Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Aktualności
Prawo i finanse
Praca w gabinecie
Student
Edukacja i technologie
Medycyna

CBA w NFZ

Publikacja:
CBA w NFZ

CBA w NFZ

Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrola ma dotyczyć między innymi realizacji zamówień publicznych. Funkcjonariusze mają zająć się także prześwietleniem przetargów na usługi informatyczne dokonywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  

Nieoficjalnie wiadomo, że CBA sprawdza procedury rozporządzania majątkiem NFZ. Kontrola ma dotyczyć ostatnich czterech lat. Jednocześnie w ostatnich dniach strukturami funduszu wstrząsnęła fala zwolnień i dymisji. Wczoraj minister zdrowia otrzymał rezygnację z funkcji Julity Jaśkiewicz, która była od roku wiceprezesem do spraw finansowych NFZ. Swoją funkcję będzie pełnić do chwili powołania nowej osoby na to stanowisko. Inni wiceprezesi przebywają na zwolnieniach lekarskich. Jak podają służby prasowe NFZ, doszło także do zmian na stanowiskach dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki centrali NFZ w trybie dyscyplinarnych zwolnień. Oficjalnie zmiany nie mają nic wspólnego z kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia jest Tadeusz Jędrzejczyk, funkcje wiceprezesów pełnią Krzysztof Tuczapski, w którego gestii pozostają sprawy medyczne oraz Zbigniew Teter zajmujący się służbami mundurowymi. Według oficjalnych zapewnień przedstawicieli funduszu wszelkie zmiany nie mają wpływu na funkcjonowanie instytucji, a prawidłowa działalność Narodowego Funduszu Zdrowia jest zachowana.

Centralne  Biuro Antykorupcyjne pozostanie w Narodowym Funduszu Zdrowia co najmniej przez najbliższy miesiąc.

ab

zródło www.rmf24.pl