Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Nogami po Czarnym Lądzie – zbieramy pieniądze

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nogami po Czarnym Lądzie – zbieramy pieniądze

Nogami po Czarnym Lądzie – zbieramy pieniądze

Wszystkie akcje charytatywne związane z pomocą dzieciom Afryki są nam bardzo bliskie. Dlatego zachęcamy do udziału w kolejnej już inicjatywie biegowej Fundacji „Redemptoris Missio”! Celem biegu będzie zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Republiki Środkowej Afryki.

Środki zebrane podczas biegu w całości zostaną przeznaczone na zakup butów ortopedycznych dla podopiecznych siostry Elizy Michalak z okolic Ngaundaye w Republice Środkowej Afryki. Taką wiadomość otrzymaliśmy od Siostry:

„Dzieci pozbawione możliwości sprawnego poruszania się nie mogą chodzić do szkoły, są odrzucane przez rówieśników. To czego doświadczają, to ból i cierpienie fizyczne i duchowe. Dużym utrudnieniem do niesienia im pomocy jest niedostępność odpowiedniego obuwia i protez. Obuwia i materiałów nie można zakupić w całym kraju, dlatego potrzebna jest pomoc w formie zakupu w Polsce butów ortopedycznych dla dzieci”.

W tym roku pragniemy Państwa zaprosić do udziału w biegu na 10km i 5km, w biegach dziecięcych oraz w zawodach Nordic Walking. Wydarzenie „Nogami po Czarnym Lądzie” odbędzie się 1.07.2017 roku w Lasku Marcelińskim. Szczegółowy program wydarzenia:

15.15 – 17.15  odbiór numerów startowych w Biurze Zawodów

15.30 – start zawodów Nordic Walking na dystansie 5 km

16.30 – start biegów dziecięcych

17.00 – rozgrzewka

17.15 – start biegów na dystansie 5 km i 10 km

19.15 – Zakończenie

Wszystkich, którzy mają możliwość, zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Tych, którzy z najróżniejszych przyczyn nie będą mogli pojawić się w Poznaniu, zachęcamy do wsparcia akcji „na odległość”.