Dentonet
ASYSTA
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Praca asysty
Higiena stomatologiczna
Edukacja
Wokół gabinetu
Warto wiedzieć
Asysdent2

Firma Colgate zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line

Brak komentarzy | Publikacja:
Firma Colgate zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line

Firma Colgate zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line

Firma Colgate zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line, podczas którego będzie okazja do zadawania pytań ekspertowi. Tematem webinarium jest: "Znaczenie zabiegów higienicznych w profilaktyce i utrwalaniu wyników leczenia stomatologicznego".

Prowadzący wykład – dr M. Aluchna poruszy temat znaczenia właściwie prowadzonej higieny i profilaktyki dla trwałości leczenia stomatologicznego, która zdecydowanie pozwala na zwiększenie skuteczności prowadzonych zabiegów.
Uchybienia w zakresie higieny jamy ustnej stanowią podstawowy czynnik etiologiczny choroby próchnicowej i chorób przyzębia. Świadomość związku przyczynowego obecności złogów nazębnych i wymienionych chorób jest dla nas stomatologów oczywista.

Zastanawiające jest jednak, jak rzadko prawidłowo realizowane są zabiegi profilaktyczne, pomimo zrozumienia etiologii i czynników ryzyka występowania ubytków. W tym aspekcie równie istotne jest zagadnienie powstawania ubytków próchnicy wtórnej, bo wbrew opiniom pacjentów nie jest to wyłącznie skutek błędów lekarskich. Uzyskanie trwałego efektu terapeutycznego wymaga skrupulatności i zrozumienia wielu zależności, a w praktyce przekłada się na opinię o pracy stomatologów.

Należy pamiętać, że oprócz profesjonalnie prowadzonego leczenia, również tak mały krok, jak wsparcie pacjenta w zakresie doboru metod i preparatów do codziennej higieny jamy ustnej może stać się wielkim krokiem dla jego zdrowia!

Aby wziąć udział w Webinarium wystarczy sie zarejestrować (wybierając datę i temat szkolenia ) pod adresem:
https://colgate.webex.com


POWIĄZANE ARTYKUŁY

szczepienia na gruźlicę - Dentonet.pl
Bezpłatne szczepionki na grypę dla sektora prywatnego? Lekarz

Trwa akcja Ministerstwa Zdrowia „Szczepionka na grypę dla personelu medycznego”. Podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej oraz apteki i punkty apteczne, które nie nabędą szczepionek przeciw grypie dla pracowników, mogą zgłaszać zapotrzebowani...

środki ochrony - Dentonet.pl
UK: Praktyki NHS dostaną bezpłatne środki ochrony Lekarz

Zgodnie z nową strategią rządu Borisa Johnsona, gabinety dentystyczne prowadzące leczenie w ramach Narodowej Służby Zdrowia (NHS) uzyskają dostęp do bezpłatnych środków ochrony indywidualnej. Jej celem jest ochrona brytyjskiego społeczeństwa przed dr...

ROZWIŃ WIĘCEJ
kasa fiskalna - Dentonet.pl
Coraz bliżej obowiązkowych kas fiskalnych on-line Lekarz

Od 1 lipca 2021 r. lekarze dentyści będą musieli obowiązkowo rejestrować sprzedaż usług przy pomocy kas fiskalnych on-line. Kasy fiskalne on-line automatycznie przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas prowadzonego przez szefa Krajowej Adminis...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji