Dentonet
LEKARZ
E-mail
WYBIERZ KATEGORIĘ
Marketing
Podatki
Prawo
Strefa relaksu
Technologie
Wiedza

Praktyka dentystyczna na Facebooku

0 Komentarze | Publikacja:
Poleć artykuł Drukuj artykuł Wielkość czcionki - +
Praktyka dentystyczna na Facebooku

Praktyka dentystyczna na Facebooku

Facebook to obecnie jedno z najpotężniejszych narzędzi marketingowych na świecie. Coraz więcej firm w celach promocyjnych decyduje się na założenie swojego konta w popularnym portalu. Założenie strony to jednak nie wszystko, o powodzeniu zadecyduje jej zawartość oraz liczba polubień, tak by informacje, które publikujesz docierały do szerokiego grona odbiorców. Najważniejsze to wybrać odpowiednio to grono odbiorców, musisz zdecydować, czy stronę mają odwiedzać częściej koledzy – dentyści, czy twój fanpage na FB powinien trafiać w szczególności do pacjentów. Kiedy już zdecydujesz, do kogo strona jest dedykowana oraz jaki kontent ma zawierać, przychodzi czas na zdobycie „publiczności”, czyli facebookowych polubień.

Oto 10 wskazówek jak sprawić by w krótkim czasie like’ów przybywało.

1. Zintegruj swój FB ze stroną internetową gabinetu, zamieść link do witryny WWW na facebooku w miejscu, gdzie umieszcza się dane.

2. Na swojej stronie internetowej zadbaj o logo Facebooka.

3. Dodaj swój link do FB do podpisu e-mail, w ten sposób osoby otrzymujące od Ciebie maile będą wiedzieć, gdzie jest Twoja strona na FB.

4. Organizuj konkursy na Facebooku, nagradzaj swoich pacjentów. Nawet jeśli masz tylko kilkanaście polubień, zorganizuj konkurs z nagrodami dla użytkowników Facebooka, ludzie chętnie na swoich prywatnych stronach Facebookowych udostępniają takie wydarzenia. Nagrodą może być np.: bezpłatny przegląd dentystyczny, lub środki do higieny jamy ustnej.

5. Od czasu do czasu prowadź akcje promocyjne na FB, np. pierwszych 20 osób, które polubi stronę otrzyma zniżkę na jednorazową wizytę w gabinecie.

6. Wszystkie inne materiały promocyjne związane z twoim gabinetem, a nawet wizytówki praktyki powinny mieć logo „F” na niebieskim tle.

7. Za zgodą pacjentów, możesz zrobić im zdjęcia i opublikować na FB. Zdjęcia są bardzo często udostępniane, jeśli zrobisz np. zdjęcie dzielnemu małemu pacjentowi na fotelu dentystycznym, na pewno jego rodzice udostępnią je dalej.

8. Zamieszczaj informacje na FB, ale nie za często, ludzie blokują za często wyświetlające się informacje z fanpage’ów. W zupełności wystarczy jak wrzucisz coś 2 razy w tygodniu, oraz okazjonalnie np. życzenia świąteczne, noworoczne.

9. Śmieszne obrazki, sentencje – publikuj je czasem, mogą one być nie związane ze stomatologią.

10. Napisz czasem coś zupełnie od siebie „co robisz, o czym myślisz” – w ten sposób pacjenci widzą, że ich dentysta jest także człowiekiem.

Pamiętaj, że polubienia na Facebooku działają na zasadzie kuli śnieżnej, dlatego na początku linki do twojego fanpage’a na FB powinny pojawiać się we wszystkich możliwych miejscach. Istnieje również możliwość stworzenia reklamy na FB tak, aby Twój profil zobaczyło więcej użytkowników portalu. Tygodniowe wystawienie reklamy daje średnio efekt od 20 do 100 polubień. Płatna reklama jednak nie rozwiąże w magiczny sposób problemu z zasięgiem na portalu, jest to jedynie jeden ze sposobów zwiększenia swojej widoczności na FB. Pamiętaj, aby na stałe zwiększyć widoczność fanpaga na FB, potrzebny jest czas od kilku do kilkunastu miesięcy.

 

KL


POWIĄZANE ARTYKUŁY

mlotek_sedziowski.jpg
Strona internetowa gabinetu konsultowana z prawnikiem? Lekarz

Zakaz reklamowania usług medycznych obowiązuje nie tylko w krajach Unii Europejskiej, lecz również w Stanach Zjednoczonych. Wprowadzone w 1977 zapisy prawne uniemożliwiają tworzenie treści, kt&......

MIS__IMP.PNG
MIS Poland partnerem Masterów Lekarz

MIS Poland nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Implant Masters Poland. Na bazie umowy o współpracy firma MIS Poland otrzymała tytuł Partnera Merytorycznego stowarzyszenia IMP. IMP......

pani_w_zielonym_sie_usmiecha.jpg
Jak najskuteczniej wybielić zęby? Pacjent

Wybielanie zębów jest jedną z najbardziej popularnych procedur stomatologicznych. Gabinety kuszą nas obietnicami osiągnięcia niesamowitych efektów w krótkim czasie. Jaki spos&o......

ROZWIŃ WIĘCEJ
tomasz-kercz.jpg
Tomasz Maria Kercz

Ex-asystent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – w stanie spoczynku, któremu, nie wiadomo dlaczego, wciąż się chce… Nadal aktywnie i z pasją wykonuje zawód stomatologa od 30......

Dodaj komentarz (0 komentarzy)

Musisz być zalogowany aby komentować | Zaloguj się lub zarejestruj. | Każdy komentarz zostanie poddany moderacji

Od (imię)
Do (e-mail)
Temat
Treść
255

Wiadomość e-mail została pomyślnie przesłana na adres