edu. ...

Rylski
"Dentysta w Afryce" na targach stomatologicznych Krakdent Lekarz

Tegoroczny wykład inauguracyjny targów stomatologicznych Krakdent 2019 wygłosił dr Konrad Rylski, który od lat w ramach akcji "Dentysta w Afryce" popularyzuje ideę leczenia na Czarnym Lądzie.Projekt „Dentysta w Afryce” jest objęty opieką Fundacji Red...

SF9A9709
Gra terenowa Dentoexpress znów podczas targów Krakdent! Lekarz

Pamiętacie Smoka Wawelskiego, który narozrabiał w gabinecie stomatologicznym Doktora Dratewki? Niestety, mimo udzielonej rok temu pomocy, Smok nie pamiętał o higienie swoich zębów, przez co ból powrócił. Ponownie trzeba więc pomóc Doktorowi zebrać za...

Krakdent 2019 medal 5
Medale Najwyższej Jakości targów Krakdent 2019 przyznane Lekarz

Tradycją pierwszego dnia targów Krakdent jest uroczysta gala, podczas której przyznawane są Medale Najwyższej Jakości. W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba uczestników. ​Przewodniczącym tegorocznej komisji konkursowej był prof...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji