Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

CASE STUDY – Jak ważne jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +

CASE STUDY – Jak ważne jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych

Kiedyś zapytałam koleżankę po fachu czy robi swoje „case study”. Popatrzyła na mnie niepewnie, troszkę przestraszona.  Przyznała, że nie wie o co mi chodzi i nie ma pojęcia co to jest „case study”. Początkowo pomyślałam, że to niemożliwe, ale po chwili przyszło otrzeźwienie. Przecież kiedyś sama tego nie wiedziałam. Jeśli ktoś zapytałby mnie 4-5 lat temu czy robię swoje „case study” to popatrzyłabym na niego jak na wariata. Dlatego śpieszę z wyjaśnieniami. Jeżeli nie wiecie co to CASE STUDY podaję definicję:

CASE STUDY (analiza przypadku, studium przypadku) – analiza pojedynczego przypadku, tj. szczegółowy opis, zazwyczaj rzeczywistego, przypadku, pozwalający wyciągnąć wnioski co do przyczyn i rezultatów zachodzenia jakiegoś konkretnego procesu.

Często opis analityczny jakiegoś przypadku uzupełniany jest o zdjęcia – „przed” i „po”. Robi się tak w celu lepszego zobrazowania konkretnego przypadku. Na zdjęciach można wówczas z łatwością zauważyć np efekty leczenia. Przygotowałam dla Was przykładowe studium przypadku. Poniżej znajdziecie charakterystykę pacjentki, przebieg wizyty higienizacyjnej oraz zalecenia.

Więcej (7)

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej  o oczyszczaniu przestrzeni międzyzębowych zapraszam do lektury jednego z moich postów na BLOGU 🙂

Nie jestem mistrzem fotografii i cały czas się uczę. Wiem jednak, że aby wykonać dobre zdjęcie koniecznych jest wiele prób. Raz lepszych, raz gorszych. Cieszę się, że mam do dyspozycji świetny sprzęt i doświadczonych lekarzy-fotografów.

W celu poprawienia moich fotograficznych umiejętności wybieram się na kurs „Fotografia i film w stomatologii” na tegorocznym ASYSDENCIE. A Ty?!

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji