Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Jak wrażenia po Asysdencie 2o17? U mnie super!

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Jak wrażenia po Asysdencie 2o17? U mnie super!

Jak wrażenia po Asysdencie 2o17? U mnie super!

Jak organizacja Konferencji wyglądała zza kulis? W tym roku towarzyszyłam Wam od samego początku, aż po warsztaty. Dla mnie najmilsze chwilę to te, kiedy usłyszałam z Waszych ust: „Jak miło zobaczyć Cię wreszcie na żywo!”, „Trzymaj tak dalej!”. Dziękuję za to, że jesteście tutaj ze mną 🙂

Cieszę się, że spotykałyśmy się w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ponieważ właśnie w tym miejscu zaczęła się moja przygoda ze światem stomatologii. Również w pięknej Auli 1000, na której odbywały się tegoroczne wykłady, odbierałam dyplom ukończenia studiów. Wierzę, że to miejsce, po zakończeniu konferencji, kojarzy się Wam przyjemnie i długo będziecie wspominać chwilę tutaj spędzone.

Moją rolą podczas Konferencji było przekazywanie Wam, jeszcze zanim rozpoczęły się wykłady/prezentacje, czego nowego, innowacyjnego będziecie mogły dowiedzieć się od naszych prelegentów. Odwoływałam się do konkursu organizowanego na facebook’owej stronie portalu Dentonet. Waszym zadaniem była wówczas odpowiedź na pytanie „Jakie trzy rzeczy chciałabyś zmienić w zawodzie asystentki i higienistki stomatologicznej, aby wykonywanie tej pracy sprawiało Ci największą satysfakcję?” Przeanalizowałam Wasze odpowiedzi bardzo dokładnie i muszę powiedzieć, że tegoroczna konferencja Asysdent była świetnym sposobem, aby przyjrzeć się Waszym, Naszym problemom, z którymi spotykamy się w codziennej pracy, z zupełnie innej strony. Prawie każda z Was pisała o możliwości samodzielnej pracy z pacjentem oraz szacunku ze strony lekarza. Zgadzam się z Waszym zdaniem. Jak wpłynąć na lekarza pracodawcę, aby pozwolił nam samodzielnie pracować? Jak wzbudzić w nim zaufanie? O tym w tym roku opowiadali nam trenerzy oraz sam założyciel Oboda Consulting&Trainings Group – Mariusz Oboda.

Zauważyłyście jak szybko rozwija się jeden z działów stomatologii – implantologia, implantoprotetyka? W konkursowych komentarzach wspominałyście, że chciałybyście mieć czas oraz większe fundusze na szkolenie się, poszerzanie swojej wiedzy, w tym właśnie zakresie. Coraz więcej naszych pacjentów staje się pacjentami implanto-protetycznymi. W tym roku wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom i dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalny wykład – „Motywacja pacjenta implanto-protetycznego w gabinecie higieny”. Pani Magda Michałowska przygotowała wykład w formie praktycznego pokazu. Zaprezentowała rozwiązania, które mogą posłużyć do wdrożenia prawidłowych nawyków higienizacyjnych naszych pacjentów w profilaktyce domowej. Przyznam szczerze, że było to jedno z moich ulubionych wystąpień tej edycji AsysDent’u! Uwielbiam takie wykłady! Praktycznie i z humorem!

Te osoby, które pojawiły się w tym roku na naszej konferencji w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na pewno wiedzą, że wydarzenie to było także okazją do rozstrzygnięcia zmagań w ramach organizacji III Finału Olimpiady Higienistek Stomatologicznych. Dziewczyny musiały nie tylko wykazać się wiedzą teoretyczną, ale także zademonstrować swoje umiejętności w praktyce. Nie wystarczyło rozpoznać kilku narzędzi chirurgicznych. Sprawdzano wiedzę dziewczyn również pod kątem udzielania pierwszej pomocy 🙂 Główny sponsor oraz pomysłodawca olimpiady – Instytut Blend-a-med Oral B, ufundował dla najlepszych higienistek oraz ich opiekunów cenne nagrody! Również firma EMS, Bestom Dentonet, DentalSense, PAPS. Muszę przyznać, że nasze przyszłe higienistki dawały z siebie wszystko. Tegoroczne zmagania „olimpijskie” były festiwalem nerwów, mobilizacji, łez oraz uśmiechu. Gratulacje dla zwyciężczyni!

Nie mogę nie wspomnieć o pokazie tanecznym naszych przyjaciół z Gdańska! Jestem pod wrażeniem. Sądzę, że Wy również. Wierzcie albo nie, ale powiem Wam, że ja także o tej niespodziance dowiedziałam się kilkanaście minut przed całym wydarzeniem. Element zaskoczenia! Transmitowany na żywo występ ma już ponad 4 tysiące wyświetleń!

Coś dla ciała, coś dla ducha! W tym roku bawiłyśmy się w Klubie Abracadabra na konferencyjnym Afterparty! Fotorelacje z imprezy możecie podejrzeć na facebook’owym profilu klubu 🙂

Do zobaczenia w przyszłym roku na V Jubileuszowej Ogólnopolskiej  Konferencji AsysDent 2o18! 🙂

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji