Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Dosięgnij obiektywem gwiazd! To już dziś! [KONKURS FOTO]

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Dosięgnij obiektywem gwiazd! To już dziś! [KONKURS FOTO]

Dosięgnij obiektywem gwiazd! To już dziś! [KONKURS FOTO]

Nie wyjechałeś jeszcze nigdzie na wakacje? Brakuje Ci wolnego czasu na opalenie ciała pod palmami? Pamiętaj – to nie powód, by nie wysłać do nas zdjęć z wakacji! Wystarczy tylko, że wyjedziesz za miasto. Już w ten weekend spadnie na Ciebie deszcz… I to nie byle jaki… Zamiast wody, proponuję gwiazdy – podobno spełniają marzenia! Nie straszna Ci przecież fotograficzna ciemność! Miej oczy dookoła tekstu – dziś wrócę do niej bez wątpienia…

Perseidy

To nic innego jak jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, jego orbita przecina się każdego roku ziemskiego. Niebo zaprasza na ten spektakl od 17 lipca do 24 sierpnia. W sierpniu zaś jest ich najwięcej. Najbardziej spektakularne widowisko rozpocznie się w nocy z 12 na 13 sierpnia. Dobrze się składa, bo to właśnie dziś!

Nie musisz wyjeżdżać daleko, by być świadkiem tego zdarzenia. Nie potrzebujesz zbyt wiele, poza ciemnością. Ciemna noc odsłoni to piękno w całej swojej okazałości. Pojedź tam, gdzie jest najmniej świateł od metropolii. Wieś sprawdzi się w tym wypadku znakomicie! Obserwuj ten widok w towarzystwie kogoś bliskiego i aparatu! Przecież on gra pierwsze skrzypce jeśli chodzi o fotograficzne wakacje!

Skoro o aparacie mowa… Najlepiej sprawdzi się taki, gdzie można manualnie kontrolować ekspozycję. Niezbędna będzie możliwość otwarcia migawki na dłużej. Jeśli posiadasz aparat z możliwością wymiany obiektywów, do tego typu obserwacji dobre będzie szkło o ogniskowej 200-300 mm i jeszcze więcej… Przy operowaniu długim czasem naświetlania potrzebny Ci będzie statyw fotograficzny, dzięki któremu stabilnie umiejscowiony sprzęt będzie mógł zarejestrować owe zjawisko.

Opanowanie reguły 600, która umożliwi Ci zrobienia zdjęcia gwiazd w ruchu, tak by nie stały się one rozmyte. Czas jest najprościej obliczyć w taki sposób, że dzielisz liczbę 600 przez ogniskową obiektywu. Jeżeli będziesz używać obiektywu 20 mm, to bezpieczny czas naświetlania to 30 sekund. Jeśli obiektyw jest szerokokątny to maksymalny czas bez poruszenia obiektu wyniesie 60 sekund. Pamiętaj, by zapisywać zdjęcia w formacie RAW. Wywołując je w programie, masz szerokie możliwości do tego, by naprawić nawet mniej udane próby. Przecież Twoim konikiem są zęby, a nie zdjęcia!

Skorzystaj z redukcji szumów, tak by niebo było ubrane tylko w gwiazdy. Postaraj się kadrować w taki sposób, by poza niebem można było mieć dostęp do fragmentu zastanego krajobrazu. Zwiększ czułość (do fotografii jestem przekonana ją masz), jeśli chcesz ‘’zamrozić’’ gwiazdy w ruchu przyda Ci się ISO od 800 nawet do 3200. Nie obawiaj się tego!

Nie zapomnij pomyśleć życzenia… Nawet wiem o jednym! I my możemy je spełnić, jeśli tylko prześlesz do nas zdjęcie!

Autorką tekstu jest Aleksandra Pawłowska

„Stomatologiczne wakacje” to nasz wakacyjny konkurs fotograficzny. Do udziału w nim zapraszamy lekarzy dentystów, higienistki i asystentki stomatologiczne oraz techników. Zasady konkursu są bardzo proste.

Czekamy na Wasze zdjęcia z wakacji. Treść i forma są dowolne – ludzie, obiekt, architektura, przyroda i wiele innych. Liczy się przede wszystkim pomysł. Profesjonalny aparat czy telefon? To nie ma znaczenia, bo zdjęcie ma przede wszystkim urzec jak największą liczbę Czytelników Dentonetu. Ostatecznie to oni wskażą w głosowaniu zwycięzcę.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej www.konkurs-foto.pl.

Nagrodą główną jest najnowsza piaskarka Lunos firmy Dürr Dental. Kolejne nagrody to m.in. wejściówki na najbardziej prestiżowe konferencje naukowe w Polsce (m.in. Akademii Dawsona czy CEIA w Krakowie). Nagrodzimy blisko 30 osób!


POWIĄZANE ARTYKUŁY

To już dziś! Premiera nowych "Spotkań w Dentonecie" Lekarz

Już dziś (piątek 16 października) o godz. 18:00 na Facebooku odbędzie się wyczekiwana premiera dyskusji dr. n med. Łukasza Zadrożnego i dr. hab. n. med. Tomasza Dzieciątkowskiego. Nasi eksperci poruszyli szereg kwestii związanych z drugą falą pandemi...

Stomatologia w czasach koronawirusa – konkurs foto Lekarz

Już tylko do 22 września czekamy na zdjęcia (i filmy) prezentujące szeroko rozumianą stomatologiczną rzeczywistość w czasach pandemii koronawirusa. Do etapu finałowego wybranych zostanie 10 prac – ich autorzy powalczą o nagrodę główną, czyli piaskark...

Konkurs foto: piaskarka Lunos w rękach zwyciężczyni! Lekarz

W ostatniej edycji naszego konkursu fotograficznego nagrodę główną – piaskarkę Lunos ufundowaną przez firmę Durr Dental – otrzymała pani Natalia za zaprezentowane na zdjęciu „leczenie kanałowe w każdych warunkach”. W etapie finałowym – głosowaniu int...

ROZWIŃ WIĘCEJ
Dzień Dentysty - Dentonet.pl
Dziś Światowy Dzień Dentysty - jak pracują dentyści w Polsce? Lekarz

5 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dentysty. Choć trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie jest jego źródło, to w niektórych krajach święto to obchodzi się tak samo hucznie jak Dzień Nauczyciela.Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was garść statystyk ...

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres