Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

Odpowie za „kompletnego ignoranta”

Publikacja:
Odpowie za „kompletnego ignoranta”

Odpowie za „kompletnego ignoranta”

„Szorstka przyjaźń” wpisana była od zawsze w relacje pomiędzy NFZ a resortem zdrowia tudzież naszym lekarskim samorządem.

Coś na ten temat mogą powiedzieć szczególnie lekarze dentyści „negocjujący” kontrakty z naszym monopolistą.

Ostatnio NFZ naraził się wszystkim, a to za sprawą umów dotyczących wystawiania recept refundowanych. M.in. zadziwiająca jednomyślność wszystkich zmusiła ministra Arłukowicza do złożenia wniosku o odwołanie prezesa NFZ.

Prezes Paszkiewicz nie składa jednak broni. Zbulwersowany poparciem NRL dla bojkotu, w wywiadzie dla Polskiego Radia określił dr. Hamankiewicza jako „kompletnego ignoranta”.

" [Hamankiewicz] ma skłonność do popisywania się swoją niewiedzą w różnych mediach. Jest to żenujące, że osoba, która jest – z mojego punktu widzenia – produktem negatywnej selekcji, zajmuje tak wysokie stanowisko w izbach lekarskich" – mówił w radio prezes NFZ.

Na reakcję prezesa NIL nie trzeba było długo czekać. Jak poinformowała Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka NRL, złożył on już do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych.

Co z tego wyniknie nie wiemy. Znając opieszałość naszej Temidy sprawa zostanie zapewne rozstrzygnięta za kilka miesięcy. A wtedy już niewielu będzie pamiętać, że odwołany we wtorek Jacek Paszkiewicz był prezesem NFZ.

Więcej na ten temat na stronie: www.nil.org.pl

opr. tch