Dentonet
BLOGOSFERA
BLOGOSFERA
E-mail

Nadszedł czas, aby wyrazić wdzięczność …

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Nadszedł czas, aby wyrazić wdzięczność …

Nadszedł czas, aby wyrazić wdzięczność …

Dziś publikujemy list, w którym s. Nazariusza Żuczek z Abong – Mbangu dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli… 

Nadszedł czas, aby wyrazić moją ogromną wdzięczność za to wszystko, co robicie dla naszej placówki w Abong –Mbang, a zwłaszcza dla mojej przychodni, za którą jestem odpowiedzialna. Dzięki Waszej otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi mogę prawie przez cały rok przyjmować lekarzy stomatologów, którzy z oddaniem pracują, by pomagać tutejszym ludziom.

s.Nazariusza ZuczekZ serca Wam dziękuję za każdą pomoc finansową, jakiej im udzielcie, by mogło się spełnić ich, jak też moje, a nade wszystko Boga pragnienie, gdyż ufam, że to dzieło, które prowadzę jest dziełem Boga. Jednak by mógł Bóg tego dokonać potrzebne są mu nasze ludzkie ręce do współpracy i za tą współpracę z serca Wam dziękuję. Zdaję sobie sprawę, że nie znajdę słów, jakimi bym chciała Wam wyrazić moją wdzięczność, więc niech Pan dopełni reszty, a te moje kilka wyrazów niech będą symbolicznym znakiem tego, co czuje moje serce. Bez Was trudno by mi było znaleźć lekarzy stomatologów, którzy by mogli do mnie przyjechać. Najczęściej są to lekarze początkujący, którzy jeszcze nie mają wystarczająco swoich oszczędności, by mogli sprostać wydatkom finansowym związanym z wyjazdem i zrealizować swoje pragnienie pomocy tutejszym braciom.

Dziękuję również jeszcze raz za zakup analizatora krwi i aparatu do biochemii z Akcji „Puszka dla maluszka”, dzięki nim teraz możemy bardziej precyzyjnie zdiagnozować naszych chorych i cieszyć się ich szybkim powrotem do zdrowia. To wszystko sprawia, że choć nasz budynek jest malutki, to jednak dużo osób z niego wychodzi zdrowych i szczęśliwych, a niektórzy nawet mówią, że to jest ich klinika i ich dom. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaangażowanych w pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Z darem modlitwy i przyjaźni
s. Nazariusza Żuczek z Abong – Mbangu

Tekst pochodzi z Biuletynu Informacyjnego Sympatyków i Wolontariuszy Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” (Nr 2/2016 (74)).

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Każdy komentarz zostanie poddany moderacji